برج گالاتا استانبول کجاست؛ افسانه، آدرس و عکس برج گالاتا (Galata)

برج گالاتا استانبول کجاست؛ افسانه، آدرس و عکس برج گالاتا (Galata) برج گالاتا استانبول کجاست ؛ افسانه برج گالاتا (istanbul Galata Tower )؛ تاریخچه، آدرس، ساعت بازدید، فاصله اش تا میدان تکسیم و دانستنی هایی جالب برج گالاتا در سلام دنیا بخوانید.

برج گالاتا از برج های تاریخی، تفریحی کشور ترکیه می باشد که سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر می باشد، این برج از قرن ها پیش برجای مانده است و زمانی بلندترین برج در ترکیه به حساب می آمده است و به بازدیدکنندگان خود اجازه می‌دهد تا با صعود بالای برج از منظرهٔ فوق‌العادهٔ شهر و دریا لذت ببرند. در ادامه این مطلب از سلام دنیا درباره برج گالاتا استانبول، تاریخچه، افسانه برجا مانده از برج، فاصله اش تا میدان تکسیم، ساعت بازدید و آدرس آن و همچنین دانستنی های جالبی درباره برج گالاتا ( Galata Kulesi) با عکس هایی از برج گالاتا و داخل آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

برج گالاتا استانبول کجاست

برج گالاتا ساختمان بلند و باستانی است که در شهر استانبول ترکیه و در نقطه‌ای بالای تپه‌ای با نام "گالاتا" ساخته شده است، برج گالاتا به عنوان نمادی از شهر استانبول محسوب می‌شود و در بخش اروپایی استانبول و در شمال خلیج شاخ طلایی قرار دارد و در منطقه بی اوغلو استانبول امروزی قرار دارد.

برج گالاتا استانبول کجاست

تاریخچه برج گالاتا

برج گالاتا با نام قدیمی برج مسیح در سال 1348 میلادی و از دوره امپراتوری بیزانس برجا مانده است و زمانی که این منطقه مستعمره جنوای ایتالیا بود توسط معمار Köksal Anadol ساخته شد، این برج به بلندی 66/9 متر (219 فوت) می باشد و 9 طبقه و ارتفاعی حدود 67 متر دارد، این برج در طول تاریخ، برای مردم استانبول، نقش‌های مختلفی ایفا کرده است. از جمله، در گذشته به عنوان برج نگهبانی برای شهر و دریای مرمره استفاده می‌شد و نقش مهمی را در دفاع از شهر در برابر حملات نظامی و دریایی ایفا کرده است.


حتما بخوانید: زیباترین کشورهای جهان برای گردشگری و زندگی


برج گالاتا چند سال بعد از فتح شهر توسط مهمت دوم برپا شد و سالها بعد با تعمیرات و بازسازی‌های مختلف در طول تاریخ، به عنوان یک نماد شهری، ثابت و پایدار مانده است و امروزه، برج گالاتا با وجود موزه و رستورانی که دارد به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی برجسته در استانبول شناخته می‌شود.

افسانه برج گالاتا

برج گالاتا در طول تاریخ برای مردم استانبول، به دلایل مختلف، محل افسانه‌های متعددی شده است. به عنوان مثال، یکی از افسانه‌های مرتبط با برج گالاتا می‌گوید که در گذشته، یک زن جوان در عشق به معشوق خود از برج گالاتا بالا رفته و نام او را بر دیوار برج نوشته است. پس از فاصله‌ای، معشوق او به برج برگشته و نام عشق خود را در دیوار برج می بیند و ناگهان تصمیم گرفت به پایین پرتاب شود. افسانه می‌گوید که عشق این زوج جوان به همین اندازه بزرگ و پاک بود که در آیینهٔ آب نیز به وضوح مشاهده می‌شد.

در حالی که این داستان احتمالاً یک افسانه‌ی محلی است، اما همچنان برخی از مردم معتقدند که این نوشته وجود داشته و در حال حاضر همچنان بر دیوار برج گالاتا قابل مشاهده است و یا افسانه ای از عشق گالاتا و برج دختر به زبان ها جاری شده که آن دو در بالای برج به هم می رسند و با یکدیگر ازدواج می کنند.

همچنین برخی ها اعتقاد دارند که اگر زن و مردی برای اولین بار به بالای برج بروند و به تماشای استانبول مشغول شوندحتما ازدواج خواهند کرد، اما اگر یکی از زوج ها در گذشته بالای برج رفته بوده باشد بهم نخواهند رسید. با این حال، باید توجه داشت که این افسانه‌ها بیشتر به عنوان داستان‌های سرگرم‌کننده و مورد علاقهٔ مردم شناخته می‌شوند و اصلاً به عنوان یک واقعیت تاریخی در نظر گرفته نمی‌شوند.

افسانه برج گالاتا

فاصله برج گالاتا تا میدان تکسیم

فاصله بین برج گالاتا و میدان تکسیم در شهر استانبول، ترکیه حدود 2 کیلومتر می‌باشد. با راه‌های مختلفی از جمله پیاده‌روی، رانندگی و حمل و نقل عمومی می‌توان به سرعت بین این دو نقطه حرکت کرد. اگر قصد پیاده روی و رسیدن به برج را دارید حدود 20 دقیقه مسیر در راه دارید که پیاده طی کنید.


حتما بخوانید: معرفی کامل برج خلیفه، بلندترین برج جهان


ساعت بازدید برج گالاتا

ساعت بازدید برج گالاتا از ساعت 9:30 صبح تا 8 شب می‌باشد که زمانی حدود 1 ساعت نیز برای تماشای برج و بازدید از آن صرف خواهید کرد. اما برای حضور در رستوران برج تا ساعاتی پس از شب نیز فرصت است. با این حال، باید توجه داشت که در مسابقات و رویدادهای خاص، ساعت بازدید این برج ممکن است تغییر کند. همچنین، به دلیل بازدید بسیار زیاد از این جاذبه، بهتر است قبل از رفتن به آن، زمان بازدید را بررسی کرده و در صورت امکان، زودتر از منزل خارج شوید تا از علاقه‌مندان دیگر پیش از رسیدن به برج، به آنجا برسید.

افسانه برج گالاتا

آدرس برج گالاتا استانبول

برج گالاتا در شهر استانبول، ترکیه قرار دارد که آدرس دقیق آن عبارت است از:

آدرس برج گالاتا: ترکیه، استانبول، محله برکتزاده، برج گالاتا

Bereketzade Mh., Galata Kulesi, Beyoğlu/İstanbul، Turkey

دانستنی های جالب درباره برج گالاتا ( Galata Kulesi)

در ادامه چند دانستنی جالب درباره این برج را برای شما آورده‌ایم:

 • برج گالاتا در سال 1348 ساخته شده است و به عنوان بلندترین ساختمان در زمان خود در استانبول شناخته می‌شد.
 • برج گالاتا به دستور امپراطور بیزانس به عنوان اولین برج نزدیک به دریا واقع شده است.
 • ارتفاع برج گالاتا حدود 66 متر است و دارای 9 طبقه است.
 • در گذشته برج گالاتا به عنوان برج نگهبانی برای شهر و دریای مرمره استفاده می‌شد.
 • در حال حاضر برج گالاتا یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های تفریحی در استانبول به شمار می‌رود و توریست‌های زیادی به دیدن آن می‌آیند.

حتما بخوانید: 21 مکان گردشگری و تفریحی زیبا و لوکس دبی


 • اگر از پله‌های درون برج به سمت بالا صعود کنید و می توانید نگاهی به چشم انداز فوق‌العاده‌ای از شهر و دریای مرمره بیندازید.
 • برج گالاتا پس از پشت سر گذاشتن حوادثی چون زلزله، توفان و آتش سوزی، آخرین بار در سال 1960 مورد بازسازی قرار گرفت و به مکانی توریستی تبدیل شد.
 • در طبقات مختلف برج، موزه‌هایی مانند موزهٔ تاریخی هنرهای جنگلی، موزهٔ ژئوفیزیک و موزهٔ مهاجرت قرار دارد.
 • برج گالاتا در فیلم‌های مشهور مانند "جیمی باند:رویای لوس آنجلس" و "استانبول زیر آتش" نیز به عنوان صحنه استفاده شده است.
 • برای رفتن به بالای برج می توانید از آسانسور استفاده کنید ، آسانسور برج تا طبقه هفتم می رود و دو طبقه انتهایی از طریق پله باید طی شود. 
 • بالای برج دارای عرشه رصدخانه ای با نمای 360 درجه از استانبول است. 
 • نام سابق برج گالاتا ، برج مسیح نام داشت.
 • معماری که برج را مرمت کرد هایردین نام داشت.
 • از برج گالاتا در گذشته ای بسیار دور به عنوان زندان مخفی نیز استفاده می شد.
 • برج گالاتا به راحتی با حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است و در سواحل دریای مرمره، تعداد زیادی از کشتی‌های گردشگری منتظر مسافرانی هستند که مایل به بازدید از برج گالاتا و شهر استانبول هستند.

عکس برج گالاتا استانبول

عکس برج گالاتا استانبول

داخل برج گالاتا

داخل برج گالاتا1

داخل برج گالاتا2

سخن آخر 

در سفر به ترکیه و شهر استانبول بازدید از برج گالاتا را در برنامه خود بگنجانید، بهتر است برای بازدید این برج صبح را انتخاب کنید تا در صف بازدید کنندگان نمانید، اما رفتن برج در هنگام غروب نیز لذت تماشای غروب آفتاب را به شما هدیه خواهد کرد.


مقالات مرتبط: 

47 مکان دیدنی، توریستی تایلند، بانکوک و پوکت

راهنمای سفر به باتومی گرجستاناز
1
رای