بیماری ها

علت درد دور ناف چیست + روش تشخیص و درمان درد ناف در منزل

درد در ناحیه اطراف ناف می تواند علل مختلفی داشته باشد. برخی از این علل مثل استرس و یا مسمومیت غذایی معمولا جدی نیستند و بدون مراجعه به پزشک برطرف خواهد شد. علت درد دور ناف و درمان درد ناف در خانه در سلام دنیا بخوانید.

علت سردرد همراه با حالت تهوع و چشم درد چیست؟

علل مختلفی باعث بروز سردرد همراه با چشم درد و حالت تهوع می شود. سردردهای میگرنی رایج ترین علت سردرد همراه با حالت تهوع هستند. علت سردرد همراه با حالت تهوع و چشم درد را در سلام دنیا مشاهده کنید.

چاقی متابولیک چیست؛ علت، درمان و پیشگیری از سندرم متابولیک

سندروم متابولیک بیماری خطرناک به ویژه برای افراد چاق است که خطر بیشتری برای آنها با رسوب چربی در دیواره سرخ رگ ها دارد که ممکن است منجر به بیماری قلبی شود. و همچنین احتمال خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را نیز افزایش می دهد.

چگونه از حساسیت فصلی بهار جلوگیری کنیم + درمان آلرژی فصلی

فصل بهار، با تمام زیبایی هایش، می تواند برای برخی از افراد آلرژی و حساسیت ایجاد کند. اگر شما هم دچار آلرژی فصلی هستید و به دنبال راه های درمان و جلوگیری از حساسیت فصلی بهار هستید. این مطلب از سلام دنیا را بخوانید.

تفاوت آنفولانزا، کرونا و سرماخوردگی چیست [علائم و روش تشخیص]

ویروس کرونا دارای علائم یکسان با بیماری های سرماخوردگی و آنفولانزا است اما در این بین تفاوت هایی دارند که با دانستن آن ها می توانید این سه بیماری را از یکدیگر تشخیص دهید و آن ها را تا بهبودی کاملتان کنترل کنید.

روش مراقبت از خود در مقابل بیمار کرونایی (covid-19) در منزل

انتقال ویروس کووید 19 به فرد سالم بسیار سریع است پس بهتر است که توصیه های ایمنی را جدی بگیریم و حدالمقدور از ترک کردن خانه برای کارهای غیر ضروری بپرهیزیم و در صورت بیرون رفتن فاصله فیزیکی را رعایت کرده و ماسک بزنیم.

آنفولانزای معده یا عفونت معده چیست؟

گاستروآنتریت ویروسی التهاب معده و روده ها بدلیل عفونت ویروسی می باشد. این بیماری که به نام آنفولانزای معده نیز شناخته می شود، مردم تمام نقاط جهان را درگیر می سازد. این بیماری به شدت واگیردار است.

انواع مختلف بی اختیاری ادرار و روش های درمان و جلوگیری از آن

بی اختیاری ادرار زمانی رخ می دهد که کنترل مثانه خود را از دست دهید. علائم این بیماری از خفیف تا شدید متغیر است و می تواند نشانه ای از سرطان، عفونت و... باشد. بی اختیاری ادرار می تواند در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند.

علت های سوزش قلب و تیر کشیدن سمت چپ سینه چیست

اولین چیزی که بعد از سوزش و تیر کشیدن در قفسه سینه به ذهن ما می رسد، احتمال بروز بیماری های قلبی است که می تواند زندگی را به خطر بیندازد. اما همیشه نمی توان این سوزش و تیر کشیدن قلب را به بیماری های قلبی-عروقی ربط داد.

سرطان ریه چیست؛ از علائم تا درمان سرطان ریه (راهنمای کامل )

همه افراد سیگاری به سرطان ریه دچار نمی شوند و همه افرادی که به سرطان ریه دچار هستند، سیگاری نیستند. استعمال سیگار بزرگ ترین عامل خطر است. بررسی سرطان ریه از علائم تا درمان را به طور کامل و جامع را در سلام دنیا بخوانید

آیا انجام تاتو در صورت وجود اگزما خطری به همراه دارد؟

تاتو برای هر شخص که آن را انجام می دهد عوارض خاصی دارد. اگر دچار اگزما یا دیگر مشکلات پوستی قبلی مثل پسوریازیس هستید؛ پوستتان از قبل حساس شده است بنابراین ممکن است با انجام تاتو در معرض خطر بیشتری قرار بگیرید.