محبوب ترین ژانر های موسیقی دنیا و تاریخچه پیدایش آن ها

محبوب ترین ژانر های موسیقی دنیا و تاریخچه پیدایش آن ها مهمترین ژانرهای موسیقی عامه پسند در قرن اخیر از ایالات متحده آمریکا سرچشمه گرفته اند. با انواع ژانر های موسیقی و تاریخچه پیدایش موسیقی جاز، بلوز ، هیپ هاپ در سلام دنیا آشنا شوید.

تقریباً همه، از مهمترین ژانرهای موسیقی عامه پسند در قرن اخیر از ایالات متحده آمریکا سرچشمه گرفته اند. جایی که سنت های موسیقی آفریقایی و اروپایی به هم پیوستند و این ترکیبی از سنت ها است که موسیقی عامه پسند را به وجود می آورد. ما در این مقاله از سایت سلام دنیا، به معرفی محبوب ترین ژانرهای موسیقی و بهترین خواننده سبک موسیقی بلوز ؛ تاریخچه پیدایش موسیقی جاز و پرفروش ترین هنرمندان ژانر های موسیقی در همه زمان ها پرداختیم. با ما همراه باشید.

محبوب ترین ژانر های موسیقی (انواع موسیقی پاپ کدام است؟)

1. از محبوب ترین ژانر های موسیقی : بلوز

هنگامی که میلیون ها آفریقایی در قرن 18 و 19 به عنوان برده به آمریکا منتقل شدند ، ملودی و ریتم آنها با آنها همراه بود. آنها می دانستند که می توانند با آواز خواندن با هم کار  را آسان کند و در این آهنگ های کاری بود که ریتم ها و ملودی های آفریقایی حفظ شد تا اینکه برده داری در سال 1865 پایان یافت. بسیاری از آفریقایی آمریکایی ها مسیحی شدند و در کلیسا سرود می خواندند. دیگران یاد گرفتند که برای پول، آهنگ های محبوب برای رقص بسازند. اما هر وقت آنها آواز می خواندند و می نواختند، ریتم های آفریقایی آهنگ های قدیمی به گوش می رسید و هنگامی که آنها احساسات خود را با ایجاد آهنگ های جدید ابراز می کردند، ملودی های آفریقایی در آهنگ ها شنیده می شدند.

همین ترکیب جدید موسیقی آفریقایی و غربی بود که منجر به ژانری شد که اکنون آن را "بلوز" می نامیم. برخی از آهنگ های بلوز داستان هایی از دل شکستگی و درد را بیان می کردند و اغلب آهسته و غم انگیز بودند. تعدادی هم در مورد عشق و تفریح ​​بودند و سرعت خوبی برای رقصیدن داشتند. در طول سال ها سبک های مختلف بلوز شکل گرفت، برخی در شهرهای کوچک جنوب آمریکا و برخی دیگر در شهرهایی مانند شیکاگو و نیواورلئان. هرجا موسیقی پخش می شد، شنوندگان صدایی می شنیدند که تقریباً بر روی هر ژانر موسیقی محبوب از جاز گرفته تا هیپ هاپ تأثیر گذاشته بود. اگر دوست دارید برخی از بلوزهای اولیه را بشنوید، سعی کنید ضبط شده های Blind Willie McTell ، Bukka White و Lightnin 'Hopkins را جستجو کنید.

بهترین خواننده سبک بلوز

برای بلوزهای بعدی ، بیلی هالید ، مودی واترز ، هاولین ولف و جان لی هوکر را امتحان کنید.


حتما بخوانید: بهترین سازهای موسیقی برای یادگیری کودکان


تاریخچه پیدایش موسیقی بلوز

2. از محبوب ترین ژانر های موسیقی : جاز

اکثر نوازندگان آمریکایی آفریقایی تبار فقط بلوز می نواختند، اما برخی از آنها موسیقی کلاسیک و هارمونی اروپا را می آموختند. برخی حتی موسیقی اروپا را با ریتم ها و مقیاس های بلوز مخلوط کردند و از همین ترکیب بود که "جاز" متولد شد. یکی از بزرگترین نوازندگان موسیقی جاز،  لویی آرمسترانگ نوازنده شیپور بود که به توسعه بسیاری از سبکهای جاز کمک کرد. او در دهه 1910 هنگام تولد سبک جاز نیواورلئان، شهر محل زندگی خود بود. در دهه 1920 او در شیکاگو بود و با جو کینگ الیور و گروهش روش های بداهه نوینی را ابداع کرد.

در دهه 1930 در شهر نیویورک موسیقی جاز و سوئینگ در حال توسعه بود. این سبک های جدید توسط ارکسترهای جاز با بخش ریتم (درامز، کنترباس، پیانو و گیتار)، سازهای برنجی و بادی چوبی و یک یا چند خواننده نواخته می شد. Swing در دهه 1940 بسیار محبوب بود و به موسیقی تبدیل شد که تقریباً همه با آن می رقصیدند. برخی از بزرگترین ارکسترهای موسیقی جاز ارکسترهایی بودند که توسط دوک الینگتون، کنت باسی و فلچر هندرسون رهبری می شدند که لوئیز آرمسترانگ با آنها همکار بود. همه محبوب ترین خوانندگان آن روز ، مانند بینگ کراسبی ، فرانک سیناترا و نات کینگ کول ، با ارکسترهای جاز آواز می خوانند.

اما در دهه 1950 بسیاری از نوازندگان جوان دیگر نمی خواستند در ارکسترهای موسیقی جاز نقش بازی کنند. آنها خواهان آزادی بداهه پردازی بودند و در گروههای موسیقی خود آن را آزمایش کردند. طولی نکشید که آنها سبک های جدید مهیجی مانند bebop و jazz modal را ارایه کردند. رقصیدن بر روی این سبک های جدید آسان نبود، بنابراین خیلی محبوب نبودند ، اما مخاطبان جدیدی  پیدا کردند که جاز مدرن برای آنها موسیقی هنری بود تا موسیقی محبوب. از بهترین این نوازندگان می توان به چارلی پارکر ، تلوونیوس مونک ، جان کلترین ، مایلز دیویس و چارلز مینگوس اشاره کرد.

موسیقی جاز، از محبوب ترین ژانر موسیقی

3. از محبوب ترین ژانر های موسیقی : ریتم و بلوز

همانطور که موسیقی جاز در دهه های 1930 و 1940 محبوبیت بیشتری پیدا کرد، ژانر جدید دیگری شروع به توسعه کرد. بسیاری از آمریکایی ها نوازنده حرفه ای بلوز بودند، اما کسب درآمد کار آسانی نبود. آنها گروههای كوچكی را ایجاد كردند و در بارها و باشگاههای ارزان قیمت به دنبال كار گشتند. اما برای بدست آوردن کار، آنها مجبور بودند مخاطبان را جذب کنند. بیشتر جوانانی که به این مکانها می رفتند فکر می کردند که بلوز یک سبک قدیمی است، بنابراین گروهها باید سبک جدیدی را ایجاد می کردند و آنچه ایجاد کردند "ریتم و بلوز" بود (یا R & B).

اصطلاح "R&B" اکنون برای توصیف آهنگ ها و تصنیف های عاشقانه با سبک بسیار متفاوت با R&B اصلی استفاده می شود.


حتما بخوانید: معرفی ساز چینی ژواپ


شکل اولیه R&B با صدای بلند و پرتحرک بود و بیشتر روی طبل، کنترباس و گیتار الکتریک نواخته می شد. خوانندگان آن، زن یا مرد با صدای بلند بودند و مخاطبان آن را دوست داشتند. این سبک به سرعت در سراسر کشور گسترش یافت، گروههای موسیقی بزرگتری به آن پیانو، شیپور و ساکسیفون اضافه کردند. R&B برای رقص بسیار سرگرم کننده و عالی بود و در اواسط دهه 1940 بسیاری از گروه ها اقدام به فروش آثار اینچنینی می کردند. دو تن از بزرگترین آنها T-Bone Walker و "Tympany Five" لوئیس جردن بودند که در سال 1944 با G.I. موفق به کسب مقام یک فروش شدند. از هنرمندان R&B می توان به روت براون، بو دیدلی، مودی واترز و ری چارلز اشاره کرد.

محبوب ترین ژانر های موسیقی : ریتم و بلوز

4. از محبوب ترین ژانر های موسیقی : راک اند رول

در اوایل دهه 1950، سبک جدید دیگری به نام "راک اند رول" توسط نوازندگانی در حال ایجاد بود که می توانستند هم R&B و هم وسترن سوینگ، سبک محبوب موسیقی رقص کانتری را اجرا کنند. این موسیقی جدید با همان سازهای R&B - گیتار الکتریک ، کنترباس و درامز - با گیتاریست که اغلب آواز می خواند نیز نواخته شد. ضرب آهنگ بلوز شدیدی داشت و حس R&B داشت، اما ملودی ها مانند موسیقی های ملی کشور بود. رقصیدن بسیار عالی بود و سبک رقص راک اند رول نیز به زودی توسعه یافت. گوش دادن به این اشعار سرگرم کننده بود و به سرعت محبوب شد، خصوصاً وقتی نوجوانان از رادیو ضبط های راک اند رول را می شنیدند.

یکی از اولین گروههایی که ضبط کرد "بیل هیلی و دنباله داران او" بود که در سال 1954 یک آهنگ موفق با Rock داشت. آنها بسیار تحت تأثیر هنرمندان R&B مانند لوئیس جوردن و بیگ جو ترنر بودند و بسیاری دیگر مانند Little Richard و چاک بری که تک آهنگ Roll Over Beethoven در سال 1956 او مورد توجه بسیاری از آنان قرار گرفت. جری لی لوئیس که با نواختن پیانوی وحشی خود تماشاگران را متحیر کرد نیز بسیار محبوب شد.

اما راک اند رول برای بسیاری از والدین وحشی و خطرناک به نظر می رسید، مخصوصاً وقتی رقص سکسی یک خواننده جوان و خوش تیپ به نام الویس پریسلی را دیدند. با این وجود هیچ کاری نمی توانستند بکنند تا بچه هایشان راک اند رول را دوست نداشته باشند و از طرفداران الویس نباشند. او بسیار موفق شد و راک اند رول را به یکی از محبوب ترین سبک های موسیقی نه تنها در آمریکا، بلکه در سراسر جهان تبدیل کرد. الویس تک آهنگ های مشهور بسیاری داشت، از جمله Hound Dog ، Heartbreak Hotel و Jailhouse Rock و خیلی زود به عنوان "پادشاه راک اند رول" یا "پادشاه" شناخته شد.

محبوب ترین ژانر های موسیقی : راک اند رول

5. از محبوب ترین ژانر های موسیقی : دهه 1960

در اوایل دهه 60 وقتی موسیقی دانان جوان راک اند رول الویس و عناصر R&B را ترکیب کردند ژانر جدیدی به نام Rock Music شروع به توسعه کرد. سبک های جدید موسیقی کانتری نیز در دهه 60 محبوبیت پیدا کرد ، همچنین سبک جدیدی از R&B آهنگین به نام Soul Music. بعدها در دهه 60 جیمز براون سبکی ریتمیک تر به نام فانک ایجاد کردند و فانک منجر به بسیاری از سبک های جدید موسیقی رقص در دهه 70، دهه 80 و بعد از آن شد. در اواخر دهه 70 ژانر جدیدی به نام Hip Hop نیز توسعه یافت. در حال حاضر هیپ هاپ یکی از محبوب ترین سبک های موسیقی در جهان است و مانند همه ژانرهای اصلی موسیقی آهنگ های محبوب بسیاری را در سرلیست موسیقی پاپ دارد.


حتما بخوانید: آیا گوش دادن به موسیقی حین کار موجب بهبود عملکرد می شود


موسیقی هیپ هاپ ، از انواع ژانر های موسیقی

پرفروش ترین هنرمندان محبوب موسیقی در همه زمان ها

محبوبیت هنرمندان معمولاً با تعداد تک آهنگ ها و آلبوم هایی که می فروشند سنجیده می شود. ده هنرمند موفق در همه زمان ها در زیر لیست شده اند:

  • بیتلز - گروه موسیقی پاپ و راک انگلیس
  • الویس پریسلی - راک اند رول آمریکایی ، هنرمند پاپ 
  • مایکل جکسون - هنرمند سبک روح ، پاپ و رقص پاپ آمریکایی
  • مدونا - هنرمند پاپ و رقص پاپ آمریکایی
  • التون جان - خواننده و ترانه سرا راک و پاپ انگلیسی
  • لد زپلین - گروه های موسیقی بلوز ، R&B و راک انگلیس
  • پینک فلوید - گروه راک انگلیس
  • ماریا کری - هنرمند پاپ و سبک روح آمریکایی
  • سلین دیون - هنرمند پاپ ، سول و جاز کانادایی
  • ویتنی هوستون - هنرمند پاپ و سبک روح آمریکایی
سخن آخر

تقریباً همه، از مهمترین ژانرهای موسیقی عامه پسند در قرن اخیر از ایالات متحده آمریکا سرچشمه گرفته اند. جایی که سنت های موسیقی آفریقایی و اروپایی به هم پیوستند. ما در این پست سلام دنیا، به معرفی محبوب ترین ژانر های موسیقی دنیا پرداختیم. امیدوارم ایم مطلب را دوست داشته باشید و آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان مناسب اوقات فراغت

فواید خواندن کتاب برای کودکان + سن مناسب شروع کتابخوانی

از
5
رای