آیا سفر هوایی برای نوزاد بی خطر است؟ چیزهایی که باید قبل از پرواز نوزاد با هواپیما بدانید

آیا سفر هوایی برای نوزاد بی خطر است؟ چیزهایی که باید قبل از پرواز نوزاد با هواپیما بدانید یکی از مواردی که باید قبل از سوار کردن نوزاد خود به هواپیما در نظر بگیرید، گوش کودک است که در طول پرواز به دلیل تغییر فشار کابین می تواند دچار درد شود، برای جلوگیری از آن به کودک پستانک یا بطری شیر بدهید.

مسافرت هوایی برای بیشتر نوزادان بی خطر است، اما با این وجود، قبل از پرواز با کودک موارد زیر را در نظر بگیرید:

مواردی که قبل از سفر هوایی با (نوزاد) کودک باید رعایت کنید

1. سن کودک 

پزشک کودک ممکن است شما را دلسرد کرده تا مدت کوتاهی پس از تولد از سفرهای هوایی غیر ضروری خودداری کنید. سیستم ایمنی نوزادان تازه متولد شده در حال رشد است و سفرهای هوایی ممکن است احتمال ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش دهد. اگر تصمیم گرفتید که با نوزاد به مسافرت بروید، مرتبا دستان خود را بشوئید یا از ضد عفونی کننده دست استفاده کرده و از تماس با مسافران کاملا بیمار خودداری نمایید.

2. گوش کودک 

تغییر فشار کابین در هنگام پرواز باعث ایجاد تغییرات موقتی در فشار گوش میانی می شود که می تواند باعث درد گوش شود. برای کمک به ایجاد تعادل در گوش کودک، به او شیر سینه، بطری شیر یا پستانک دهید تا در هنگام بلند شدن هواپیما و فرود، آن را بمکد. این ممکن است به تعیین وقت غذای خوردن کودک کمک کند به این معنی که در بین این زمان ها کودک گرسنه می شود. اگر کودک شما در دو هفته گذشته جراحی گوش یا عفونت گوش داشته، از پزشک خود بپرسید که آیا سفر هوایی مناسب است یا خیر. همچنین میزان صدا در کابین هواپیما به خصوص در هنگام برخاستن آن بسیار بلند است. استفاده از گلوله های پنبه ای، هدفون های نویز کنسلینگ یا شاخه گوش های کوچک را برای محدود کردن قرارگیری کودک در معرض این صدا در نظر بگیرید تا خوابیدن برای او راحت تر باشد.

راه های جلوگیری از گوش درد نوزاد در هواپیما

3. تنفس کودک 

در حین پرواز، فشار هوا در کابین هواپیما از فشار موجود بر روی زمین کمتر است. به نظر نمی رسد که این تغییر موقت در سطح اکسیژن مشکلی برای کودکان سالم به وجود بیاورد. با این وجود، اگر کودک شما زودرس است، یا دچار مشکلات قلبی یا ریوی است و یا علائم مشکلات تنفسی دستگاه فوقانی یا تحتانی دارد، قبل از سفر هوایی با پزشک خود مشورت نمایید.

4. صندلی ایمنی کودک

بیشتر صندلی های ماشین نوزادان برای سفرهای هوایی دارای مجوز هستند. اگرچه خطوط هوایی به طور معمول به نوزادان اجازه می دهد تا در طول پرواز در آغوش مراقبشان باشند، اما اداره حمل و نقل هوایی توصیه می کند که نوزادان به درستی بر صندلی های ایمن سوار شوند. اگر تصمیم گرفته اید که بلیطی برای نوزاد خود خریداری نکنید، هنگام سوار شدن بر هواپیما در مورد صندلی هایی که از قبل رزرو نشده اند، سوال بپرسید- در صورتی که بتوانید آن را به کودک خود اختصاص دهید.  

سفر هوایی نوزاد و اقدامات احتیاطی قبل از آن

وسوسه نشوید که به کودک خود یک داروی بدون نسخه مانند دیفن هیدرامین (بنادریل و دیگر داروها) بدهید تا در هنگام پرواز به خواب برود. این عمل توصیه نمی شود، و گاهی اوقات دارو می تواند اثر معکوس داشته باشد.

نکات مهم که مادران شیرده قبل از سفر هوایی باید بدانند

در مورد مادران شیرده، به خاطر داشته باشید که مقررات مربوط به محدودیت مصرف 100 میلی لیتر مایع در مورد شیر مادر اجرا نمی شود. فرمولا (شیر خشک) کودک، شیر مادر و آبمیوه در مقادیر بیشتر از 3.4 اونس یا 100 میلی لیتر در چمدان هایی که به قسمت صندلی های مسافر هواپیما می برید، مجاز است و نیازی به کیف هایی با اندازه یک چهارم گالن نیست. قرار دادن بسته های یخ، بسته های ژل منجمد و سایر لوازم جانبی مورد نیاز برای خنک کردن فرمولا کودک نیز در داخل چمدانی که به قسمت مسافرها می برید، مجاز است. اگر این مواد یخ زده یا برفکی باشند، ممکن است تحت بازرسی بیشتری قرار بگیرند. همچنین ممکن است ژل، بطری پر شده از مایع، کنسروها، مربا و غذاهای فرآوری شده خرد شده در چمدان ها به همراه داشته باشید.

نکته 1

این مواد را از داخل چمدانی که به قسمت مسافرها می برید خارج کرده تا به طور جداگانه از سایر وسیله های شما بررسی شوند. برای مایعات تایید شده قابل حمل توسط اداره امنیت حمل و نقل (به غیر از شیر مادر)، از کیسه های لوازم دستشویی تمیز استفاده کنید.

مهم: برای به همراه داشتن شیر مادر، نیازی به سفر با نوزاد ندارید.

نکات مهم که مادران شیرده قبل از سفر هوایی باید بدانند

نکته 2

به محض اینکه سوار هواپیما شدید، کیسه را در زیر صندلی و در جلوی خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی به وسایل مورد نیاز در طول پرواز مانند: پوشک، لباس اضافی و دستمال کاغذی و دستمال مرطوب دسترسی داشته باشید. ما عاشق این کیف های کودک هستیم - خیلی جیب دارند!

نکته 3

سفر خود را با ساماندهی وسایل مورد نیاز کودک خود به راحتی در داخل یک مکعب بسته بندی مسافرتی، آسانتر کنید تا بتوانید به راحتی در طول پرواز به وسایلی که نیاز دارید، دسترسی پیدا کنید. از یک مکعب کوچک برای وسایلی مانند: دستمال کاغذی، دستمال مرطوب و پوشک اضافی استفاده کنید. برای تغییر لباس، کیت پوشک و بطری های تغذیه ای، از یک مکعب با اندازه متوسط استفاده کنید. اگر اتفاق می افتد که اسلینگ حمل کننده کودک به همراه داشته باشید، مطمئن شوید که حتما آن را در مکانی خاص برای جلوگیری از به هم ریختگی کیسه کودک قرار می دهید تا هر زمان که هواپیما فرود می آید، آن را به راحتی بیرون بیاورید.

نتیجه

پرواز با نوزاد تازه متولد شده شما ممکن است زودتر از آنچه انتظار می رود، اتفاق بیفتد؛ زیرا در زندگی پیش می آید، اما نیازی نیست تا برای شما به یک دردسر تبدیل شود. فقط مطمئن شوید که از جدیدترین قوانین خاص هواپیمایی که با آن سفر می کنید، اطلاع دارید تا مطمئن شوید که یک سفر راحت را در پیش رو خواهید داشت.

منبع: mayoclinic

از
6
رای