بیماری ها

روش پیشگیری از ابتلا کودکان به کرونا در زمان بازی با دوستان

متخصصان می گویند: اردوها و کمپ های تابستانی می‌توانند برای کودکان بی‌خطر و ایمن باشند، اما اقدامات لازم برای مقابله با ویروس کرونا در بازی تابستانه کودکان که والدین باید در نظر داشته باشند چیست؟ در سلام دنیا بخوانید.

بیماری پارکینسون چیست و علائم و درمان آن

بیماری پارکینسون یک اختلال پیشرونده سیستم عصبی است. اگرچه بیماری پارکینسون قابل درمان نیست، اما داروها ممکن است علائم شما را بهبود ببخشند. هر آنچه لازم است درباره بیماری پارکینسون بدانید ، در سلام دنیا بخوانید.

علت لرزش بدن [رعشه] چیست و درمان خانگی و پزشکی آن

لرزش به مفهوم رعشه اعضاء بدن به شکل غیر ارادی است. این لرزش می تواند بدون حرکت اندام های بدن و یا در حین حرکت رخ دهد. علت رعشه بدن و راه های درمان لرزش بدن با روش های خانگی و پزشکی را در سلام دنیا بخوانید.

علت پایین بودن پلاکت خون در کودکان و درمان آن

پلاکت‌ های خون، سلول‌هایی اند که در خون ما وجود دارند و زمانی که جایی از رگ‌های خونی آسیب دیده است، به هم وصل می شوند تا خون ریزی را متوقف کنند. علت پایین بودن پلاکت خون در کودکان و درمان آن را در سلام دنیا بخوانید.

هتروکرومیا چیست؛ انواع، علل و درمان چشم دو رنگ

تعداد بسیار کمی از افراد رنگ چشمان متفاوت دارند. این تغییر در اثر تفاوت در میزان ملانین موجود در عنبیه چشم ها رخ داده و دلایل متفاوت از جمله ژنتیکی، آسیب دیدگی و .... دارد. در اصطلاح پزشکی به آن هتروکرومیا می گویند.

فریتین خون چیست؛ علل، عوارض و درمان بالا بودن آهن خون

فریتین پروتئینی است که آهن را ذخیره می کند و زمانی که بدن به آن احتیاج داشته باشد، رها می کند. بالا رفتن سطح فریتین می تواند نشان دهنده بیماری های خاصی باشد. علل، عوارض و درمان بالا بودن آهن خون در سلام دنیا بخوانید.

عاقبت بیماری پارکینسون و علت مرگ بیماران مبتلا به پارکینسون

هر چند ابتلا به بیماری پارکینسون می تواند باعث تغییرات در سبک زندگی افراد شود، اما به معنی محکوم شدن به مرگ نیست. درباره عاقبت بیماری پارکینسون و علت مرگ بیماران مبتلا به پارکینسون مطالبی را در سلام دنیا، بیاموزید.

مشکلات بینایی در بیماری پارکینسون کدامند؟

افراد مبتلا به پارکینسون ممکن است انواعی از علائم بینایی را تجربه کنند. تغییرات بینایی ممکن است خفیف و به صورت خشکی چشم ها و تاری دید و... باشد. اما اینکه چرا پارکینسون بر چشم ها تاثیر می گذارد، را در سلام دنیا بخوانید.

علل ضربان قلب پایین، علائم و درمان کندی ضربان قلب

علائم اولیه کندتپشی، ضربان قلب آهسته است. برخی از افراد مبتلا به این بیماری هیچ علائم دیگری ندارند. برای اینکه همه چیز را درباره ضربان قلب پایین، از علائم و علل تا درمان کندی ضربان قلب بدانید، ادامه متن سلام دنیا را بخوانید.

بهترین راه های ساده ترک اعتیاد به شیشه در خانه

اعتیاد می تواند مشکلات زیادی در زندگی شخص و خانواده اش ایجاد کند. اعتیاد به شیشه می تواند عوارض جبران ناپذیری برای بدن به همراه داشته باشد. روش های مختلفی برای ترک اعتیاد وجود دارد که در سلام دنیا به آنها اشاره شده است.

پای پرانتزی چیست ؛ علل، عوارض و بهترین درمان زانوی پرانتزی

پای پرانتزی به حالتی گفته می شود که وقتی فرد مچ پاها را کنار هم قرار می دهد، زانوها از هم فاصله دارند. علل پای پرانتزی چیست، عوارض پای پرانتزی، درمان پای پرانتزی با ورزش و راه پیشگیری از آن را در سلام دنیا بخوانید.

ناخن قاشقی (کویلونشیا) چیست + علت قاشقی شدن ناخن و درمان آن

در بروز قوس ناخن یا ناخن قاشقی (کویلونشیا) که مرکز ناخن گود شده و لبه ها به سمت بالا می روند. شایع ترین علت قاشقی شدن ناخن، کم خونی و فقر آهن است. روش تشخیص و درمان ناخن قاشقی و پیشگیری از آن را در سلام دنیا بخوانید.