معنی کارت شوالیه (دلاور) جام در تاروت؛ تفسیر دقیق Knight of Cups

معنی کارت شوالیه (دلاور) جام در تاروت؛ تفسیر دقیق Knight of Cups معنی کارت شوالیه (دلاور) جام در تاروت صغیر؛ تفسیر دقیق و کامل کارت Knight of Cups، توضیحات کارت شوالیه جام عمودی و معکوس در زمینه سلامتی، حرفه، مال و عشق در سلام دنیا بخوانید.

تاروت از یک سری کارت هایی تشکیل شده است که گاها جنبه تفریح و فالگیری دارد، کارتهای بازی احتمالاً از قاهره در اواخر قرن 14 وارد اروپا شده‌است و رفته رفته به سراسر دنیا راه یافته است و کارت تاروت شوالیه (دلاور) جام به طور کلی نشان دهنده عشق، خیال پردازی و احساسات می باشد که در این مطلب از سلام دنیا درباره معنی کارت شوالیه (دلاور) جام در تاروت، تفسیر دقیق و کامل Knight of Cups، توضیحات کامل کارت تاروت شوالیه جام عمودی و معکوس در زمینه سلامتی، حرفه، مال و عشق صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

معنی کارت تاروت شوالیه (دلاور)جام 

معانی کلیدی (راست): پیشنهادهای عاشقانه، پیشنهادات، دعوت نامه ها، جوانمردی، جذابیت، زیبایی، تخیل، خلاقیت، درایت، آرمان گرا، میانجی، برازنده، اقدام، رفتار ملایم، صلح طلب، مذاکره کننده

معانی کلیدی (معکوس): دستکاری، فریب، ناامیدی، به تعویق انداختن، وسواس، بدخلق، حسادت، بدخلقی، آشفتگی، غرور، بلوک های شهودی، تقلب، دلشکسته


حتما بخوانید: آموزش کامل فال تاروت رایگان


توضیحات کامل کارت تاروت شوالیه (دلاور) جام در تاروت صغیر

شوالیه ای جام طلایی را در دست می گیرد، به نظر می رسد در حالی که سوار بر اسب سفید است پیامی دارد. شوالیه ردایی را بر روی زره ​​خود می پوشد که در تصاویر ماهی پوشیده شده است که نشان دهنده آب، هوشیاری و خلاقیت است. کلاه و چکمه های او دارای بال هستند که نشان دهنده تخیل زنده، عشق به زیبایی شناسی و احترام به زیبایی است.
برخلاف شوالیه چوبدستی یا شوالیه شمشیرها، اسب در کارت شوالیه جام با ظرافت و آرامش حرکت می کند و حس آرامش و هماهنگی را از خود تراوش می کند. سفید رنگی است که نشان دهنده معصومیت، آرامش و روشنایی است، در حالی که اسب نماد نیرو، قدرت و اراده است. به استثنای چند درخت دوردست و رودخانه ای که از میان آن می گذرد، پس زمینه در درجه اول متروک است، که نشان دهنده توانایی احساسات و تخیل برای ایجاد زندگی جدید است.

شوالیه جام، از بین تمام کارت های شوالیه تاروت، در واقع زنانه ترین است. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که این به هیچ وجه به این معنی نیست که او یک شوالیه شایسته است. این نشان می دهد که او با احساسات و غرایز خود رابطه سالمی دارد و از آنها در تلاش های عاشقانه و اغواگرانه و همچنین برای رفاه خود به خوبی استفاده می کند. او معمولا جذابیت زیادی برای افراد از هر جنسیت دارد.

معنی کارت تاروت شوالیه جام)

شوالیه جام (ایستاده)
تعبیر کارت تاروت شوالیه جام در فال تاروت

عاشقانه کهن تاروت توسط شوالیه جام ها نشان داده شده است. او دارای حس شهود و احساسات قوی است و از اینها ماهرانه استفاده می کند تا مردم را سحر کند و به سمت خود بکشاند. از آنجایی که او نسبت به احساسات و عواطف خود آگاهی پیدا کرده است، نسبت به دیگران شفقت و درک نشان می دهد. شوالیه دلسوز، فهمیده و با جنبه زنانه خود هماهنگ است.


حتما بخوانید: معنی کارت تک جام در فال تاروت


ممکن است مشاهده شود که او در حال نوشتن نامه ای عاشقانه برای تولید آثار هنری با انگیزه احساسات خود، یا گرفتن غروب رنگارنگ در حالی که یک لیوان شامپاین در دست دارد است. بدون محدودیت یا نگرانی او آزادانه به دیگران عشق می بخشد، زیرا عاشق عشق است. هنگامی که شوالیه جام ها در تاروت خوانی رخ می دهد، شما از راه های هنری متعددی که در اختیار دارید انگیزه می گیرید و در همه چیزهای دوست داشتنی پیشرفت می کنید.

شوالیه جام بر خلاف کارت نوباوه جام که با یک تصور تخیلی انگیزه داشت، توسط عمل هدایت می شود. شما در مورد آنچه می خواهید ایجاد کنید خیال پردازی کرده اید و اکنون برای تبدیل آن هدف به واقعیت اقدام می کنید. بر اساس احساسات، تخیل و شهود شما، این می تواند یک تلاش هنری یا کاری باشد که شما احساس می کنید "برای انجام دادن" فراخوانده شده اید. مایل به بررسی علایق و مفاهیم نوآورانه خود باشید. ممکن است به سمت یک علاقه یا فعالیت خاص کشیده شوید و این زمان عالی برای تبدیل آن است.

توضیحات کامل کارت تاروت شوالیه (دلاور) جام در تاروت صغیر

تعبیر کارت شوالیه جام در فال تاروت در زمینه عشق و رابطه (عمودی)

کارت شوالیه جام یک فال فوق العاده برای گسترش عشق تاروت است، صرف نظر از اینکه مجرد هستید یا در یک رابطه. اگر مجرد هستید، شوالیه جام ممکن است نشانه ای از غافلگیری شما باشد. همچنین به شما توصیه می کند که  از کسی بپرسید که آیا مجرد هستید و به او علاقه مند هستید. این نشانه روشنی است که باید توصیه نوباوه جام را به دل بگیرید و فوراً به آن عمل کنید. شوالیه جام همچنین ممکن است نشان دهد که زندگی عاشقانه آینده شما شامل جذابیت و محبت خواهد بود.


حتما بخوانید: معنی کارت دو جام در فال تاروت


شوالیه جام ممکن است نشان دهنده پیشنهادهای عاشقانه، ازدواج، یا پیشنهاد تعهد قوی تر باشد، اگر در یک شراکت هستید. حساسیت، جاذبه، عشق و محبت با این کارت نشان داده می شود. وقتی این کارت صغیر آرکانا در خواندن تاروت شما ظاهر می شود، ممکن است مطمئن باشید که اخبار عاشقانه دلپذیری در راه است. با معنی عشق تاروت شوالیه جام، عاشقانه در راه است. این شخص تمام تلاش خود را می کند تا نشان دهد که چقدر مفهوم عشق را دوست دارد.

اما گاهی اوقات، این فرد در جستجوی عشق واقعی کمی افراط می کند، تا جایی که انتظارات بسیار غیرمنطقی از همسران ایده آل و روابط ایده آل پیدا می کند. آنها ممکن است از معشوقی به معشوق دیگر حرکت کنند و زمانی که در نهایت ضعف های انسانی خود را آشکار کردند، قلب ها را یکی پس از دیگری بشکنند. مراقب باشید با این طرز فکر وارد رابطه نشوید. همانطور که به دنبال عشق هستید، سعی کنید در لحظه زندگی کنید و دنیای واقعی را در ذهن داشته باشید.

تعبیر کارت شوالیه جام در فال تاروت در زمینه عشق و رابطه

تعبیر کارت شوالیه جام در فال تاروت در زمینه امور مالی (عمودی)

ظرفیت شما برای همدلی، شفقت، و توانایی میانجیگری در موقعیت های دشوار می تواند در حال حاضر برای امور مالی شما سودمند باشد. تا زمانی که بتوانید از این ظرفیت برای حفظ هارمونی استفاده کنید، اختلافات مالی احتمالاً دوستانه‌تر حل می‌شوند. این کارت همچنین ممکن است نشان‌دهنده این باشد که اگر با مشکلات مالی مواجه شده‌اید، ممکن است نیاز داشته باشید که خارج از چارچوب فکر کنید تا راه‌حلی برای مشکلات خود بیابید. اما اگر بتوانید فراتر از چارچوب فکر کنید، به احتمال زیاد بتوانید مشکلات خود را حل کنید.


حتما بخوانید: معنی کارت سه جام در فال تاروت


پیش از این، کارت تاروت شوالیه جام به شما سیگنال می دهد که قبل از پرش به هر تصمیمی مراقب قدم های خود باشید زیرا احتمال حمله ها افزایش می یابد. ممکن است در ابتدا معامله عادلانه ای به نظر برسد، اما با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که با انتخاب این مسیر چه اشتباهی مرتکب شده اید. به دنبال افرادی بگردید که می توانید برای مدیریت مالی خود به آنها اعتماد کنید و اگر هیچ موردی را پیدا نکردید، به جای اعتماد به هر کسی و هر چیزی، مطمئن شوید که خودتان همه چیز را کشف کرده اید.

تعبیر کارت تاروت شوالیه جام در فال تاروت

تعبیر کارت شوالیه جام در فال تاروت در زمینه حرفه (عمودی)

شوالیه جام به معنای خبر عالی یا یک فرصت امیدوارکننده در یک محیط شغلی است. همچنین ممکن است استعاره ای برای دریافت یک پیشنهاد غیرمنتظره باشد. هر خبری که شوالیه بیاورد، وقتی او ظاهر می شود، همه چیز باید در یک محیط حرفه ای خوب پیش برود. هر آشفتگی اداری باید برای شما آسان باشد تا با درایت و دیپلماسی کنار بیایید و هر گفتگو برای توافقات بزرگی که دارید باید به آرامی پیش برود. اگر هنوز به دنبال شغلی هستید که مناسب شما باشد، شوالیه جام به شما پیشنهاد می کند که در یک زمینه خلاقانه یا هنری کاری انجام دهید. همچنین می تواند به این معنا باشد که ممکن است لازم باشد از جنبه خلاقانه خود برای رفع مشکلات در محیط کار خود استفاده کنید.

شوالیه جام بار دیگر یک فال مالی مطلوب است. ممکن است پیشنهادهای پرسود دریافت کنید و ثروت شما باید در حال بهبود باشد. اگر مشکلات مالی داشته‌اید، ممکن است سعی کنند به شما بگویند که راه‌حل‌های جدید راز حل آنهاست. شوالیه جام استعاره ای از متانت و درایت شما در برخورد با موقعیت های دشوار در محل کار است. در حال حاضر، شما بسیار دیپلماتیک رفتار می کنید.


حتما بخوانید: معنی کارت چهار جام در فال تاروت


در حال حاضر رسیدگی به درگیری‌های نزدیک ممکن است ساده‌تر باشد. می توانید با ارائه ایده های بدیع و استفاده از همدلی و هوش هیجانی خود برای ارتباط با دیگران، مشکلات را برطرف کنید. می‌توانید راه‌حل‌هایی را پیدا کنید که در غیر این صورت ممکن است پیدا نشده باشند. این خلاقیت می تواند برای شما و آرزوهای شغلی کلی شما اعمال شود. این کارت همچنین ممکن است نشان دهنده موفقیت شما در صنعت هنری باشد اگر به فکر کار در آنجا بوده اید.

تعبیر کارت شوالیه جام در فال تاروت در زمینه سلامتی (عمودی)

شوالیه جام پیشنهاد می کند که سلامتی شما باید با مطالعه سلامتی بهبود یابد. هنگامی که منتظر نتایج آزمایش هستید، معمولاً نشانه ای است که آنها مطلوب یا حداقل بهتر از حد انتظار خواهند بود. این کارت باید به زودی ظاهر شود و به شما احساس بهتری بدهد. به همزمانی هایی که در اطراف شما اتفاق می افتد توجه کنید زیرا شوالیه جام نشانه آن است که پیام هایی از طرف روح به سوی شما جاری می شود. اگر می خواهید استعدادهای روانی خود را تقویت کنید، این کارت یک فال بسیار مطلوب است. این یک نشانه واقعا خوب است که شما توانایی های ذاتی را دارید که به دنبال آن هستید.

علاوه بر این، در رابطه با سلامتی شوالیه جام (ایستاده) به این معنی است که یک لایه محافظ در اطراف شما در برابر هر گونه تلفات جدی وجود دارد. شما اوقاتی آرام و به دور از استرس و سایر مشکلات روانی خواهید داشت. علاوه بر این، از فضایی بدون بیماری برای خود لذت خواهید برد. اگر تحت هر درمانی هستید، موفقیت در همان راه است.

تعبیر کارت شوالیه جام در فال تاروت در زمینه سلامتی

کارت تاروت شوالیه جام (معکوس)
معنی کامل کارت تاروت شوالیه جام معکوس

در خوانش تاروت، شوالیه جام معکوس نشان دهنده ظهور یک تلاش خلاقانه است که شما هنوز برای دنبال کردن آن آماده نیستید. ممکن است بیشتر وقت خود را صرف خیال پردازی در مورد آنچه ممکن است یا چقدر دوست داشتنی خواهد بود اگر واقعاً اتفاق بیفتد بگذرانید. اگرچه گذراندن مدتی در مرحله ایده می‌تواند روشن‌کننده باشد، این طرح تا زمانی که کاری را شروع نکنید، محقق نمی‌شود. ایده های شما ممکن است نیاز داشته باشد که در دنیای واقعی ریشه داشته باشند. هزینه، زمان مورد نیاز، منابع مورد نیاز و سایر عوامل مرتبط را تعیین کنید. این به شما اعتبار بیشتری می دهد تا بتوانید ایده خود را عملی کنید.


حتما بخوانید: معنی کارت پنج جام در فال تاروت


شوالیه جام معکوس مستعد یافتن توضیحی برای همه چیز و یافتن شخص دیگری برای سرزنش بدبختی های خود است. او به اندازه کافی بالغ نیست که بفهمد تا زمانی که مسئولیت شخصی شرایط زندگی خود را نپذیرد، به جای استفاده از توانایی ذاتی خود برای کمک و درمان، به تشدید درگیری ادامه خواهد داد. این کارت تاروت صغیر معمولاً اخباری را ارائه می دهد که دلخراش و ناامید کننده  است. کارت تاروت شوالیه جام معکوس ممکن است به شما توصیه کند که قبل از اقدام به مسائل به دقت فکر کنید یا از تصمیم‌گیری فوری خودداری کنید.

هنگامی که شوالیه جام معکوس می شود، ممکن است به این معنی باشد که شما به جای اینکه با مشکل رو به رو شوید، اقدام را به تأخیر می اندازید. شوالیه جام معکوس، اگر یک شخص باشد، می تواند به این معنا باشد که یک بزرگسال (معمولاً یک مرد بین 20 تا 35 سال) که در ابتدا دوست داشتنی و قابل اعتماد به نظر می رسد ممکن است یکی از موارد زیر باشد: بی وفا، سرگردان، فریبکار، دروغگو، یا ناامیدی عظیم. وضعیت نشان داده شده توسط کارت در ابتدا جذاب به نظر می رسد، اما به سرعت به چیزی کاملاً متفاوت تغییر می کند. همه به خاطر امیدهای بزرگی که داشتند، احساس ناامیدی کامل خواهند کرد.

کارت تاروت شوالیه جام معکوس)

تعبیر کارت شوالیه جام معکوس در فال تاروت در زمینه عشق و رابطه (معکوس)

شوالیه جام که در یک خواندن تاروت عاشقانه برعکس شده است، اگر در یک رابطه هستید، نشانه مطلوبی نیست زیرا می تواند نشان دهنده شکست یک شراکت یا لغو یک پیشنهاد عاشقانه باشد. ویژگی‌های بد شوالیه جام‌ معکوس می‌تواند به روش‌های مختلفی ظاهر شود، مانند همسری که از رضایت و وفاداری به ترس از تعهد تبدیل می‌شود یا همراهی که روی می‌آورد به اجبار،رفتار خشونت آمیز یا مردسالارانه. همچنین ممکن است به این معنی باشد که شما در حال تبدیل شدن به یکی از این رفتارها علیه شریک زندگی خود هستید یا اینکه در رابطه شما با سوء مصرف مواد مخدر یا الکل مشکلی وجود دارد.


حتما بخوانید: معنی کارت شش جام در فال تاروت


اگر به اطلاعات بیشتری در مورد نوع شوالیه معکوس که با آن سر و کار دارید نیاز دارید، به کارت های همراه نگاه کنید. کارت تاروت معکوس شوالیه معکوس اگر مجرد هستید خوب نیست. شما می توانید با فردی آشنا شوید که مشکلات ذکر شده در بالا را دارد. همچنین ممکن است نشانه این باشد که شما در رابطه با کسی هستید که احساسات شما را متقابلاً پاسخ نمی‌دهد یا اینکه با وجود اینکه می‌دانید عشقی را که می‌خواهید در اختیار شما قرار نمی‌دهند، در حال برگزاری جلسات یک شبه هستید. معکوس شدن شوالیه جام نیز ممکن است فقط به عنوان نشانه ای از روابط شکسته تعبیر شود.

تعبیر کارت شوالیه جام معکوس در فال تاروت در زمینه امور مالی (معکوس)

شوالیه جام معکوس می تواند نشان دهد که نتوانید در موقعیت های مالی قاطعانه حرکت نکنید. این کارت ممکن است گهگاه نشان دهد که امیدهای شما دقیقاً همانطور که امیدوار بودید محقق نشده است. این امکان وجود دارد که شما عجله کنید، فقط برای اینکه از نتیجه ناامید شوید. قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری یا خرید مهم، حتما تحقیقات خود را انجام دهید.

علاوه بر این، این کارت تاروت صغیر نشان می دهد که ممکن است با افرادی ملاقات کنید که ممکن است از نظر مالی به شما خنجر بزنند. این وظیفه اصلی شماست که مراقب دارایی خود باشید و آن را به خوبی مدیریت کنید. بنابراین، این واقعیت را درک کنید که برای موفقیت، باید عاقل باشید. احتمال سود کمتر خواهد بود. بنابراین از خرید دارایی خودداری کنید. ممکن است به سرمایه گذاری های بلندمدت فکر کنید، اما از افرادی که به آنها اعتقاد دارید و قابل اعتماد هستند، مشاوره بگیرید.

معنی کامل کارت تاروت شوالیه جام معکوس

تعبیر کارت شوالیه جام معکوس در فال تاروت در زمینه شغل (معکوس)

معکوس شدن شوالیه جام نشانه مطلوبی برای یک حرفه نیست زیرا می تواند نشان دهنده اخبار ناخوشایند، فرصت های از دست رفته به دلیل تاخیر، یا پیشنهادهایی باشد که پس گرفته شده یا لغو شده اند. این کارت صغیر ممکن است نشان دهنده شکست یا شکست پیشنهادات باشد اگر منتظر خبر یک شغل یا برنامه دوره هستید. شوالیه جام معکوس می‌تواند نشانه مشکلات مختلفی مانند از دست دادن شغل یا استعفا، معاملات تجاری مبهم، کلاهبرداری، فعالیت غیرقانونی یا اخاذی باشد. شوالیه جام معکوس ممکن است به این معنی باشد که شما در حال تجربه انسداد خلاق هستید یا اینکه شغل شما توانایی های خلاقانه شما را محدود می کند. شوالیه جام  که در شرایط مالی معکوس شده است نشان می دهد که می توانید متوجه شوید که پیشنهادات پرسود از بین می روند یا آنقدر که در ابتدا ظاهر می شدند شگفت انگیز نیستند.


حتما بخوانید: معنی کارت هفت جام در فال تاروت


همچنین می تواند به این معنی باشد که شما مشکلات مالی دارید، رسیدگی به آنها را به تعویق می اندازید یا شانس های طلایی را برای ایجاد ثروت از دست می دهید. اگر در تصمیم گیری مشکل دارید، مشاوره مالی حرفه ای دریافت کنید. شوالیه معکوس جام  زمانی که صحبت از حرفه شما می شود، بسته به موقعیت و سایر کارت های موجود، می تواند به روش های مختلفی تفسیر شود. در حال حاضر، ممکن است درگیری های زیادی در محل کار وجود داشته باشد و همه ممکن است در خطر باشند. همچنین ممکن است تلاش های شما برای حفظ صلح به طور فزاینده ای مضر باشد. حتی اگر تخلیه احساسات مفید باشد، ممکن است تمام تلاش خود را بکنید تا به جای رسیدگی به مسائل خود از درگیری اجتناب کنید.

تعبیر کارت شوالیه جام معکوس در فال تاروت در زمینه سلامت (معکوس)

شوالیه جام معکوس می‌تواند نشان دهد که سلامت یک فرد تحت تأثیر مصرف مواد مخدر یا الکل است. همچنین می تواند نشانه ای از این باشد که سبک زندگی پر استرس شما بیش از آنچه تصور می کنید به سلامتی شما آسیب می رساند. همچنین ممکن است نشانه آن باشد که نباید قضاوت عجولانه ای در مورد سلامتی خود داشته باشید، چه مثبت یا منفی. به پزشک مراجعه کنید تا در صورت داشتن هر گونه نگرانی، آنها را معاینه کند.

 این کارت تاروت صغیر، وضعیتی وارونه را در مورد سلامت یکی از اعضای خانواده نشان می دهد. آنها ممکن است در سلامتی خود با برخی فراز و نشیب ها مواجه شوند. همین امر ممکن است بر عملکرد آنها در زمینه های مختلف زندگی تأثیر بگذارد و شما را به طور مکرر دچار استرس روانی کند. برای جلوگیری از این اتفاق، خوانندگان تاروت ما به شما پیشنهاد می‌کنند که اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید و هر گونه نشانه‌ای از مشکلات سلامتی را در اسرع وقت تشخیص دهید.

تفسیر دقیق و کامل Knight of Cups


حتما بخوانید: معنی کارت هشت جام در فال تاروت


 کارت شوالیه جام: کشیدن کارت 

کشیدن یک کارت زمانی انجام می شود که می خواهید مستقیماً به اصل مطلب بروید و پاسخ های سریع داشته باشید. این برای زمانی است که می‌خواهید پاسخ‌های مشخصی را در قالب بله یا خیر بدانید. بنابراین، اگر در شرایط سختی قرار دارید یا در دوراهی گیر کرده‌اید، گرفتن یک کارت همیشه مفید است. پس از به هم زدن کارت، می توانید یکی از عرشه را انتخاب کنید. بسته به سوال شما، پاسخ سوال را دریافت خواهید کرد. نتایج برای کشیدن یک کارت در شوالیه جام به شرح زیر است:

موقعیت عمودی: اگر کارت تاروت شوالیه جام ها را در وضعیت عمودی کشیده اید، پاسخ به خواسته های شما مثبت است، اما مسئولیت هایی که با آرزوی شما همراه است برای شما بیش از حد خواهد بود و ممکن است در نهایت آن را انتخاب نکنید.

موقعیت معکوس: اگر شوالیه جام را در موقعیت معکوس بیرون کشیده اید، پاسخ اینجا هنوز مثبت است، اما مسئولیت هایی که همراه با آرزوی شما خواهد بود، درهم شکسته خواهید شد.

 کارت شوالیه جام: کشیدن کارت

کارت شوالیه جام برای زمان بندی

اگر سوال در مورد زمان دقیقی است که چیزی که آرزویش را دارید به واقعیت می پیوندد و شوالیه جام ها بیرون کشیده شده است، این می تواند نشان دهد که زمان بسیار نزدیک است. برای اینکه در مورد زمان بسیار دقیق باشیم، باید انتظار داشت که در بهار برخی از علائم زودیاک باشد.


حتما بخوانید: معنی کارت نه جام در فال تاروت


به خاطر داشته باشید که هر چیزی که می خواهید در نزدیکی است و فقط به کمی صبر نیاز دارد. به زودی زمان را متوجه خواهید شد. اگر خواندن در فصل تابستان انجام شود، این بدان معنا نیست که آرزوی شما در فصل بهار برآورده می شود. این بدان معنی است که باید انتظار داشته باشید که در طول ماه آینده اتفاق بیفتد.

سخن آخر

هنگام کشیدن یک کارت حتی اگر همه چیز طبق برنامه شما پیش نمی رود، نباید امید خود را از دست بدهید و بدانید که این تنها یک سرگرمی است.


مقالات مرتبط:

معنی کارت ده جام در فال تاروت

معنی کارت نوباوه جام در تاروت

معنی کارت ملکه جام در تاروت

معنی کارت پادشاه جام در تاروتاز
1
رای