سنگ ماه خرداد؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین خرداد ماهی زن و مرد

سنگ ماه خرداد؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین خرداد ماهی زن و مرد سنگ ماه تولد خرداد چیست؛ رنگ؛ معنی سنگ متولدین خرداد ماه ؛ خصوصیات سنگ ماه خرداد؛ سنگ ماه اردیبهشت زنانه و مردانه و سنگ اصلی و خواص سنگ ماه تولد خرداد در سلام دنیا بخوانید.

آیا می دانید سنگ تولد ماه خرداد چیست؟ آیا می دانستید که سنگ های قیمتی مختلفی برای ماه های مختلف وجود دارد؟ اما متولدین خرداد خوش شانس ترین افراد هستند زیرا می توانند بین سه سنگ ماه تولد خرداد - مروارید، سنگ ماه یا مون استون و الکساندریت یکی را انتخاب کنند. ما در این مقاله سلام دنیا قصد داریم تا علاوه بر شناسایی سنگ ماه خرداد درباره رنگ، خصوصیات و خواص این سنگ تولد هم صحبت کنیم. اگر خرداد ماهی هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و با خصوصیات سنگ ماه تولد خود بیشتر آشنا شوید.

سنگ ماه تولد خرداد

سنگ های تولد از دیرباز برای تعیین شخصیت و کیفیت افراد با مطالعه علائم، ستارگان، زودیاک و طالع بینی مورد استفاده قرار گرفته اند.در حالی که بیشتر ماه ها فقط یک سنگ قیمتی دارند، اما ماه خرداد در میان معدود سنگ هایی است که دارای سه سنگ قیمتی است. سه سنگ تولد خرداد عبارتند از: الکساندریت؛ مروارید و سنگ ماه.


حتما بخوانید: تبریک تولد متولدین خرداد


1. الکساندریت

الکساندریت مدرن ترین سنگ تولد ماه خرداد است. مهم ترین جنبه این سنگ قیمتی ویژگی تغییر رنگ آن- زمرد در روز، یاقوت در شب است. الکساندریت در شرایط عادی سنگ شفاف زرد مایل به سبز تا سبز مایل به آبی است. اما، تحت نور قطبی شده (مثلاً نور خورشید)، به لطف پدیده ای به نام پلئوکریسم، قابل توجه ترین تغییر رنگ را در جهان نشان می دهد. در نتیجه، بسته به جهت نور و زاویه دید، به طیفی از رنگ های مختلف از قرمز تا بنفش تیره یا نارنجی متمایل می شود.

2. مروارید

مروارید یکی از تحسین برانگیزترین سنگ های قیمتی از دوران باستان است، شاید حتی قبل از تبدیل شدن به سنگ ماه تولد خرداد.یونانیان باستان ابتدا مروارید را اشک خدایان می دانستند، در حالی که هندوها معتقد بودند که این مهره ها اشک ماه است. مروارید شبیه هیچ سنگ قیمتی دیگری نیست زیرا محصول یک موجود زنده است نه مواد معدنی و سنگ های تحت فشار.این سنگ ماه خرداد به طور قابل توجهی از نظر رنگ، شکل و اندازه متفاوت است.مرواریدها به عنوان اثر آرام بخش بر ذهن و بدن شناخته شده اند. خواص و کاربردهای قابل توجه دیگر برای درمان بیماری های دستگاه گوارش، حفظ استخوان های قوی و روشن کردن پوست بوده است.

سنگ ماه تولد خرداد

3. سنگ ماه یا مون استون

سنگ ماه سومین سنگ ماه تولد ماه خرداد است که به دلیل بلوغ خود معروف است، به نظر می رسد نور در سراسر سنگ قیمتی جاری است و درخشندگی خاصی به آن می بخشد. پلینی، مورخ رومی، نام «سنگ ماه» را گذاشت تا ظاهر درخشان سنگ قیمتی را با تغییر در فازهای ماه مرتبط کند.با ارزش ترین سنگ های ماه وقتی در پس زمینه سفید قرار می گیرند، درخشش آبی از خود نشان می دهند.هر چه کریستال شفاف‌تر و رنگارنگ‌تر به نظر برسد، شدت درخشش آبی بیشتر می‌شود و بنابراین، ارزش جواهر بیشتر می‌شود.

سنگ تولد من، خردادی چه رنگی است؟

سنگ های ماه خرداد با رنگ های متنوع و در برخی موارد رنگ هایی که به نظر می رسد بسته به نور تغییر می کنند مشخص می شود.


حتما ببینید: 64 مدل تاتو نماد ماه خرداد


رنگ سنگ تولد خرداد مروارید

علاوه بر رنگ سفید متمایز، مرواریدها به طور طبیعی در رنگ‌های مشکی، سبز، طلایی، نقره‌ای و رنگ‌های مختلف پاستلی از جمله آبی که کمیاب‌ترین رنگ است، موجود است.

رنگ سنگ تولد خرداد مروارید

رنگ سنگ تولد خرداد الکساندریت

سنگهای الکساندریت می توانند در نور روز سبز روشن تا سبز مایل به آبی و در نور کم یا در شب از قرمز شدید تا قرمز ارغوانی نشان دهند. این سنگ ماه تولد خرداد می‌تواند دارای چاتویانسی باشد، که در غیر این صورت به عنوان اثر چشم گربه‌ای، از انواع خاصی از اجزای بلند و نازک شناخته می‌شود.

رنگ سنگ تولد خرداد الکساندریت

رنگ سنگ تولد خرداد سنگ ماه یا مون استون

سنگ‌های ماه به دلیل جوانی‌شان،به عنوان نوری که به نظر می‌رسد از یک سنگ قیمتی عبور می‌کند، شناخته می‌شوند. با ارزش ترین سنگ های ماه دارای رنگ آبی در پس زمینه بی رنگ هستند. 

رنگ سنگ تولد خرداد سنگ ماه یا مون استون

معنی سنگ متولدین خرداد چیست

سنگ های ماه خرداد هر کدام نمادها و معانی خاصی با زیبایی خود دارند.

1. معنی سنگ مروارید، متولدین خرداد

مروارید از دیرباز با خلوص، فروتنی و بی گناهی همراه بوده است؛ بنابراین ممکن است گفته شود که معنای سنگ تولد خرداد «سادگی شیرین» است. مروارید تنها سنگ تولد است که در درجه اول توسط طبیعت تشکیل شده است. هنگامی که نرم تنان آب شور یا آب شیرین، ماده ای به نام ناکر را در اطراف یک ماده تحریک کننده مانند ماسه یا یک موجود زنده ترشح می کند که سخت شده و مروارید را تشکیل می دهد، تشکیل می شود. مروارید از دیرباز با تواضع، پاکی و بی گناهی همراه بوده و اغلب به عنوان هدیه به عروس ها داده می شود. همچنین اعتقاد بر این است که آنها خواص جالبی دارند - پزشکان عرب در دهه 1800 فکر می کردند که پودر مروارید می تواند بینایی را بهبود بخشد و لرزش های عصبی را کاهش دهد.


حتما بخوانید: خصوصیات متولدین خرداد


2. معنی سنگ ماه یا مون استون متولدین خرداد

سنگ ماه متعلق به گروه کانی های فلدسپات است و به طور طبیعی در طیف وسیعی از نقاط در سراسر جهان یافت می شود. این سنگ به خاطر درخشش خاص خود به نام adularescence شناخته شده است و در اساطیر رومی و یونانی با خدایان قمری و در اساطیر هندو با پرتوهای ماه همراه بوده است. سنگ ماه به طور کلی با عشق، باروری و اشتیاق همراه است و اعتقاد بر این است که خوش شانسی می آورد. همچنین به عنوان یک سنگ شفابخش در نظر گرفته می شود و اعتقاد بر این است که شهود را تقویت می کند، احساسات را متعادل می کند و به حفظ خلق و خوی آرام کمک می کند. سنگ های ماه بسیار نرم هستند و می توان آنها را به شکل های منحصر به فردی مانند صورت انسان تراشید.

3. معنی سنگ الکساندریت متولدین خرداد

الکساندریت نوعی نادر از ماده معدنی کریزوبریل است که برای اولین بار در کوه های اورال روسیه کشف شد. به دلیل توانایی آن در تغییر رنگ بسته به نور، به نظر می رسد سبز در نور طبیعی و قرمز در نور مصنوعی شناخته شده است. الکساندریت با تعادل و هماهنگی همراه است و آن را به انتخابی عالی برای جواهرات کودکان تبدیل می کند. همچنین نمادی از خوش شانسی، سعادت و خوشبختی در نظر گرفته می شود.

خصوصیات سنگ ماه خرداد

1. خصوصیات سنگ مروارید

از دیرباز تصور می شد که مروارید نماد فروتنی و پاکی است.مروارید از دیرباز با خلوص، فروتنی و بی گناهی همراه بوده است.بسیاری از فرهنگ‌ها از دیرباز مروارید را با ماه مرتبط می‌دانند. فرهنگ عامه هندو مروارید را به صورت قطرات شبنم از ماه توصیف می کند.در چین باستان، برخی معتقد بودند که مروارید محافظت در برابر آتش و اژدهایان آتش‌نفس را تضمین می‌کند. برخی دیگر معتقد بودند که مرواریدهای طلایی رفاه و شانس به ارمغان می آورد.عبارت "مروارید حکمت" اغلب برای توصیف یک کلمه یا جمله عاقلانه استفاده می شود که اغلب می توان آن را طنز دانست.در برخی از فرهنگ‌ها، مرواریدها بدشانسی بود زیرا جواهرات از موجودات زنده ربوده شد. یکی از راه‌های مقابله با بدشانسی، دادن مرواریدهایی بود که در پشت آنها معنای عشق بود.مروارید جواهری است که برای جشن گرفتن سومین و سیزدهمین سالگرد ازدواج داده می شود.

2. خصوصیات سنگ الکساندریت

همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد الکساندریت یکی از سنگ های تولد ماه خرداد و سنگ قیمتی برای 55 سالگی است. الکساندریت شکل نادری از کانی کریزوبریل است.الکساندریت سنگی از تضادها است. شهود و توانایی های متافیزیکی را باز می کند، اراده قوی و مغناطیس شخصی ایجاد می کند. احترام به خود را بازسازی می کند و از تولد دوباره خود درونی و بیرونی حمایت می کند. الکساندریت کالبدهای ذهنی، عاطفی و روحی را مرکز، تقویت و مرتب می کند. شادی به ارمغان می آورد، خلاقیت را گسترش می دهد، تغییر را تسریع می بخشد و تجلی را تقویت می کند. الکساندرایت، یک تسکین دهنده احساسی، به شما یاد می دهد که چگونه تلاش کمتری صرف کنید. این تجسم، از جمله رویاها و تخیل را تحریک می کند.

خصوصیات سنگ ماه خرداد

3. خصوصیات سنگ ماه یا مون استون

سنگ ماه یا مون استون، انواعی از کانی فلدسپات ارتوکلاز، با عشق، اشتیاق و باروری مرتبط است و تصور می شود که خوش شانسی را به همراه دارد. پلینی بزرگ، یک مورخ طبیعی رومی، نام این سنگ را گذاشت و نوشت که ظاهر درخشان آن، فازهای ماه را تغییر داده است. با توجه به نام این روز که از انگلیسی میانه Monenday ("روز ماه") گرفته شده است، سنگ ماه همچنین به عنوان سنگ تولد جایگزین برای متولدین دوشنبه در نظر گرفته شده است.در طول تشکیل، ارتوکلاز و آلبیت به لایه های متناوب جدا می شوند. هنگامی که نور بین لایه‌ها می‌رود، پدیده‌ای به نام adularescence ایجاد می‌کند که بازتاب سفیدی را روی سطح آن ایجاد می‌کند.  


حتما بخوانید: رابطه خرداد ماهی ها با دوستان، خانه و شغل


سنگ ماه خرداد زنانه

سنگ زنانه ماه خرداد ابتدا مروارید و بعد، الکساندریت است؛ زیرا خوشبختی و شانس برای زنان خرداد ماهی به ارمغان می‌آورد. البته سنگ زمرد که یکی دیگر از سنگ های ماه خرداد است هم برای زنان متولد این ماه مناسب است زیرا به خانم‌های باردار برای داشتن زایمان راحت کمک می‌کند. به طور کلی، زنان خردادی برای انتخاب سنگ ماه تولد بهتر است الکساندریت و مروارید را در الویت خود قرار دهند.

سنگ ماه خرداد زنانه

سنگ ماه خرداد مردانه

مروارید سنگ ماه تولد مردانه برای مردان خرداد ماهی است. البته سایر سنگ‌های ماه خرداد مانند زمرد، چشم ببر و الکساندریت نیز در تکمیل انرژی سیارۀ عطارد به مردان متولد این ماه نیز کمک می‌کنند. اما مروارید تقریبا در هر زمینه از زندگی مردان خرداد ماهی تاثیر فوق العاده ای دارد. آن دسته از متولدین خرداد ماه که اهمیت زیادی به روابط خود می‌دهند می توانند از انرژی مروارید برای افزایش عشق و اهمیت به روابط دوستانه و خانواده بهره ببرند.

خواص سنگ ماه تولد خرداد


حتما بخوانید: بهترین عکس های پروفایل تولد همراه با متن های زیبا


1. خواص سنگ مروارید

مروارید با خلوص، بی گناهی، فروتنی، صداقت و خرد همراه است. بر اساس متون مقدس ودایی باستانی هندوئیسم، مروارید زندگی طولانی و رفاه را به ارمغان می آورد. پزشکان عرب قرن نوزدهم معتقد بودند که پودر مروارید بینایی را بهبود می بخشد، لرزش های عصبی را آرام می کند و به افسردگی کمک می کند. در فرهنگ های آسیایی گذشته، اعتقاد بر این بود که مروارید به کاهش سوء هاضمه و خونریزی کمک می کند.

2. خواص سنگ الکساندریت

تصور می شود که الکساندریت باعث خوش شانسی و بهبود عقل می شود. تصور می شود تغییر رنگ اسکندریت نماد دگرگونی و تغییر است. همچنین تصور می شود الکساندریت دارای خواص درمانی است که سیستم عصبی را متعادل می کند و تنش را تسکین می دهد.این سنگ در بهبودی به سیستم عصبی، طحال، پانکراس و اندام های تناسلی مردانه کمک می کند و بافت عصبی را بازسازی می کند. الکساندرایت عدم جذب پروتئین، عوارض جانبی سرطان خون را درمان می کند و تنش عضلات گردن را کاهش می دهد. این ماده سم زدایی قوی دارد و کبد را تحریک می کند.

3. خواص سنگ سنگ ماه یا مون استون

سنگ ماه با عشق، اشتیاق، باروری و شانس همراه است. تصور می شود که خواص درمانی سنگ ماه شامل تسکین بخشیدن به بهبود ثبات عاطفی و متعادل کردن مسائل هورمونی است.این سنگ برای درمان سرماخوردگی مفید است، سموم را از بدن خارج می کند و در عملکرد کبد و پانکراس سودمند است. سنگ ماه برای رفع بی‌خوابی و کم‌خوابی بسیار موثر است.

سخن پایانی:

اگر خرداد ماهی هستید باید بگوییم که فرد بسیار خوش شانسی هستید زیرا برای ماه تولد تان سه سنگ اصلی وجود دارد که از خواص هر یک از آنها می توانید بهره مند شوید. این سنگ های زیبا انرژی فوق العاده زیادی برای مردان و زنان خرداد ماهی بهمراه دارند.


مطالب مرتبط:

دانلود کلیپ تولد خرداد ماهی عاشقانه و جدید برای واتساپ و استوری

گل ماه تولد شما نماد

انواع سنگ های قیمتی آبی رنگ

متن بهاری عاشقانهاز
2
رای