آموزش تصویری روش بزرگ کردن سینه به روش طبیعی و بدون جراحی

آموزش تصویری روش بزرگ کردن سینه به روش طبیعی و بدون جراحی شنا روی زمین نه تنها تمرین خوبی برای عضله های سه سر است، بلکه می تواند ماهیچه هایی که زیر سینه قرار دارد را نیز تقویت کند. همچنین خوردن غذاهای حاوی استروژن مثل: لوبیا، دانه شنبلیله به بزرگ شدن سینه کمک می کند.

اینکه دوست دارید سینه های بزرگتری داشته باشید موضوع خجالت آوری نیست. اگرچه ممکن است داشتن سینه های بزرگتر بدون عمل جراحی بنظر غیر ممکن برسد، اما در واقع راهکارهایی وجود دارد. چنانچه تمایل دارید سینه های بزرگتری داشته باشید، می توانید برخی از تمرین های مخصوص را انجام دهید، برخی از دستگاه های پزشکی را امتحان کنید یا کارهایی بکنید که سینه هایتان بزرگتر دیده شود. این راهکارها برای افرادی است که قصد انجام عمل جراحی را ندارند.

روش های بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی

روش اول: انجام تمرینات خاص برای بزرگ کردن سینه

1. تمرین فشار به سمت دیوار

در این روش عضله بازوها و سینه شروع به فعالیت می کنند. روبروی دیوار بایستید و به اندازه یک دست از آن فاصله بگیرید، کف دستان خود را روی دیوار بگذارید و دست ها را صاف کنید. سپس خود را به سمت دیوار بکشید به شکلی که آرنج خم شود. حالا از قدرت بازوها استفاده کنید و با وارد آوردن فشار بر دیوار به حالت اول برگردید.

 • در اولین تلاش، 10 حرکت را در دو ست تکرار کنید.

بزرگ کردن سینه با تمرینات خاص

2. کرانچ

این ورزش باعث برطرف کردن چربی های شکم شده و عضلات شما را تقویت می کند.

 • دراز بکشید و زانوهای خود را به شکل خم شده در بیاورید. در حالی که پا و دستان شما هنوز روی زمین قرار دارند، سعی کنید بنشینید. سپس مجدداً به حالت دراز کشیده در بیایید.
 • این حرکت را 10 بار انجام دهید. لازم نیست این تمرین را بیش از حد تکرار کنید. 1 یا 2 ست در روز کافی است.

بزرگ کردن سینه با روش های طبیعی

3. شنا روی زمین

شنا روی زمین نه تنها تمرین خوبی برای عضله های سه سر است، بلکه می تواند ماهیچه هایی که زیر سینه قرار دارد را نیز تقویت کند. انجام دادن تعداد زیادی شنا در یک مرتبه می تواند باعث فشار روی دستان بشود، پس اگر در حال حاضر از لحاظ جسمی قوی هستید، این حرکت را به شکل 2 یا 3 ست 10 تایی در روز شروع کنید. اگر برای اولین بار است که حرکت شنا را انجام می دهید، می تواند با دو ست 5 تایی در روز تمرین را شروع کنید. وقتی که در انجام آنها حرفه ای بشوید، می تواند تمرینات بیشتری در روز انجام بدهید. در اینجا نحوه انجام شنا روی زمین را به شما می گوییم:

 • با چسباندن شکم به زمین و قرار دادن دست ها درست در زیر شانه ها شروع کنید.
 • به آرمی بدن خود را به سمت بالا بکشید و با فشار دست ها به سمت زمین در حالت پلانک قرار بگیرد تا اینکه آرنج صاف شود و بر روی انگشتان پا بلند شوید.
 • سپس بدون اینکه اجازه بدهید شکم شما با زمین برخورد داشت باشد به پایین بیایید و حرکت را مجدداً تکرار کنید.
 • اگر این حرکت برایتان سخت است، می توانید در اوایل تمرین زانوهای خود را روی زمین قرار دهید. با این حال هم یک حرکت عالی برای تقویت عضلات سینه است.

بزرگ کردن سینه در خانه

4. دمبل زدن

به یک سالن ورزشی بروید و با یک مربی حرفه ای کار کنید. این یک تمرین عالی دیگر است که به تقویت عضلات سینه کمک می کند. همه کاری که باید انجام بدهید این است که دو دمبل پیدا کنید که به اندازه ای سنگین باشد که عضلات شما را به کار وادارد، البته نه آنقدر سنگین که باعث خستگی بشود. وزنه هایی در حدود 5-3 کیلوگرم انتخاب کنید و آن را بالا بیاورید. همچنین می توانید این تمرین را در منزل و بدون مربی انجام دهید. در اینجا نحوه حرکت را به شما نشان می دهیم:

 • دمبل ها را در دو دست خود و در دو طرف بدن نگه دارید. کف دست شما باید به سمت پایین باشد.
 • دمبل ها را بالا ببرید در حالی که دستان خود را صاف نگه می دارید، با بازوهایی که کمی منحنی شده اند.
 • پس از اینکه دمبل ها بالای سر برده شدند، به آرامی آنها را در طرفین بدن به پایین بیاورید و حرکت را تکرار کنید.
 • می توانید این حرکت را به عنوان تقلید حرکات بالا فشردنی تجسم کنید.

روش های بزرگ کردن سینه با ورزش

5. بلند کردن دمبل

برای انجام این کار، به پشت دراز بکشید، بازوهای خود را در دو طرف بدن قرار بدهید، از وزنه های 2.5-1.5 کیلوگرمی استفاده کنید. وزنه ها در دو پهلو باشند، حالا آنها را بالا ببرید تا روبروی صورت  قرار بگیرند. به سادگی آن را به شکل قبل برگردانید به صورتی که بازو ها با بدن، شکل صلیب را به وجود بیاورد. زمانی که دستان به حداکثر فاصله از هم رسیدند، دوباره آنها را بالا بیاورید تا بالای قفسه سینه قرار بگیرند.

 • این حرکت را در 2 ست 15 تایی انجام دهید. اگر به راحتی این حرکت را انجام می دهید، می توانید تعداد تمرینات را بیشتر کنید.

راه کار بزرگ کردن سینه

روش دوم: تغییر رژیم غذایی

1. وزن اضافه کنید

درست است. اگر می خواهید به طور طبیعی سینه های بزرگتری داشته باشید، باید چند کیلو به وزن خود اضافه کنید. با افزایش وزن شکم، ران ها و سایر قسمت های بدن، سینه ها هم شروع به افزایش وزن می کنند. شاید دوست نداشته باشید به خاطر بزرگ شدن سینه ها، اقدام به افزایش وزن کنید. اما این تضمین شده ترین راه برای رسیدن به آن است. برای افزایش وزن، باید غذاهای پر کالری خود را افزایش دهید، روی غذاهای چرب تر مانند پنیرها و غذاهای شیرین مانند کوکی ها تمرکز کنید. یا مقدار بیشتری از غذاهای مورد علاقه تان را میل کنید. اگر لاغر هستید می توانید به این شکل چند کیلو وزن اضافه کنید. بدیهی است که این جذاب ترین راه حل دنیا نیست.

بزرگ کردن سینه با تغییر رژیم غذایی

2. غذاهای حاوی استروژن مصرف کنید

استروژن یک هورمون زنانه است که مسئول افزایش سایز سینه است. اگرچه در طول پروسه بلوغ، بدن به طور طبیعی استروژن تولید می کند و حتی تا 18 و 19 سالگی هم ادامه خواهد داشت، خوردن غذاهای حاوی استروژن بعد از این سن نیز ضرری ندارد و می تواند در داشتن سینه های بزرگتر کمک کند. در اینجا برخی از غذاهای غنی از استروژن را معرفی می کنیم:

 • عدس، نخود
 • لوبیا
 • محصولات لبنی مانند پنیر و ماست
 • دانه شنبلیله
 • ادویه جات مانند مریم گلی، شبدر و پونه
 • سبزیجات مانند چغندر، هویج و خیار
 • میوه ها مانند سیب، گیلاس و آلو
 • دانه هایی مانند برنج، جو و گندم

غذاهایی حاوی فیتواستروژن و افزایش سایز سینه

3. غذاهایی حاوی فیتواستروژن مصرف کنید

فیتواستروژن هنگامی مفید که سطح استروژن پایین باشد، وقتی که فیتواستروژن مصرف می کنید به افزایش سایز سینه شما کمک می کند. مطالعات نشان داده است که قرص های فیتواستروژن قبل از یائسگی باعث افزایش اندازه بافت سینه می شود و بسیاری از غذاهای خوشمزه حاوی این ماده هستند، اضافه کردن فیتواستروژن به رژیم غذایی هیچ آسیبی به شما وارد نمی کند. برخی از غذاهای غنی از فیتواستروژن عبارتند از:

 • آجیل ها مانند: پسته، گردو، بادام زمینی و بلوط
 • نوشیدنی هایی مانند: شراب قرمز، شراب سفید، چای سیاه و چای سبز
 • میوه هایی مانند: هلو، توت فرنگی و تمشک
 • دانه کتان
 • لوبیا سبز و کدو حلوایی

بزرگ کردن سینه با خوردن غذاهای حاوی فیتواستروژن

4. از مصرف قرص ها و مکمل های استروژن برای افزایش سایز سینه اجتناب کنید

در حالی که خوردن غذاهای حاوی استروژن و فیتواستروژن در صورت اعتدال می تواند باعث افزایش سایز سینه شود، نباید به منظور بزرگتر کردن سینه خود اقدام به مصرف قرص کنید. اگر فکر می کنید به این قرص ها نیاز دارید، بهتر است با پزشک مشورت کنید و به صورت سر خود اقدام به مصرف آن نکنید. متاسفانه چنین داروهایی که می تواند باعث افزایش اندازه سینه شود، با ابتلا به سرطان سینه، لخته های خون و سایر بیماری ها نیز مرتبط است که قطعاً داشتن سینه های بزرگتر ارزش این مشکلات را ندارد. برخی مطالعات دلایلی ارائه می دهند که هیچ اثباتی وجود ندارد که استروژن یا فیتواستروژن باعث افزایش سایز سینه شود.

عدم استفاده از مکمل و قرص برای بزرگ کردن سینه

روش 3: کاری کنید که سینه هایتان بزرگتر به نظر برسد

1. از سینه بندهای کاملاً متناسب با بدنتان استفاده کنید

بررسی ها نشان داده است 8 زن از هر 10 زن، از سینه بندهایی با اندازه اشتباه استفاده می کند. پوشیدن سینه بندهای خیلی کوچک ممکن است واقعاً سینه شما را کوچکتر نشان بدهد، نه بزرگتر و پوشیدن سینه بندهای بزرگ باعث می شود سینه های شما در آن لق بزند و بنابراین کوچکتر از چیزی که واقعاً هست به نظر بیاید. ترفند برای بزرگتر نشان دادن سینه های کوچک چیست؟ سینه بندی انتخاب کنید که کاملاً اندازه بدن شما باشد. در اینجا نحوه پیدا کردن سایز مناسب سینه بند را به شما می گوییم:

 • تمرکز خود را بر روی عرض کمر سینه بند بگذارید نه اندازه کاپ آن. اندازه کاپ مهم است، اما تنها وقتی که بدانید سایز 32 هستید یا 36. این تفاوت را ایجاد می کند.
 • سینه بند خود را روی تنگ ترین قلاب قرار ندهید مگر اینکه در این حالت متناسب ترین اندازه را داشته باشد. در غیر این صورت، گیره سینه بند را در جایی قرار بدهید که بیشترین احساس راحتی را داشته باشید.
 • اجازه ندهید بندهای سینه بند شما از پشتتان بیرون بزند
 • اطمینان یابید که سینه بند شما با لباسی که می پوشید هماهنگ باشد. یک سینه بند را برای انواع مختلف لباس ها استفاده نکنید، بعضی از انواع سینه بندها اندازه سینه را کوچکتر از چیزی که هست نشان می دهد.

2. سینه بندهای پد دار بپوشید

این یک راه سریع و آسان برای حل مشکل است. سینه بندهای پد دار سینه های شما را بزرگتر نشان می دهد. اگر قصد خرید سینه بند پد دار یا جک دار را دارید، باید اندازه ای را انتخاب کنید که در مورد سینه بندهای عادی دارید. یادتان باشد سینه بند پد داری را انتخاب نکنید که سایز سینه شما را 3 برابر کند، برای اینکه خیلی غیر طبیعی خواهد بود.

 • در حقیقت شما باید از هر چیزی که شکل واقعی سینه را تغییر می دهد اجتناب کنید.

3. سینه های خود را با کانتور بزرگتر نشان دهید

زنان همیشه می توانند با آرایش و استفاده از کانتور کردن سینه های خود را بزرگتر جلوه بدهند، به خصوص در فیلم ها و عکس ها. این توهم بزرگ بودن سینه فقط به یک قلم مو آرایشی و مقداری کرم های مخصوص کانتور احتیاج است. بهتر است اول تمرین کنید تا بدانید دوست دارید چه ظاهری به سینه های خود بدهید. برای این کار طبق مراحل زیر پیش بروید.  

 • روی لباس خود را با پارچه یا دستمال توالت بپوشانید تا از ریختن مواد آرایشی روی آن جلوگیری کنید.
 • کرم یا پودر تیره تر را در ناحیه شکاف بین دو سینه استفاده کنید و به سمت پایین ادامه دهید.
 • در قسمت بالایی آن را در طول منحنی طبیعی روی سینه های به شکل V دربیاورید.
 • یک رنگ روشتر تر از سایه چشم یا پودر صورت، مانند طلایی یا هلویی را در نیمه بالایی سینه های استفاده کنید.
 • از یک اسفنج برای ترکیب سایه ها استفاده کنید تا ظاهر آن طبیعی تر و سینه ها پر تر به بنظر برسد.

4. بدن را در حالت ایده آل نگه دارید

احتمالاً وقتی دختر کوچکی بوده اید مادرتان مدام به شما گفته است که قوز نکنید و صاف بایستید. این آسان ترین و سریع ترین راه برای این است که سینه هایتان بزرگتر دیده شود. زمانی که بدن خود را به حالت خوبی نگه دارید، شانه های شما بالاتر می آیند به جای اینکه افتاده باشند و دستانتان از هم فاصله می گیرند، اینکار نه تنها باعث می شود قد بلند تر و با اعتماد به نفس بالاتری به نظر برسید ، بلکه سینه های شما را هم برجسته تر و بزرگتر جلوه می دهد.

روش ساده بزرگ کردن سینه به روش طبیعی

5. لباس هایی بپوشید که روی سینه هایتان تأکید داشته باشند

این یکی دیگر از ترفند های ساده بزرگتر نشان دادن سینه ها است. تاپ هایی بپوشید که دارای تزئینات یا طرح هایی در قسمت سینه باشند، پوشیدن لباس هایی با خط های افقی سینه ها را برجسته تر نشان می دهد و لباس هایی را امتحان کنید که یقه های پایین تری دارند که شکاف سینه شما را نشان بدهند البته بدون اینکه قسمت زیادی از سینه نمایان باشد، زیرا در این صورت کوچکی سینه بیشتر به چشم می آید. پوشیدن لباس هایی که داری دو رنگ متفاوت در قسمت سینه و قسمت پایین لباس هستند نیز باعث بزرگتر دیده شدن سینه می شود. پوشیدن لباس هایی که دارای برش درست در قسمت زیر سینه هستند نیز سایر سینه را افزایش می دهد.

 • لباس را با یک لباس زیر بپوشید چون با این کار سینه های شما به طور طبیعی سایز بزرگتری را نشان می دهد.
 • پوشیدن لباس های خیلی تنگ در قسمت سینه یا لباس های یقه هالتر که کاملاً اندازه نیستند، باعث می شود سینه های شما کوچکتر به نظر برسد.
 • همچنین با انتخاب گردنبندهای آویز بین سینه می توانید سینه ها را بیشتر در معرض توجه قرار داده و بطوری که بزرگتر بنظر برسند.

بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی

روش 4: برای بزرگ کردن سینه، هوشمندانه عمل کنید

1. برای داشتن سینه های بزرگتر به مصرف قرص اتکا نکنید

درست است که برخی از قرص های پیشگیری از بارداری به عنوان قرص های افزایش دهنده سایز سینه شناخته می شوند. با این حال، شما نباید به پزشک مراجعه کنید تا این قرص ها را به این منظور برایتان تجویز کند. اگر قصد رابطه جنسی بدون بارداری دارید یا از دردهای قاعدگی رنج می برید یا دلیل دیگری برای مصرف قرص های ضد بارداری دارید، با پزشک صحبت کنید که آیا تصمیم شما برای مصرف آن درست است یا نه.

 • شروع به مصرف قرص می تواند منجر به عوارض جانبی بالقوه ناخوشایندی مانند نوسانات خلقی و دوره هایی ماهیانه طولانی تر شود، بنابراین قطعاً بزرگتر بودن سایز سینه ها ارزش این مشکلات را ندارد.

برای داشتن سینه های بزرگتر به مصرف قرص اتکا نکنید

2. صبور باشید

اگر دختر جوانی هستید، ممکن است هنوز سایز سینه هایتان به اندازه کامل نرسیده باشد. بلوغ بر روی هر فرد به شکل متفاوتی تاثیر می گذارد و ممکن است زمانی که احساس می کنید سینه هایتان به اندازه نهایی رسیده باشید، در واقع رشد آنها ادامه داشته و حتی بعد از گذر از نوجوانی نیز به عنوان بخشی از پروسه رشد بزرگتر بشوند. هر چقدر سن شما بیشتر بشود، وزن کلی بدن به طور طبیعی کمی بیشتر می شود و در نهایت بدون اینکه متوجه بشوید سینه هایتان بزرگتر خواهند شد. تا قبل از اینکه رشد بدن شما کامل نشده است، روی تغییر سایز سینه تمرکز نکنید.

راهکارهای خانگی برای بزرگ کردن سینه

3. مراقب کلاهبرداری ها باشید

این روزهای تبلیغات زیادی درباره قرص ها، مکمل ها، یا حتی تزریقاتی می بینیم که ادعا می کنند می توانند باعث رشد طبیعی سینه ها شوند. با این حال، قرص ها یا مکمل های خیلی کمی وجود دارند که تاثیر آنها روی رشد سینه اثبات شده باشد و اثرات جانبی منفی نیز نشان ندهند. بهتر است همه چیز به شکل طبیعی پیش برود، از طریق تغییر رژیم غذایی و تمرین و از انجام کارهایی که عوارض جانبی برای بدن دارد اجتناب شود. قبل از مصرف هر نوع مکمل با پزشک خود صحبت کنید.

4. بوتاکس نکنید

بسیاری از زنان در سن 30 تا 50 سالگی هزینه زیادی برای بوتاکس سینه پرداخت می کنند. در حالیکه مطالعات هنوز مطالعات علمی هنوز تأیید نکرده اند این حرکت خطرناک است یا نه، برخی پزشکان عقیده دارند که این تغییر ارزش عمل یا تزریقات را ندارد.  

منبع: wikihow

از
7
رای