سلامت بانوان

نقطه جی (G-Spot) چیست و نقطه جی اسپات در زنان کجاست؟

گزارشاتی که افراد مختلف در مورد محل جی اسپات می دهند، کمی با هم متفاوت است. با این حال، تقریباً همه می گویند که آن را در دیواره بالای واژن احساس می کنند. پیدا کردن جی اسپات یا نقطه جی نیاز به آزمون و خطا دارد.

شایع ترین علل درد کشاله ران چپ در زنان و راه تشخیص و درمان

درد کشاله ران معمولاً در نتیجه کشیدگی یا پارگی یک یا گروهی از عضلات کشاله ران یا رباط ها اتفاق می افتد. شایع ترین علت درد در کشاله ران چپ، آسیب دیدگی ناشی از فشار یا استفاده بیش از حد از ماهیچه های این ناحیه است.

9 ترفند ساده برای حفظ زیبایی و تناسب در دوران بارداری

بارداری موجب تغییرات بسیاری در زنان باردار می شود؛ با این وجود همه خانم ها تمایل دارند که در دوران بارداری زیبا به نظر برسند؛ بنابراین در این مقاله روش های حفظ زیبایی در دوران بارداری را بیان کرده ایم.

آیا آزمایش پاپ اسمیر به شما آسیب می رساند؟

آزمایش پاپ اسمیر نباید باعث آسیب شود. اگر در زمان انجام آزمایش پاپ اسمیر دچار درد و ناراحتی می شوید؛ ادامه مطلب را مطالعه نمایید و نکات مهمی که متخصصان برای انجام آزمایش پاپ اسمیر راحت تر و ساده تر بیان کرده اند، بیاموزید.

تستوسترون بالا در زنان: علائم، علل، روش های تشخیص و درمان آن

همراه هورمون جنسی زنانه استروژن، تستوسترون در رشد و نگهداری اندام تولید مثل و توده استخوانی زنان نقش دارد. گاهی بیماری هایی موجب بالا رفتن سطح تستوسترون در زنان می شود که در ادامه علائم و روش های درمان آن بیان شده است.

عوارض جانبی کوتاه مدت و بلند مدت هیسترکتومی (برداشتن رحم) چیست؟

روشی که پزشکتان از آن برای عمل برداشتن رحم (هیسترکتومی) استفاده می کند، نقش مهمی در عوارض جانبی که شما بعد از عمل تجربه می کنید، ایفا می کند.در ادامه عوارض جانبی کوتاه مدت و بلند مدت هیسترکتومی بیان شده است.

کمر درد پریود: علل، علائم، تشخیص و درمان خانگی و پزشکی کمر درد قاعدگی

قاعدگی می تواند باعث درد کمر شود. در صورت داشتن بیماری اساسی مانند اندومتریوز، بیماری التهابی لگن یا فیبروم های رحمی، این درد کمر ممکن است به طور خاص شدید تر شود. در ادامه علل بروز کمرد درد پریودی بیان شده است.