آیا ارگاسم برای حاملگی لازم است؟ (رابطه بین ارضا شدن زن و بارداری)

آیا ارگاسم برای حاملگی لازم است؟ (رابطه بین ارضا شدن زن و بارداری) ارگاسم زنان یکی از مباحث داغی است که مناقشات زیادی پیرامون آن وجود دارد؛ گاهی برای برخی از افراد سوال پیش می آید که آیا برای بارداری موفق، رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن شدن لازم است، در اینجا پاسخ آن را بخوانید.

ارگاسم زنان مسئله ای است که مناقشات زیادی پیرامون آن وجود دارد و اغلب یکی از موضوعات داغ برای مکالمه و بحث به وجود می آورد.  ارگاسم زنان به شکل ها و شدت مختلفی می آید. اگرچه معمولاً این ادعای غیر منصفانه وجود دارد که می گوید برانگیختگی در زنان سخت تر از مردان اتفاق می افتد، زنان می توانند خودشان را خوشبخت بدانند، برای اینکه کلیتوریس ارگانی است که فقط و فقط به یک دلیل وجود دارد و آن ایجاد احساس لذت است. در طی ارگاسم مرد، انزال اسپرم اتفاق می افتد. در مورد ارگاسم زن چطور؟

آیا برای یک حاملگی موفق نیاز به ارگاسم زن است؟

قرن هاست که بحث های داغی در مورد ارگاسم زن وجود دارد. با گذشت زمان، این شایعه بوجود آمده است که برای اینکه بارداری اتفاق بیفتد لازم است زن ارگاسم را به عنوان بخشی از مقاربت واژنی تجربه کند. این فرض یک شایعه است زیرا لقاح تخمک اتفاق می افتد حتی در صورتی که زن در طی یک آمیزش بدون محافظت، به ارگاسم نرسد. بنابراین رسیدن به آن ضروری نیست، اگرچه بخشی از تجربه لذت جنسی باشد.

آیا ارضا شدن زن برای بارداری موفق ضروری است

نتیجه رسیدن زن به اوج لذت جنسی، انقباض ریتمیک عضلات ناحیه تناسلی است که شامل رحم نیز می شود. ارگاسم می تواند تا 50 ثانیه ادامه داشته باشد و از آنجایی که زنان بر خلاف مردان، برای ارگاسم دوباره نیاز به وقفه زمانی ندارند، می تواند با تحریک بیشتر چندین ارگاسم پشت سر هم را تجربه کنند. این انقباضات عضلانی در واژن و رحم منجر به این فرض شد که ارگاسم زن باعث می شود اسپرم ها بتوانند راحت تر به درون رحم بروند و در نتیجه احتمال لقاح موفقیت آمیز را افزایش خواهد یافت. با این حال، مطالعات قابل توجهی که نشان دهنده ارتباط بین ارگاسم زن و بارداری باشد، هنوز انجام نشده است.

منبع: breatheilo

از
2
رای