ایستاده ادرار کردن چه ضررهای برای سلامتی مردان دارد؟

ایستاده ادرار کردن چه ضررهای برای سلامتی مردان دارد؟ طبق گفته محققان یکی از مشکلات ادرار کردن در حالت ایستاده برای مردان این است که با فعال کردن ماهیچه های لگن و ستون مهره ها مانع از عمل دفع ادرار به روش مناسب می شود. و این یکی از فواید ادرار کردن در حالت نشسته است.

ادرار کردن در حالت ایستاده یکی از بزرگترین هدایای داده شده به مردان است. این کار سریع، آسان و اگر بخواهیم صادق باشیم، جالب است. با این وجود گرایشات فرهنگی جدید این اپیدمی را در بین مردان ایجاد کرده اند که در هنگام ادرار کردن بنشینند. آخرین داده درباره این مساله در سال 2007 بیان می دارد که حدود 42 درصد از مردان متاهل در هنگام ادرار کردن می نشینند که بیشتر آن به دلیل نریختن قطرات ادرار به اطراف و عصبانیت همسرشان در این خصوص می باشد. عاقلانه است که فکر کنیم این درصد از 50 درصد نیز اکنون عبور کرده است زیرا این داده در دوره ای قبل از ظهور گوشی های هوشمند جمع آوری شده است و امروزه مردها ترجیح می دهند در دستشویی با خیال راحت بنشینند و به بررسی صفحات مجازی بپردازند.

فواید ادرار کردن در حالت نشسته برای مردان

دکتر جسی میلز، دانشیار بالینی در واحد اورولوژی دانشگاه UCLA در این زمینه می گوید: ایده نشستن در هنگام ادرار کردن جالب است. هیچ چیز بهتر از تخلیه سریع ادرار در کمترین زمان نیست اما اگر بخواهید چند دقیقه بنشینید و درباره زندگی فکر کنید، این فرصت مناسبی خواهد بود." در حالی که شواهد پیشنهاد می دهند که بدون شک نشستن در هنگام ادرار کردن طبیعی می باشد اما آیا مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی کند؟ خیر و حداقل بسیار کمتر از حالت ایستاده. بر اساس تحقیقی در مرکز پزشکی دانشگاه لیدن در هلند؛ نشستن در هنگام ادرار کردن اجازه جریان شدیدتر ادرار را به بدن داده و این امر می تواند به از بین بردن مشکلات پروستات کمک نماید. این تحقیق بیان می دارد که وقتی ما می ایستیم، ماهیچه های ناحیه قسمت پایین شکم، لگن و ستون مهره ها را فعال می کنیم که این ماهیچه ها مانع از انجام عمل دفع ادرار به نحو مناسب می شوند.

مضرات ادرار کردن در حالت ایستاده

دکتر میلز می افزاید: "نشستن بهترین گزینه برای مردانی است که مشکل پروستات داشته یا نمی توانند برای مدت طولانی سرپا بایستند. بسیاری از مردان اگر نتوانند به طول کامل مثانه خود را خالی کنند، در هنگام ادرار کردن می نشینند. وقتی شما می نشینید، می توانید از ماهیچه های شکمی خود بیشتر استفاده کرده و مثانه را تا حد امکان خالی نمایید."

پروژه تحقیقاتی آلمانی نیز اشاره کرده است که مشکلات بیشتری در هنگام ایستاده ادرار کردن در توالت های عمومی به دلیل درگیر شدن بیشتر ماهیچه های سخت کننده ادرار در این حالت، بوجود خواهد آمد. دلیل این امر چیست؟ ماهیچه ها در این شرایط بیشتر منقبض می شوند تا مانع از فوران شدید ادرار و ایجاد صدای ناخوشایند در این مکان ها گردند. بر اساس نتایج این تحقیق، دولت در صدد انجام اقداماتی برای تغییر در عادات مردم می باشد. کشورهایی مانند سوئد و ژاپن فعالانه مردان را تشویق می نمایند تا در هنگام ادرار کردن بنشینند.

اگر در حالت نشسته مشغول خواندن این مقاله و ادرار کردن هستید، راحت باشید. شما گزینه بهتر را انتخاب کرده اید و پروستات شما از شما سپاسگزار خواهد بود.

منبع: menshealth

از
9
رای