گرانترین ساز موسیقی؛ 10 تا از انواع سازهای موسیقی گران قیمت جهان

گرانترین ساز موسیقی؛ 10 تا از انواع سازهای موسیقی گران قیمت جهان انواع سازهای موسیقی گران قیمت دنیا ؛ گرانترین ساز موسیقی دنیا ؛ 10 مورد از کمیاب ترین سازهای جهان انواع ویولن، گیتار، ویولونسل دنیا با قیمت، تاریخچه و نام سازنده در سلام دنیا ببینید.

موسیقی اغلب به عنوان تمرین روح توصیف شده است. موسیقی یک شکل هنری محبوب جهانی، قدرت آرام کردن، نیرو بخشیدن و الهام بخشیدن را دارد. اما این آفرینش جادویی از کجا نشات می گیرد؟ پاسخ در آلات موسیقی نهفته است. هر ملودی ملایم یا ضرب آهنگ پر رونق از هماهنگی دقیق این سازها ناشی می شود. اغلب سرمایه گذاری مالی زیادی روی سازهایی که آن را تولید می کنند، انجام می شود. در این مطلب سلام دنیا، ما به 10 مورد از گران ترین آلات موسیقی جهان پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

معرفی 10 مورد از گران ترین آلات موسیقی جهان

10. گیتار کلاسیک رابرت بوشه Robert Bouchet’s Classical Guitars

این گیتار با قیمت 122500 دلار نه تنها گران قیمت است بلکه کمیاب نیز هست. با وجود تعویض اخیر چند فرت، وضعیت آن عمدتاً اصلی باقی مانده است. رابرت بوشت استاد کار گیتار دست ساز بود. ساخته‌های او، به‌ویژه این گیتار، به‌خاطر لحن غنی و در عین حال قوی، پاسخ سریع و پایداری باورنکردنی‌ شان مورد تحسین قرار می‌گیرند. تنها تعداد محدودی از این گیتارها امروزه در شرایط قابل پخش وجود دارند. قابل ذکر است، یک گیتار حاوی نام، آدرس و تاریخ تکمیل Bouchet است. چنین قطعه ای در سال 2009 رکورد فروش را به ثبت رساند.


حتما بخوانید: محبوب ترین ژانر های موسیقی دنیا 


9. گیتار کلاسیک آنتونیو دو تورس Antonio de Torres’ Classical Guitars

گیتارهای آنتونیو دی تورس با قیمت 157000 دلار به شدت شبیه گیتارهای کلاسیک امروزی است. آنتونیو که اغلب به عنوان پدر گیتار کلاسیک مدرن شناخته می شود، شهرت محلی را به دست آورد اما با چالش های مالی روبرو شد. با وجود این، او در مورد اهمیت کار خود مطمئن بود، که باعث شد پس از سال 1871 در گیتارهای خود امضا کند. از قضا، گیتارهایی که او قبل از این تاریخ ساخته، مورد علاقه‌ترین گیتارها هستند. طراحی های نوآورانه او انقلابی در صنعت گیتار در سراسر جهان ایجاد کرد.

گرانترین آلات موسیقی

8. ویولن های باتیستا سروتی (Violins by Battista Ceruti)

جووانی باتیستا سروتی که در اواخر عمر شکوفا شده بود، از سن چهل سالگی شروع به ساخت ویولن کرد. اگرچه به دلیل کیفیت چوب موجود در منطقه خود محدود بود، مهارت استثنایی Ceruti درخشید. ویولن های او با برچسب قیمتی 158500 دلاری، مهارت او را به نمایش می گذارد. یک ویولن Ceruti در سال 1794 به مبلغ قابل توجهی در سال 2009 فروخته شد.

7. ویولا د گامبا از پیتر رومبوتس (Pieter Rombouts’ Viola de Gamba)

ویولا د گامبا از پیتر رومبوتس با ارزش 212500 دلار یکی از کمیاب ترین سازهای جهان است. با ردیابی منشأ خود در رنسانس، صداهایی به قدری منحصر به فرد تولید کرد که تا سال 1997 موسیقی پاپ را زیبا کرد. که در سال 1708 در آمستردام ساخته شد، صدای منحصر به فرد آن بی نظیر است.


حتما بخوانید: معرفی ساز ویولن ؛ انواع و تاریخچه پیدایش ویولن


6. ویولن های کارلو جوزپه تستور ویولن کارلو جوزپه تستور (Carlo Giuseppe Testore’s Violins Carlo Giuseppe Testore’s violin)

ویولن های کارلو جوزپه تستور ویولن کارلو جوزپه تستور، قیمت 218500 دلار، گواه هنر اوست. قدمت قطعات او به خاطر ساخت طیف وسیعی از سازها، از ویولن گرفته تا ویولن سل، به اواخر دهه 1600 و اوایل دهه 1700 برمی گردد. سازهای او به دلیل ساخت نفیسشان ارزشمند است و توسط نوازندگان کلاسیک مورد توجه قرار می گیرد.

گرانترین آلات موسیقی

5. ویولونسل اثر جنارو گالیانو (Violoncello by Gennaro Gagliano)

این ویولونسل منحصر به‌ فرد که توسط جنارو گاگلیانو ساخته شده است، قبل از اینکه اصل بودن آن تایید شود، احراز هویت شد و متعاقباً در سال 2009 به قیمت 362500 دلار به حراج گذاشته شد.


حتما بخوانید: انواع سبک موسیقی جهان


4. ویولاهای برتولوتی دا سالو (Bertolotti da Salo’s Violas)

ویولای برتولوتی دا سالو با قیمت نهایی حراج 542000 دلار، یک شاهکار پرطرفدار است. به طور قابل توجهی از قرن شانزدهم حفظ شده است، و به عنوان شاهدی بر تلاش این صنعتگر برای کمال است.

3. گیتار دلوکس OM-45 توسط C.F. مارتین و شرکت (OM-45 Deluxe Guitar by C.F. Martin and Company)

گیتار دلوکس OM-45 توسط C.F. مارتین و شرکت OM-45 Deluxe که به عنوان یکی از کمیاب‌ترین گیتارها شناخته می‌شود، دارای ویژگی‌های بی‌عیب و نقص و کیفیت صدای استثنایی است. در ابتدا 250000 دلار تخمین زده شد و در طی یک تعمیر بیش از دو برابر شد.

گرانترین آلات موسیقی

2. Eric Clapton’s “Blackie” Stratocaster Guitar by Fender

این Fender Stratocaster نمادین که توسط گیتاریست افسانه ای اریک کلاپتون با محبت " بلکی " لقب گرفته بود با قیمت خیره کننده 959900 دلار به حراج گذاشته شد.

1. ویولن چکشی اثر آنتونیو استرادیواری (The Hammer Violin by Antonio Stradivari)

ویولن "Hammer Stradivarius" که توسط هنرمند مشهور آنتونیو استرادیواری ساخته شده است، مظهر ویولن های عتیقه است. پیش از این متعلق به کریستین هامر بود و در سال 2006 با حراج 3.54 میلیون دلاری خبرساز شد.

سخن آخر

از ویولن‌هایی با تاریخچه‌ای غنی گرفته تا گیتارهایی که با دقتی بی‌نظیر ساخته شده‌اند، دنیای آلات موسیقی به همان اندازه که گران است، گسترده است. این سازها نه تنها ملودی های مسحورکننده ای تولید می کنند، بلکه داستان هایی از هنر، صنعت و تاریخ را نیز بیان می کنند. در حالی که قیمت آنها ممکن است زیاد باشد، سهم آنها در دنیای موسیقی گرانبها است.


مطالب مرتبط:

معرفی ساز چینی ژواپ 

10 تا از بهترین سازهای موسیقی برای یادگیری کودکاناز
1
رای