خوراکی و مواد غذایی که موجب سقط جنین می شود

خوراکی و مواد غذایی که موجب سقط جنین می شود از آنجایی که خوردن همه مواد غذایی در بارداری مجاز نیست. ما در این مطلب سلام دنیا، غذاهای ممنوعه در بارداری و غذاهایی که باعث سقط جنین می شود را بیان کردیم.

نه ماهه بارداری چیزی کمتر از راندن ترن هوایی نیست. سفر مادر شدن با بارداری آغاز می شود. برای یک زن باردار داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل که شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات باشد بسیار مهم است. با این حال، غذاهای خاصی مانند آناناس، تخم مرغ خام و پاپایا وجود دارد که نباید در دوران بارداری مصرف شود. این مواد غذایی می توانند منجر به سقط جنین شوند، به ویژه در سه ماهه اول بارداری. در این مقاله از بخش بارداری و نوزاد سایت سلام دنیا،  ما 9 ماده غذایی که منجر به سقط جنین می شود را ذکر می کنیم که باید در دوران بارداری از آنها اجتناب کنید.

مواد غذایی که منجر به سقط جنین می شود (غذاهای ممنوع در دوران بارداری)

1. غذاهای ممنوعه در بارداری: غذاهای دریایی دودی

از مصرف غذاهای دریایی دودی و یخچالی (که معمولاً دارای برچسب نوا یا لوکس هستند) باید خودداری کنید زیرا ممکن است به لیستریا آلوده باشند. لیستریا می تواند باعث عفونتی که می تواند شدید و منجر به سقط شود، شود.


حتما بخوانید: میوه های که باعث سقط جنین می شود


2. غذاهایی که منجر به سقط می شود: تخم مرغ خام

زنان باردار باید از خوردن غذاهای خام خودداری کنند. از تخم مرغ خام یا غذاهای حاوی تخم مرغ خام مانند سس خانگی، مایونز باید خودداری شود. اطمینان حاصل کنید که بعد از پختن، سفیده تخم مرغ و زرده تخم مرغ شما حالت جامد داشته باشد. این کار به شما در جلوگیری از خطر احتمالی مسمومیت غذایی و سالمونلا کمک می کند.

غذاهایی که باعث سقط جنین می شوند

3. از غذاهای ممنوعه در بارداری: شیر غیر پاستوریزه

زنان باردار باید از نوشیدن شیر غیر پاستوریزه و هر غذایی که از آن استفاده می کند (در آن از شیر غیر پاستوریزه استفاده می شود) خودداری کنند. درست مانند تخم مرغ خام، شیر غیر پاستوریزه نیز می تواند باعث مسمومیت شود.

4. درخت مورینگا ( درخت ترب کوهی)

خطرناک ترین غذایی که می تواند منجر به سقط جنین در اوایل بارداری شود، مورینگا است. این برای زنان باردار بسیار بد و مضر است زیرا درخت مورینگا حاوی آلفا-سیتوسترول، با ساختار استروژن مانند است که می تواند منجر به سقط جنین شود

5. جگر حیوانات

اگرچه جگر حیوانات مقویست، اما می تواند به زنان باردار آسیب برساند زیرا اگر جگر از یک حیوان آلوده یا بیمار گرفته شده باشد ممکن است حاوی سمی باشد که آن را با خود حمل میکند. جگر همچنین حاوی مقادیر زیادی ویتامین A و کلسترول است. مصرف بیش از حد این مواد می تواند بر جنین تأثیر منفی بگذارد و باعث سقط جنین شود.


حتما بخوانید: آیا خوردن جگر در دوران بارداری بی خطر است؟


6.  از مواد غذایی که منجر به سقط جنین می شود: آلوئه ورا

زنان باردار نباید هر چیزی که شامل آلوئه ورا باشد را بخورند و بنوشند زیرا این امر می تواند منجر به خونریزی لگن که می تواند باعث سقط جنین شود، شود. بهتر است که در طی سه ماهه اول بارداری از انواع مختلف محصولات آلوئه ورا خودداری کنید.

7. سیب زمینی جوانه زده

این غذا نه تنها برای خانم های باردار بلکه برای همه خطرناک است. سیب زمینی هنگام جوانه زدن حاوی سموم مختلفی است که برای سلامتی مادر و کودکش مضر است. در سیب زمینی با جوانه سبز سولانینی وجود دارد که این می تواند برای رشد جنین مضر باشد

8. پاپایا

اعتقاد بر این است که پاپایا و به خصوص پاپایای سبز باعث سقط جنین می شود. دلیل این امر این است که پاپایای سبز حاوی آنزیمی است که می تواند باعث انقباض رحم شود که منجر به سقط می شود.

9. آناناس

از آب آناناس معمولاً در زمان زایمان استفاده می شود تا فرآیند سریع و آسان انجام شود. آناناس حاوی بروملینی است که می تواند عضله رحم را نرم کرده و در نتیجه منجر به سقط شود. اگر آناناس را در سه ماه اول بارداری خود مصرف کنید، ممکن است باعث سقط جنین شود.

کدام خوراکی ها باعث سقط جنین می شود

سخن آخر

بارداری ، یکی از دوران های زندگی خانم ها هست که باید در آن به تغذیه و مواد غذایی توجه کافی نمود. از آنجایی که خوردن همه مواد غذایی در بارداری مجاز نیست. ما در این مطلب سلام دنیا، غذاهای ممنوعه در بارداری و غذاهایی که باعث سقط جنین می شود را بیان کردیم. امیدوارم مفید بوده باشد. سوالات و نظرات خود را در خصوص مواد غذایی که منجر به سقط جنین میشود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

15 عوارض سقط جنین که هیچ کس در مورد آنها صحبت نمی کند

باردار شدن بعد از سقط جنین + آزمایشاتی که باید انجام دهید
 
 

از
4
رای