بیماری ها

تفاوت آنفولانزا، کرونا و سرماخوردگی چیست [علائم و روش تشخیص]

ویروس کرونا دارای علائم یکسان با بیماری های سرماخوردگی و آنفولانزا است اما در این بین تفاوت هایی دارند که با دانستن آن ها می توانید این سه بیماری را از یکدیگر تشخیص دهید و آن ها را تا بهبودی کاملتان کنترل کنید.

روش مراقبت از خود در مقابل بیمار کرونایی (covid-19) در منزل

انتقال ویروس کووید 19 به فرد سالم بسیار سریع است پس بهتر است که توصیه های ایمنی را جدی بگیریم و حدالمقدور از ترک کردن خانه برای کارهای غیر ضروری بپرهیزیم و در صورت بیرون رفتن فاصله فیزیکی را رعایت کرده و ماسک بزنیم.

آنفولانزای معده یا عفونت معده چیست؟

گاستروآنتریت ویروسی التهاب معده و روده ها بدلیل عفونت ویروسی می باشد. این بیماری که به نام آنفولانزای معده نیز شناخته می شود، مردم تمام نقاط جهان را درگیر می سازد. این بیماری به شدت واگیردار است.

انواع مختلف بی اختیاری ادرار و روش های درمان و جلوگیری از آن

بی اختیاری ادرار زمانی رخ می دهد که کنترل مثانه خود را از دست دهید. علائم این بیماری از خفیف تا شدید متغیر است و می تواند نشانه ای از سرطان، عفونت و... باشد. بی اختیاری ادرار می تواند در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند.

علت های مختلفی که می تواند منجر به سوزش و تیر کشیدن قلب شود

اولین چیزی که بعد از سوزش و تیر کشیدن در قفسه سینه به ذهن ما می رسد، احتمال بروز بیماری های قلبی است که می تواند زندگی را به خطر بیندازد. اما همیشه نمی توان این سوزش و تیر کشیدن قلب را به بیماری های قلبی-عروقی ربط داد.

آیا انجام تاتو در صورت وجود اگزما خطری به همراه دارد؟

تاتو برای هر شخص که آن را انجام می دهد عوارض خاصی دارد. اگر دچار اگزما یا دیگر مشکلات پوستی قبلی مثل پسوریازیس هستید؛ پوستتان از قبل حساس شده است بنابراین ممکن است با انجام تاتو در معرض خطر بیشتری قرار بگیرید.

12 مورد از بهترین غذاها برای معده ضعیف و ناراحتی معده

دلایل بالقوه زیادی برای ناراحتی معده وجود دارد و درمان آن بر اساس علت بروز متفاوت است. بابونه یک داروی معمول برای بهبود ناراحتی معده و روده است. ناراحتی معده می تواند گاهی اوقات همراه با اسهال باشد.

سوزش کف پا: علل، روش تشخیص و درمان بی حسی و سوزن سوزن شدن پا

درد ناشی از سوزش پا می تواند دوره ای بوده یا ثابت باشد و محدوده ای از خفیف تا شدید دارد. ممکن است پاهایتان احساس گرما، سوزن سوزن شدن، لرزش و بی حسی کند. برخی از علل سوزش کف پا، شامل: بیماری عفونی، کلیه و... می باشد.