درمان خانگی از بین بردن لکه های سیاه روی پوست

درمان خانگی از بین بردن لکه های سیاه روی پوست گلیکاسیون هم ممکن است یکی دیگر از عوامل مؤثر در ایجاد لکه‌های تیره، لکه‌های پیری، لکه‌های کبدی، لکه‌های ناشی از نور خورشید می باشد. روش از بین بردن لکه های قرمز و قهوه ای پوست با روش ساده خانگی را در ادامه یاد بگیرید.

ما معتقدیم که به واسطه طبیعت و علم، همه چیزهایی که برای ظاهر زیبا و احساس زیبا بودن نیاز داریم به ما داده می شود. کمک به مبارزه با نشانه‌های پیری به شیوه‌ای چشمگیر نه تنها امکان پذیر است، بلکه ساده هم است. در این مقاله سلام دنیا می توانید علت بروز لکه های تیره روی پوست و درمان خانگی ساده و طبیعی برای از بین بردن لکه های تیره روی پوست را یاد بگیرید.

دلایل واقعی بروز لک های تیره در برخی از خانم ها

  • داشتن لکه ها ربطی به بدشانسی ندارد
  • لکه ها را دست کاری نکنید
  • این شامل لکه های  تیره، لکه های ناشی از آفتاب، سن و کبد، لکه‌های زرد، ملاسما و حتی اسکار می‌شود

دلیل 1: هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب

هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب (PIH) که معمولاً جای زخم است، می تواند پس از مواجهه پوست با یک رویداد مخرب مانند آکنه، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، هورمون ها، پیری یا بارداری رخ دهد. زمانی که جای زخم ها از پوست جدا می شود و بافت دارد، هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب ، لکه های تیره صافی که رفع می شوند. اما از آنجایی که پوست تحریک شده بود، ممکن است ملانین بیشتری برای محافظت از خود تولید کرده باشد. این ملانین بیش از حد ممکن است حالا به صورت لکه‌های تیره و آزاردهنده روی صورت شما باقی بمانند.

درمان خانگی لکه های تیره پوست

دلیل 2: اریتم پس از التهاب (PIE)

این نوع لکه‌ها بیشتر قرمز هستند تا قهوه‌ای، و ممکن است در نتیجه استرس وارده به رگ‌های خونی کوچک (مویرگ‌ها) در نزدیکی سطح پوست به دلیل ایجاد جوش‌ها، پوست خشک، بریدگی، سوختگی شیمیایی، لایه‌برداری بیش از حد یا آفتاب سوختگی ایجاد شوند. ممکن است داشتن هر دو نوع لکه های هایپرپیگمانتاسیون و اریتم  پس از التهاب بسیار شایع باشد، اما هر کدام نیاز به یک روتین مراقبت از پوست مناسب دارند.


حتما بخوانید: خواص آب پیاز برای پوست، جوش و لک صورت


دلیل شماره 3: گلیکاسیون

علاوه بر تولید بیش از حد ملانین، فرآیندی به نام گلیکاسیون هم ممکن است یکی دیگر از عوامل مؤثر در ایجاد لکه‌های تیره، لکه‌های پیری، لکه‌های کبدی، لکه‌های ناشی از نور  خورشید باشد که همه این ها نوعی از هیپرپیگمانتاسیون هستند. یک مثال عالی برای درک بهتر گلیکاسیون: تصور کنید یک استیک در حال کباب شدن در یک روز تابستانی است و بر اثر کباب شدن لکه های قهوه ای تیره ای در قسمت بیرونی استیک ایجاد می شود.

باور کنید یا نه، ممکن است با بالا رفتن سن دقیقاً همان اتفاقی برای پوست شما رخ دهد که به آن گلیکاسیون می‌گویند. وقتی قند و پروتئین، چیزهایی که هر روز می‌خوریم، در داخل بدن با هم ترکیب می‌شوند، ممکن است لکه‌های تیره ایجاد کنند. و با افزایش سن لکه های بیشتر و بیشتر روی پوست شما ظاهر می شود.

نحوه مقابله با لکه های تیره پوست با یک روش ساده مرحله به مرحله

اول: کمک به توقف علائم تولید ملانین

ما این کار را با ترکیبات مهمی مانند آلوئه ورا ارگانیک، خیار، سبوس برنج و موارد دیگر انجام می دهیم، که به پوست احساس آرامش می دهد. تحقیقات نشان داده است که این روش می‌تواند با لکه‌های تیره مبارزه کند.


حتما بخوانید: سریع ترین راه از بین بردن لک صورت و جوش


دوم: تقویت ظاهر پوستی روشن و یکدست

این کار با اسیدهای قدرتمند میوه ها و در عین حال ملایم، مانند اسیدهای گلیکولیک و لاکتیک انجام می شود که می تواند باعث داشتن پوستی شفاف تر شود.

درمان خانگی لکه های تیره پوست

نکته مهم: پوست تقریباً هر 27 روز یک‌بار خود را بازسازی می‌کند! که پتانسیل تغییرات گسترده را پوست را نشان می‌دهد. تصور کنید فقط در 27 روز دیگر عاشق پوست خود شده اید! تو میتونی  پوست زیبایی داشته باشی! این روش های زیبایی را امتحان کنید.

سوم: یک محیط تسکین دهنده زخم با محافظت در مقابل عفونت باکتریایی برای پوست فراهم کنید تا با ظاهر رگ های خونی پاره شده مبارزه کنید. ما این کار را با روغن نارگیل ارگانیک، ویتامین E، ریشه هویج و موارد دیگر انجام می دهیم.

و در نهایت: با ترکیبات غنی از آنتی اکسیدان مانند عصاره انگور قرمز، لیمو، و اسطوخودوس، با گلیکاسیون مبارزه کنید، چون این ترکیبات باهم برای مقابله با گلیکوزاسیون کار می کنند. 

مقابله با لکه های تیره پوست

سخن آخر

گلیکاسیون هم ممکن است یکی دیگر از عوامل مؤثر در ایجاد لکه‌های تیره، لکه‌های پیری، لکه‌های کبدی، لکه‌های ناشی از نور خورشید می باشد. روش از بین بردن لکه های تیره پوست با روش ساده خانگی را در این مطلب یاد گرفتید، امیدوارم برایتان مفید و کاربردی بوده باشد.


مقالات مرتبط:

ترانگزامیک اسید برای پوست و لک صورت

توصیه های طب سنتی برای داشتن پوست سالم و شفاف بدون جوش و لک

از
9
رای