فواید موسیقی برای کاهش درد چیست؛ موسیقی درمانی و قدرت شفابخش موزیک

فواید موسیقی برای کاهش درد چیست؛ موسیقی درمانی و قدرت شفابخش موزیک فواید موسیقی برای کاهش درد چیست ؛ مزایای موسیقی درمانی برای سلامتی و بهبود درد ؛ قدرت شفا بخش موزیک و فواید آهنگ گوش کردن برای درمان بیماری ها در سلام دنیا بخوانید.

حواس پرتی خود یک مسکن اثبات شده برای کاهش درد به شمار می آید. طبق مطالعه جدیدی که در The Journal of Pain گزارش شده است، گوش دادن به موسیقی می تواند به کاهش درد در افراد پر اضطراب که به راحتی جذب فعالیت های شناختی می شوند، کمک کند. در این مطلب از سلام دنیا، ما به جنبه های موزیک و آهنگ برای بهبود درد؛ قدرت شفابخش موسیقی و فواید موسیقی برای کاهش درد پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

فواید موسیقی برای کاهش درد

محققان مرکز تحقیقات درد دانشگاه یوتا فواید موسیقی را بر روی انحراف پاسخ‌های روان‌شناختی به محرک‌های درد تجربی ارزیابی کردند. فرض آن ها بر این بود که موسیقی می تواند تمرکز شناختی را از درد معطوف نگه دارد. اگر این فرضیه درست باشد، کلید کنترل موفقیت آمیز درد از این روش، میزان مشارکت بیمار خواهد بود. صد و چهل و سه نفر برای این مطالعه مورد ارزیابی قرار گرفتند. به آنها گفته شد که به آهنگ های موسیقی گوش دهند، ملودی ها را دنبال کنند و آهنگ های انحرافی را شناسایی کنند.

در طول موسیقی، شوک های درد بی خطر و تجربی با الکترودهای نوک انگشت به آنها داده شد. یافته ها نشان داد که برانگیختگی مرکزی از محرک های درد به طور قابل توجه ای با افزایش تقاضای تمرین موسیقی کاهش می یابد. موسیقی با فعال کردن مسیرهای حسی که با مسیرهای درد رقابت می کنند، تحریک پاسخ های عاطفی و جلب توجه شناختی به کاهش درد کمک می کند.


حتما بخوانید: انواع سبک موسیقی جهان


پس با این اوصاف، موسیقی درگیری فکری و عاطفی معنی‌داری را برای کمک به کاهش درد شما فراهم می کند. در میان افرادی که مورد مطالعه قرار گرفته بودند، آنهایی که سطح بالایی از اضطراب در مورد درد داشتند، بیشترین درگیری خالص را از خود نشان دادند، که با فرضیه اولیه نویسندگان مبنی بر اینکه اضطراب با توانایی سوژه برای جذب شدن در تمرین گوش دادن به موسیقی تداخل دارد، در تناقض بود. یافته‌ها نشان می‌دهد که فعالیت‌های درگیرکننده مانند گوش دادن به موسیقی می‌تواند برای کاهش درد در افراد مضطرب که به راحتی به فعالیت‌ها جذب می‌شوند، موثر باشد. آنها همچنین نیز اشاره کردند که تعامل اضطراب و جذب یک یافته جدید است و به این معنی است که این ویژگی های شخصیتی باید هنگام توصیه استراتژی های تعامل برای تسکین درد در نظر گرفته شود.

فواید موسیقی برای کاهش درد 1

انجمن درد آمریکا (APS)

انجمن درد آمریکا (APS) یک جامعه چند رشته‌ایست که گروه متنوعی از دانشمندان، پزشکان و سایر متخصصان را گرد هم آورده است تا دانش درد را افزایش داده و سیاست‌های عمومی و عملکرد بالینی را برای کاهش درد ناشی از رنج کشیدن را تغییر دهد. APS در سال 1978 با 510 عضو منشور تاسیس شد که از همان ابتدا به عنوان یک سازمان چند رشته ای در نظر گرفته شد. هیئت مدیره شامل پزشکان، پرستاران، روانشناسان، دانشمندان، داروسازان، تحلیلگران سیاست و ... می شوند.

قدرت شفابخش موسیقی

گوش دادن به یک ملودی آشنا می تواند به تسکین درد و کاهش اضطراب کمک کند. آیا آهنگ شادی از فارل ویلیامز روحیه شما را در پیاده روی صبحگاهی تقویت می کند؟ آیا گوش دادن به ویوالدی شما را پس از یک روز سخت کاری آرام می کند؟ واقعیت این است که شما همیشه برای خود موسیقی را تجویز می کنید. یک آهنگ می تواند باعث این شود که شما حس شادی، هیجان، ناراحتی یا حتی دل شکستگی را درک کنید. تیم رینگولد، موسیقی‌درمانگر، MT-BC، مدیر خدمات موسیقی درمانی Sonic Divinity در اورنج، کالیفرنیا، می‌گوید: موسیقی یک محرک فوق‌العاده پیچیده و چندوجهی‌ترین محرک در طبیعت که مغز آن را پردازش می‌کند به شمار می آید.


حتما بخوانید: مراحل ساخت آهنگ در خانه و تجهیزات و مهارت های لازم


گوش دادن به موسیقی چندین بخش از مغز را - از جمله آن‌هایی که بر احساسات، شناخت، احساسات و حرکت تأثیر می‌گذارند - درگیر می‌کند. پس با توجه به توضیح ارائه شده، بسیار منطقی است که موسیقی می تواند به درمان مشکلات در تمام زمینه های ذکر شده کمک کند. این ایده و نظریه که آهنگ ها می توانند قدرت درمانی داشته باشند به تمدن اولیه، جایی که می توان آن را در نوشته های فیلسوفان باستانی ارسطو و افلاطون یافت، برمی گردد.

فواید موسیقی برای کاهش درد 2

موسیقی درمانی

موسیقی درمانی به عنوان یک تمرین رسمی در پی جنگ جهانی اول و دوم توسعه یافت. پزشکان معالج جانبازان بستری در بیمارستان متوجه شدند که بیمارانشان پس از کنسرت های نوازندگان جامعه، هم از نظر جسمی و هم از نظر احساسی بهبود یافته اند. موسیقی، چه در حال شنیدن و چه در حال اجرا، می تواند به تسکین درد مرتبط با طیف گسترده ای از بیماری ها کمک کند. توجه داشته باشید که موسیقی برای افراد در هر سنی مفید می باشد. موسیقی درمانی روش مؤثری است که متخصصان آن را حمایت وابسته به طرز عمل و رویه می نامند. موسیقی به بیمار کمک می کند تا از روشی که باعث اضطراب یا درد می شود، عبور و دوری کند. بسیاری از مسیرهایی که مغز برای پردازش موسیقی از آن استفاده می کند، همان مسیرهایی است که درد را پردازش می کند. آهنگ‌ها همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا آرام شوید و کمتر احساس اضطراب را در وجودتان داشته باشید.

فواید موسیقی برای کاهش درد 3

موسیقی علاوه بر کاهش درد حاد می تواند به کاهش درد مزمن ناشی از خونریزی های مکرر در عضلات و مفاصل هم نیز کمک کند. احتمالاً در مورد runner’s high ، جایی که مغز در طول یک جلسه تمرینی با عرق کردن، اندورفین ترشح می کند، شنیده اید. موسیقی مغز را وادار می کند تا همین اندورفین ها را تولید کند. رینگولد می‌گوید: بیماران اغلب پس از یک جلسه موسیقی درمانی معمولی 30 دقیقه‌ای، کاهش درک خود از درد، اضطراب و حالت تهوع را به ما گزارش می‌کنند. ما از عبارت موسیقی درمانی زمانی استفاده می کنیم که سه عنصر - یک بیمار، موسیقی و یک درمانگر -  وجود داشته باشد. کار با یک موسیقی درمانگر دارای گواهی هیئت مدیره می تواند مفید باشد زیرا او می تواند نیازها، سلیقه و علایق شما را ارزیابی کند. یک درمانگر همچنین می‌تواند به سؤالات دقیق در مورد انواع موسیقی و سطوح گوش دادن که برای موفقیت موسیقی درمانی بسیار مهم هستند، پاسخ های لازم را به شما بدهد.

انتخاب و حس موسیقی

  • انتخاب آهنگ یا تون: با انتخاب موسیقی - چه موسیقی کلاسیک، کانتری یا نمایشی -  شروع کنید که احساس خوبی را به شما منتقل کند.
  • حس کردن بیت ها: هر زمان که فکر می کنید به آن نیاز دارید به موسیقی گوش دهید، بنوازید یا آواز بخوانید.
  • نظارت داشتن بر روی ولوم صدا: پخش موسیقی با صدای زیاد، به خصوص اگر از هدفون استفاده می کنید، می تواند به گوش شما آسیب برساند.

مطالب مرتبط:

آیا گوش دادن به موسیقی حین کار موجب بهبود عملکرد می شود یا نه؟

گرانترین ساز موسیقی؛ 10 تا از انواع سازهای موسیقی گران قیمت جهاناز
1
رای