چگونه در سفر پریود نشویم؟ معرفی تمام راه های کنترل قاعدگی در سفر

چگونه در سفر پریود نشویم؟ معرفی تمام راه های کنترل قاعدگی در سفر گاهی اوقات پیش می آید که در طول سفر پریود شوید؛ برای اجتناب از اتفاقات ناخوشایند آن باید از قبل برای مدیریت و کنترل پریود در طول سفر آماده شوید از جمله وسایل مورد نیاز، روش شنا کردن در زمان پریود و...

احتمالاً داستان هایی از لکه دار شدن لباس سفید بخاطر پریود یا کثیف شدن تختخواب در طول این دوره شنیده اید که چطور می تواند یک سفر تعطیلات را خراب کند. قاعدگی مسئله ای عادی است که نباید از آن شرمنده باشید، تقریباً هر دختری این تجربه را داشته است که مجبور شود برای پنهان کردن لکه لباسش، ژاکتش را دور کمر ببندد تا خون روی آن را دیده نشود. اما می توان برای اجتناب از این اتفاقات در طول تعطیلات راهکاری در پیش گرفت. پس اگر قصد سفر دارید؛ برای مدیریت پریود خود چند دقیقه وقت بگذارید و ادامه مطلب را بخوانید.

آماده سازی برای کنترل پریود برای سفر وقت زیادی از شما نمی گیرد. برنامه های دقیق شما بستگی به این دارد که قصد دارید برای سفر به کجا بروید، و قرار است آنجا چه کاری انجام دهید. اگر قصد بازدید از یک شهر را دارید، می توانید خیلی راحت به فروشگاه بروید و چیزی که فراموش کرده اید را تهیه کنید. اگر قصد پیاده روی در یک محیط طبیعی را دارید، این یک داستان دیگر است. حتی اگر در طول تعطیلات پریود نشدید، آماده سازی شما می تواند به یک دوست کمک کند. 

مطلب پیشنهادی: چگونه پریود را در روز اول قطع کنیم؟!

آماده سازی برای کنترل و مدیریت پریود در سفر

آیا در طول سفر خود پریود خواهم شد؟

اگر تا کنون دوره ماهیانه خود را پیگیری نکرده اید، یک برنامه دوره یاب مانند Clue را دانلود کنید تا شروع و پایان پریود خود را پیدا کنید. به این ترتیب، می دانید دوره ماهیانه شما چه زمانی فرا می رسد. با این حال، بخاطر داشته باشید که دوره پریود ممکن است در سفر جلو یا عقب بیفتد. سفر و استرس می تواند بر چرخه قاعدگی تاثیر بگذارد. بنابراین اگر نرم افزار ردیاب پریود شما نشان داد که دو روز بعد از پایان سفر قاعدگی شما شروع می شود، باید زودتر برای آن برنامه ریزی کنید.

راه کنترل پریود در طول سفر

آیا می توانم پریود خود را به تعویق بیندازم؟

اگر از دارو و لوازم هورمونی کنترل بارداری مانند قرص، پچ یا حلقه استفاده می کنید، می توانید از قبل برای به تاخیر انداختن پریود، برنامه ریزی کنید. در صورتی که  قرص مصرف می کنید، اگر بسته 28 روزه دارید، آخرین هفته را از قلم بیندازید، یا اگر یک بسته هفت روزه دارید فوراً یک بسته جدید را شروع کنید. به همین ترتیب، در مورد پچ یا حلقه پیشگیری از بارداری، شما می توانید آن را در بدن قرار دهید یا در صورتی که نیاز به تعویض دارد، فوراً نمونه جدید را جایگزین کنید تا از وقوع پریود جلوگیری کنید. مطالعات پزشکی نشان داده است که به تاخیر انداختن پریود با استفاده از کنترل هورمونی، هیچ تاثیر منفی بر سلامتی شما ندارد. با این وجود، ممکن است خونریزی غیر قابل پیش بینی را تجربه کنید، بنابراین استفاده از پنتی لاینر ایده خوبی است.  

اگر در طول سفر پریود خواهید بود، در اینجا چیزهایی که باید همراه داشته باشید را می گوییم. قبل از شروع به جمع کردن وسایل، چند سوال درباره سفر از خود بپرسید: کجا می روید و چه مدت آنجا خواهید بود؟ وضعیت دفع زباله چگونه خواهد بود؟ فضای چمدان شما چقدر است؟ آیا می توانید لباس بشویید؟

روش به عقب انداختن پریود

وسایل مورد نیاز برای زمان پریود در طول سفر

به اندازه کافی از محصول بهداشتی مورد نظر خود (تامپون، پد یا کاپ قاعدگی) به همراه داشته باشید، مسئله سهولت استفاده و فضایی که در چمدان شما اشغال می کند را در نظر بگیرید. به همه جوانب دوره قاعدگی خود فکر کنید، نه فقط خونریزی. اگر معمولاً دچار درد می شوید، مقداری مسکن به همراه ببرید. حتی می توانید مقداری شکلات در چمدان خود بگذارید، اگر دوست دارید. اگر در این دوره میل به خوردن غذای خاصی دارید، چرا آن میان وعده ها را با خود نبرید.  

در مورد لباس هم باید چند لباس زیر اضافی به همراه داشته باشید. چه به یک پیاده روی کوتاه بروید یا طولانی، لزومی ندارد که اجازه دهید پریود روی انتخاب لباس پوشیدن شما تاثیر بگذارد. اما اگر نگران نشت خون هستید، می توانید از پوشیدن شلوار سفید یا رنگ روشن خودداری کنید.

پریود شدن در هنگام شنا

اگر شما در تعطیلات ساحلی هستید، لازم نیست برای یک پریود معمول خود برنامه ریزی خاصی کنید، مگر اینکه اغلب از پد استفاده کنید. استفاده از تامپون یا کاپ قاعدگی به جای پد به شما اجازه شنا کردن و پوشیدن لباس شنا راحت را می دهد. اگر نگران لکه شدن لباس شنا هستید، می توانید رنگ تیره را انتخاب کنید. تعدادی تامپون اضافی به همراه خود داشته باشید، قرص مسکن با خود ببرید و دقت کنید که توالت ها کجا واقع شده اند و همه وسایل مورد نیاز را با خود داشته باشید.

روش کنترل پریود شدن در زمان شنا

پریود شدن هنگام سفر در جاده

اگر قصد مسافرت جاده ای دارید و نمی خواهید برای توالت رفتن های مکرر متوقف شوید، از محصول بهداشتی استفاده کنید که بدون تعویض، آن را برای مدت طولانی استفاده کنید. شما می توانید کاپ قاعدگی را برای 12 ساعت بگذارید. لباس زیرهای پریود جاذب می تواند در تمام طول روز استفاده شود، چه به تنهایی یا با استفاده از تامپون برای اطمینان بیشتر، و این بستگی به نوع لباس زیر و جریان خونریزی شما دارد.

پریود شدن در طول کمپینگ

پریود شدن در طول کمپینگ یا پیاده روی می تواند مشکل باشد زیرا ممکن است دسترسی به آب محدود باشد و شما مجبور به حمل وسایل در کوله پشتی باشید. اگر به آب و صابون دسترسی آسان ندارید، قبل و بعد از تعویض تامپون یا کاپ قاعدگی از ضد عفونی کننده های دست استفاده کنید. همچنین اگر جایی برای شستن دست ها وجود ندارد، از دست کش های نیترل یا لاتکس استفاده کنید، آنها به شما کمک می کنند ولی کاربرد آن به معنای تولید زباله اضافی است. اگر کاپ قاعدگی به کار می برید، می توانید آن را با آب آشامیدنی یا با کاغذ توالت پاک کنید و بعداً زمانی که برایتان مقدور بود آن را بجوشانید تا ضد عفونی شود.

راه کنترل و مدیریت پریود شدن در طول کمپینگ

پریود شدن نباید تعطیلات شما را خراب کند. حتی اگر لباس شما بخاطر لکه کثیف شد نگران نباشید، اغلب ما آنرا تجربه کرده ایم! حالا آب، کلاه، عینک آفتابی و کفش پیاده روی خود را بردارید و از گردش خود لذت ببرید.

از
3
رای