4 نکته کوتاه برای رفع خستگی و بی حالی در طول روز

4 نکته کوتاه برای رفع خستگی و بی حالی در طول روز بهمراه داشتن حس خستگی در طول روز باعث کاهش عملکرد شما خواهد شد. این موضوع زمانی تشدید خواهد شد که اطرافیانتان شما را بعنوان انسانی تنبل به یکدیگر معرفی می کنند.

آیا شما به طور مداوم احساس خستگی می کنید؟ در اینجا برخی از راه های بازگشت سریع انرژی برای شما وجود دارد.
خستگی بخشی از زندگی هر کسی که امروزه با استرس مزمن در کار، تنش های دیگر و حتی عوامل محیطی مواجه است، می باشد. کمبود خواب، مصرف مکرر هله هوله و ورزش نکردن تنها باعث تشدید این مشکل می شود. خوشبختانه چند روش سریع و ساده وجود دارد که می توانید انجام دهید تا احساس تازگی و انرژتیک بودن داشته باشید و حس خستگی را از بین ببرید.

رفع احساس خستگی

4 روش ساده برای رفع احساس خستگی 

1. دوش سرد و گرم 

 دوش سرد که حس شادابی به ما می دهد و همه درباره آن می دانیم. ولی آیا می دانستید دوش گرم و سرد با هم چه اثری دارد؟

این باعث می شود شما حتی شادابتر شوید! بدن خود را در معرض این تغییر دمای شدید قرار دهید، یک شوک کوچک به بدن خود وارد کنید، اعصاب در عضلات را فعال کنید و گردش خون را بهبود بخشید. تنها به مدت 10 ثانیه دوش سرد بگیرید و سپس بلافاصله به مدت 5 ثانیه دوش آب گرم را استفاده کنید، چند بار این کار را تکرار کنید. هر روز صبح این کار را انجام دهید.


2. ورزش های انرژی بر

ورزش های انرژی بر مانند دویدن، دوچرخه سواری، و یا حتی صعود به قله در فواصل منظم می تواند به شما کمک کند احساس انرژی بیشتری داشته باشید. مهم نیست که چقدر احساس خستگی می کنید، تمرین مداوم همیشه توصیه می شود زیرا به تدریج انرژی را در طول زمان افزایش می دهد.


3. یک فنجان چای ماسالا

هندی ها عادت قدیمی در مصرف یک فنجان از این چای برای رفع خستگی دارند. چای ماسالا با ادویه جاتی که در آن وجود دارد می تواند به تحریک مغز شما برای رفع خستگی کمک کند. از زنجبیل گرفته تا دارچین و گل میخک تا هل خوک، ادویه هند دارای خواص قوی برای قدرت دادن به بدن می باشند.

از بین بردن حس خستگی
4. استنشاق عطرهای تازه

مطالعات مختلف ثابت کرده اند که عطرهای خاصی مانند عطر مرکبات و گیاهان مانند اسطوخدوس و رزماری، قدرت بیداری حس ها و بهبود خلق و خوی شما را دارند.

از
6
رای