دسر محبوب کره ای؛ 6 دسر سنتی کره جنوبی که باید امتحان کنید

دسر محبوب کره ای؛ 6 دسر سنتی کره جنوبی که باید امتحان کنید دسر محبوب کره ای ؛ دسرهای سنتی کره ای که باید امتحان کنید؛ با 6 دسر سنتی کره جنوبی خوشمزه، ساده با اسامی کره ای دسرهای و مواد تشکیل دهنده آنها در سلام دنیا آشنا شوید.

دسری برای همه دوستداران غذای کره ای! کره جنوبی به دلیل غذاهای لذیذش که شامل دسرهایشان نیز می شود، مشهور است. به خصوص دسرهای سنتی آن‌ها، این عکس ها باعث می‌شود که هنگام بازدید از کره، بخواهید هر یک از آنها را امتحان کنید. در این مطلب از سلام دنیا درباره 6 دسر سنتی کره ای وجود دارد که باید امتحان کنید صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

معرفی 6 دسر سنتی کره ای که وجود دارد

1. دسر کره ای سونگ پیون (Songpyeon) | کیک برنجی / 송편

Song-pyeon نوعی کیک برنجی (떡) است که به طور کامل با خمیر کیک برنجی دانه کوتاه (반죽) تهیه می شود. با مواد مختلفی مانند دانه های کنجد شیرین شده (참깨)، سویا سیاه (검은콩) و ماش (녹두) پر شده است. آن با دست درست می شود و قبل از خوردن بخارپز می شود. کره ای ها این دسر را در طول چوسئوک (추석) می خورند تا یک برداشت پربار را جشن بگیرند.


حتما بخوانید: 28 غذای کره ای معروف، خیابانی، ساده و محبوب


دسرهای سنتی کره ای 1

2. دسر کره ای یاکشیک ( Yaksik ) / یاکباپ /약식

این یک دسر کره ای است که از برنج شیرین درست شده است. حاوی برخی از مواد پرکننده سالم مانند عناب (대추)، شاه بلوط (밤) و آجیل کاج است. این دسر در برخی موارد با عسل (꿀) یا شکر قهوه ای (흑설탕)، روغن کنجد (참기름)، سس سویا (간장) یا دارچین (계피) چاشنی می شود. سنت این است که آن را در Jeongwol Daeboreum (정월대보름)، یک تعطیلات کره ای می خورند که در 15 ژانویه در تقویم قمری (음력) قرار می گیرد. بسیاری از افراد در مراسم عروسی نیز آن را می خورند.

دسرهای سنتی کره ای 2

اسم دسر کره ای

3. دسر کره ای بوکومی ( bu-kku-mi ) پیراشکی برنجی / 부꾸미

Bu-kku-mi نوعی پیراشکی است که از کیک برنجی پر شده با خمیر شیرین لوبیا قرمز (팥소) و دانه‌های کنجد برشته شده (구운) درست می‌شود. برای پوسته ترد (바삭한) همراه با بافت نرم و جویدنی، آن را در روغن سرخ می کنند. رنگ های bu-kku-mi سفید، زرد، صورتی یا سبز تیره است. معمولاً روی آن را با عسل می پوشانند و با شاه بلوط و عناب خرد شده تزیین می کنند. آنها به شکل صاف (평면) یا گرد (둥근) هستند.

دسرهای سنتی کره ای 3

4. دسر کره ای داسیلک ( Dasik) کوکی چای/ 다식 

Da-sik یک کلوچه چای است که از دانه های کنجد یا آرد برنج (쌀가루) تهیه می شود. بسته به قالبی که استفاده می شود، الگوهای زیادی روی کوکی ها وجود دارد. یک بشقاب داسیک معمولا از رنگ های سبز، زرد، صورتی، سیاه و سفید تشکیل شده است. ترکیبات معمولی این دسر شامل گرده کاج (소나무 꽃가루)، کنجد سیاه، شاه بلوط و سویا (콩) است.


حتما بخوانید: 16 غذای چینی خوشمزه، خیابانی، دریایی و معروف


دسرهای سنتی کره ای 4

دسر کره ای بدون ژلاتین

5. دسر کره ای یاکوا ( yak-gwa) خمیر سرخ شده/ 약과

این یکی از معروف ترین دسرهای سنتی کره ای است. نام دیگر آن gwa-jul (과줄) است. این دسر یک دسر سرخ شده بر پایه گندم است که با عسل، شراب برنج (청주)، روغن کنجد و آب زنجبیل (생강 주스) تهیه می شود. به طور سنتی در آیین اجدادی (제사) ارائه می شود. اما در طول چوسئوک، ازدواج (결혼식) سرو می شود و می توان آن را در بسیاری از مکان ها از جمله بازارهای سنتی و سوپرمارکت ها خریداری کرد.

دسرهای سنتی کره ای 5

6. دسر کره ای سوجه اونگوا ( su-jeong-gwa) پانچ دارچین کره‌ای/ 수정과

این یک پانچ دارچینی سنتی کره ای است که به رنگ قهوه ای مایل به قرمز تیره است. با خرمالو خشک (곶감) و زنجبیل (생강) درست می شود و معمولاً (장식) با آجیل کاج تزئین می شود. Su-jeong-gwa به جای نوشیدنی سرد و به عنوان دسر سرو می شود. به دلیل طعم شیرین آن تا حدودی شبیه به سیک های (식혜) است اما در نوع دسر آن. همچنین به طور گسترده در همه جا در دسترس است و به شکل کنسرو سرو می شود.

دسرهای سنتی کره ای 6

سخن آخر

با معرفی دسرهای کره ای متوجه شدیم که کره ای ها برخلاف باور همگان تنها اهل غذاها و چاشنی های تند نیستند و به خوردن شیرینی جات نیز علاقه مند می باشند. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

لیست غذاهای ژاپنی محبوب، ساده، گیاهی، دریایی و خوشمزه

لیستی از غذاهای کره ای عجیب، چندش آور، حیوانات و حراماز
10
رای