چطوری کیوی سفت رو نرم کنیم؟ (کیوی کال چگونه می رسد)

چطوری کیوی سفت رو نرم کنیم؟ (کیوی کال چگونه می رسد) کیوی می تواند به درمان آسم، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش فشار خون کمک کند. اگر می خواهید کیوی شما زودتر برسد، آن را با یک سیب یا موز، درون یک کیسه کاغذی قرار دهید.

این میوه های کرکی و خوش طعم را می توان به شکل های مختلفی مصرف کرد. کیوی باعث زیبا شدن "اسموتی ها" می شود و می توانید با آن ها تارتهای فوق العاده درست کنید و به طور کلی در یک "مارگاریتای تند"، خوش مزه خواهند بود. همچنین می توانید خیلی ساده آنها را با یک قاشق میل کنید و لذت ببرید. دلیل دیگری که کیوی را دوست داریم چیست؟ می توان برای هفته ها آنها را نگه داشت. خیلی راحت کیوی ها را به دور از غذاهای دیگر درون کشوی یخچال قرار دهید و تا یک ماه آن را نگه دارید. اما وقتی بخواهید در سریع ترین زمان ممکن کیوی را میل کنید باید چه کار کرد؟ وقتی صحبت از رسیدن کیوی نارس می شود، بهترین روش ساده است: میوه مورد نظر را انتخاب کنید و آن را روی پیشخوان آشپزخانه بگذارید.

چگونه کیوی نرسیده (کال) را برسانیم؟

1. کیوی مناسبی انتخاب کنید

وقتی در میوه فروشی هستید، کیوی هایی را بردارید که هیچ لکه یا تیرگی روی پوست نداشته باشند. میوه باید در دستان شما سفت باشد. نگران اندازه کیوی ها نباشید، میوه های کوچکتر نیز همان طعم میوه های بزرگتر را می دهند.

2. تا زمانی که می خواهید کیوی را برسانید، آن را در یخچال نگه دارید

چیزی که درباره نگهداری آسان کیوی گفتم را به یاد دارید؟ کیوی نارس تقریباً چهار هفته در کشوی یخچال قابل نگهداری است. فقط باید آنها را طوری نگه دارید که با غذاهای دیگر در تماس نباشد، زیرا این کار باعث افزایش سرعت فرآیند رسیده شدن میشود.

3. پیش از مصرف، کیوی را در دمای اتاق قرار دهید

میز آشپزخانه جای خوبی است. کیوی با قرار گرفتن روی میز آشپزخانه طی سه تا پنج روز می رسد. اما میوه را از تابش مستقیم آفتاب دور نگه دارید زیرا می تواند باعث تغییر رنگ یا حتی پوسیدگی شود. اگر می خواهید کیوی شما زودتر برسد، آن را با یک سیب یا موز، درون یک کیسه کاغذی قرار دهید. این میوه ها گاز اتیلن ساطع می کنند که به کیوی کمک می کند در حدود یک یا دو روز برسد.

4. میزان رسیده بودن کیوی را امتحان کنید

به آرامی قسمت بیرونی میوه را به انگشت شست فشار دهید. میوه رسیده با کمی فشار گود می شود.

 نحوه رساندن کیوی نارس چیست؟

چه کنیم کیوی نارس برسد

آیا می توان کیوی را فریز کرد؟

بله، شما می توانید کیوی را منجمد کنید. در اینجا روش آن را می گوییم: ابتدا، اطمینان یابید که میوه کاملاً رسیده است. سپس پوست آن را بکنید و آن را برش بزنید. میوه را روی یک سینی قرار دهید و فریز کنید. پس از یخ زدن، برش ها را درون یک کیسه پلاستیکی بگذارید. این میوه ها رنگ و شادابی خود را حفظ می کنند و برای آب میوه ها و اسموتی عالی هستند.

3 مزیت کیوی برای سلامتی

کیوی می تواند به درمان آسم کمک کند. بر طبق مطالعه منتشر شده در توراکس، میزان بالای ویتامین C در کیوی می تواند در مقابله با آسم مفید باشد. محققان دریافتند کودکانی که مرکبات و کیوی بیشتری می خورند (5 تا 7 مرتبه در هفته)، در مقایسه با کودکانی که میزان کمتری (یکبار در هفته) از این میوه ها میل می کنند، 44 درصد کمتر دچار خس خس سینه و نفس تنگی می شوند.

کیوی می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. شما احتمالاً می دانید که ویتامین C به کاهش سرماخوردگی کمک می کند. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله فیزیولوژی و فارماکولوژی کانادا، کیوی ممکن است از عملکرد سیستم ایمنی بدن حمایت کند و میزان بروز و شدت بیماری سرماخوردگی یا آنفولانزا را در گروه های در معرض خطر کاهش دهد.

این میوه ها می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. طبق مطالعه انجام شده در سال 2014 در نروژ، مواد فعال زیستی حاصل از مصرف سه کیوی در روز می تواند بیشتر از خوردن یک سیب در روز، فشار خون را پایین بیاورد. این می تواند به کاهش خطر ابتلا به مشکلات مرتبط با فشار خون، مانند سکته مغزی یا حمله قلبی کمک کند.

منبع: purewow

از
34
رای