3 ایده پیچیدن و کادو کردن هدیه مستطیلی، استوانه ای و شکلاتی ساده

3 ایده پیچیدن و کادو کردن هدیه مستطیلی، استوانه ای و شکلاتی ساده ایده پیچیدن کادو ؛ نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه به صورت حرفه ای؛ 3 روش کادو کردن هدیه و جعبه مستطیل شکل و مربع، استوانه ای، شکلاتی به روش ساده و حرفه ای گام به گام در سلام دنیا بیاموزید.

کادو پیچ کردن زیبای یک هدیه به لذت و هیجان دریافت آن می‌افزاید. بسته بندی و کادو کردن برخی از اشکال و اشیاء آسان تر از بقیه می باشد، اما خب اگر آموزش های گام به گام ما را در این مطلب دنبال کنید، بدون توجه و اهمیت دادن به شکل آنها در کمترین زمان هدایایی با بسته بندی بسیار منظم برای خود خواهید ساخت. در این مطلب سلام دنیا، ما به نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه به صورت حرفه ای؛ چگونه یک هدیه را طوری بپیچید که حرفه ای به نظر برسد و ترفند های مخصوص آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

کادو پیچ کردن یک هدیه  (ایده پیچیدن کادو)

موارد مورد نیاز برای کادو پیچ کردن یک هدیه به صورت حرفه ای:

 • قیچی
 • کاغذ کادو
 • نوار چسب

حتما بخوانید: ایده هدیه عید نوروز برای همسر، عروس و داماد و بچه ها


 • روبان
 • پایپون
 • کارت یا برچسب هدیه تزئینی

نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه

نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه 

1. نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه: کادو کردن یک جعبه مربع یا مستطیل شکل

این اشکال ساده ترین اشکال ممکن برای بسته بندی و کادو کردن می باشند. اگر اجناسی با شکل عجیب و غریب مانند اسباب بازی یا چیزهای غیر ساختاری مانند پیراهن یا ژاکت دارید، می توانید یک جعبه کادو یا جعبه پیراهن را برای جای دادن آن ها در جعبه بخرید تا بسته بندی و کادو کردن آن برای شما راحت تر شود.

 • کاغذ کادو را باز کرده و آن را برش دهید: کاغذ کادو را بر روی یک سطح صاف قرار دهید تا مطمئن شوید فضای کافی برای باز کردن آن را دارید. جعبه را بر روی کاغذ کادو قرار دهید و دو طرف آن را بر روی جعبه تا کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی جعبه را پوشانده باشند، سپس کاغذ کادو اضافی را برش دهید.

نحوه کادو کردن جعبه مستطیل یا مربع 1

 • لبه های برش داده شده را تا کنید: اکنون که کاغذ کادو را برش داده اید، جعبه را دوباره به گونه ای تغییر دهید که در مرکز کاغذ بسته بندی قرار گیرد. انتهای کاغذ کادوی بریده شده را بردارید و یک اینچ از آن را تا کنید.

نحوه کادو کردن جعبه مستطیل یا مربع2

 • کاغذ را بر روی هر طرف از جعبه تا کنید: یک طرف کاغذ را بردارید و آن را بر روی جعبه بکشید، سپس طرف دیگر را بگیرید و همین کار را انجام دهید، لایه اول کاغذ را روی هم قرار دهید و آن را با یک تکه چسب معمولی بچسبانید.

نحوه کادو کردن جعبه مستطیل یا مربع 3

 • انتهای هر کاغذ را به شکل مثلث تا کنید: انتهای کاغذ کادویی را که بر روی جعبه قرار نگرفته است را بردارید و قسمت بالای کاغذ کادو (انتهای روی هم قرار گرفته) را تا کنید تا یک تای خوب و تمیز را برای خود در بیاورید.

حتما بخوانید: بهترین هدیه های خلاقانه، دست ساز و ارزان برای جشن سیسمونی


 • سپس همین کار را با دو طرف کاغذ کادو انجام دهید. حال در این مرحله قسمت پایینی که حالا مثلثی شکل می شود برایتان باقی می ماند. آن را روی سه طرف تا شده از قبل تا کرده و با یک تکه چسب بچسبانید و سپس همان مراحل را بر روی سمت دیگر جعبه اجرا کنید.

نحوه کادو کردن جعبه مستطیل یا مربع 4

 • پاپیون، روبان یا کارت هدیه را به کادوی خود اضافه کنید (اختیاری): یک پاپیون را بر روی جعبه بچسبانید و یا مقداری روبان تزئینی را دور هدیه بپیچید. شما همچنین نیز می توانید نام گیرنده را بر روی یک کارت هدیه یا برچسب هدیه بنویسید و روی آن بچسبانید.

نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه

2. نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه: کادو کردن یک جعبه به شکل استوانه

بسته بندی یک وسیله استوانه ای شکل مانند شیشه عطر یا گلدان آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست، فقط مراحل زیر را دنبال کنید تا در کمترین زمان یک هدیه بسته بندی شده زیبا را داشته باشید.

 • کاغذ را اندازه گیری کنید و برش دهید: با قرار دادن کاغذ کادوی خود به سمت پایین روی یک سطح صاف و قرار دادن هدیه استوانه ای شکل خود روی آن شروع کنید. دو طرف کاغذ کادو را روی کادوی خود تا بزنید تا بتوانید میزان کاغذ مورد نیاز خود را اندازه بگیرید. سپس آن را برش دهید.

نحوه کادو کردن جعبه استوانه ای 1

 • لبه ها را تا بزنید: هدیه خود را در مرکز کاغذ کادو بریده شده قرار دهید. سپس روی هر یک از طرف های بریده شده کاغذ یک تا بزنید تا مطمئن شوید که خطوط خوب و صافی را با تا کردن ایجاد کرده باشید. هدیه را در کاغذ کادو تا زمانی که کاملاً با کاغذ کادو پوشانده شود، بغلتانید و سپس انتهای آن را با چسب محکم بچسبانید.

نحوه کادو کردن جعبه استوانه ای2

 • انتهای کاغذ کادو را ذره ذره تا کنید: کادو را در داخل کاغذ کادو قرار دهید تا در مرکز قرار گیرد. سپس دو طرف آن را در حدود دو اینچ از کاغذ کادو (بسته به قطر جسم) آویزان و اضافه نگه دارید. از یکی از انتها ها شروع کنید، به آرامی کاغذ کادو را روی پایه یا استوانه تا کنید، تا بتوانید تایی تا حد امکان تمیز را داشته باشید. هنگامی که به انتهای دایره رسیدید، یک تکه نوار چسب را بر روی آن بچسبانید تا محکم شود. همین روند را بر روی انتهای دیگر تکرار کنید.

نحوه کادو کردن جعبه استوانه ای 3

 • پاپیون، روبان یا کارت هدیه را به کادوی خود اضافه کنید (اختیاری): یک پاپیون را بر روی کاغذ کادو بچسبانید و یا مقداری روبان تزئینی را دور هدیه بپیچید. شما همچنین نیز می توانید نام گیرنده را بر روی یک کارت هدیه یا برچسب هدیه بنویسید و روی آن بچسبانید.

نحوه کادو کردن جعبه استوانه ای 4

3. نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه: کادو کردن یک بطری 

به جای آوردن و هدیه دادن فقط یک بطری ساده، هدیه را با بسته بندی ای مناسب، خاص کنید.


حتما بخوانید: چه گلی برای هدیه دادن مناسب است


 • کاغذ را اندازه گیری کنید و برش دهید: مانند دو روش کادویی قبل، ابتدا با قرار دادن کاغذ کادوی خود به سمت پایین روی یک سطح صاف و قرار دادن هدیه خود روی آن شروع کنید. بطری را بگذارید و دو طرف کاغذ بسته بندی را روی آن تا کنید تا تخمین بزنید که به چه مقدار کاغذ نیاز دارید. سپس آن را برش دهید.

نحوه کادو پیچ کردن یک هدیه

 • لبه ها را تا کنید: هر دو سر بریده کاغذ کادو را به اندازه یک اینچ تا کنید تا لبه تمیزی داشته باشید، سپس بطری را به یکی از انتهای آن برسانید و شروع به چرخاندن آن کنید تا زمانی که تمام کاغذ کادو مصرف و دور آن پیچیده شود. سپس آن را با چسب محکم کنید.

نحوه کادو پیچ کردن یک بطری 1

 • قسمت پایین را به داخل تا بزنید و آن را پوشش دهید: در صورت نیاز جای بطری را تغییر دهید. حتماً مطمئن شوید که کاغذ کافی در دو طرف آن وجود داشته باشد. انتهای پایینی کاغذ کادو را بردارید و به آرامی شروع به چین دادن محکم کنید تا به انتهای آن برسید، سپس از یک تکه نوار برای چسباندن آن استفاده کنید.

نحوه کادو پیچ کردن یک بطری 2

 • کاغذ را از بالا ببندید: بطری را به سمت بالا نگه دارید، سپس سر آن را بگیرید و آن را شبیه به یک بسته بندی آبنباتی بپیچید. یک تکه چسب بردارید و آن را محکم دور آن بپیچید تا شکل خود را حفظ کند. مقداری روبان بردارید و آن را به دور آن ببندید و با یک پاپیون کار خود را تمام کنید.

نحوه کادو پیچ کردن یک بطری 3

سخن آخر

پیچیدن کادو و هدیه در اشکال مختلف می تواند برای برخی آسان و برخی افراد دشوار به نظر برسد؛ ما در این مطلب 3 روش ساده کادو کردن جعبه مستطیل یا مربع، استوانه ای و بطری به صورت شکلاتی تصویری و ساده به شما یاد دادیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و به سادگی بتوانید مثل یک حرفه ای هدایا خود را کادو کنید. این پست را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

22 هدیه مفید، کاربردی و خاص برای روز تولد مادربزرگ ها

100 ایده هدیه تولد دخترانه همه سنیناز
8
رای