تاثیر حرف زدن با جنین در دوران بارداری و فواید آن

تاثیر حرف زدن با جنین در دوران بارداری و فواید آن از آن جا که کودک متولد نشده شما نمی تواند دنیای خارج را ببیند یا لمس کند، شنوایی حسی است که به او کمک می‌کند تا خود را برای زندگی بعد از تولد آماده کند. همچنین حرف با کودک در طول این مدت می تواند باعث به وجود آمدن رفتارهای مثبتی در او شود.

آیا کودک در دوران جنینی صدای ما را می شنود؟

این بستگی به دوران حاملگی شما دارد. ممکن است کودک شما از حدود 16 هفتگی بشنود. او در ابتدا فقط صداهای آهسته را می شنود. این صداها بیش تر آن چیزی است که در بدن شما اتفاق می افتد، مانند پمپاژ خون از طریق رگ های شما، صداهای شکمی و تنفس شما. بین هفته های 29 تا 33 کودک شما می تواند متوجه صداهای بلندتری مانند صدای گریه یا بوق ماشین شود. ممکن است شما بتوانید تشخیص دهید که آیا کودک می‌تواند صدای خارج از شکم (رحم) شما را با نواختن موسیقی، آواز خواندن برای او و یا صحبت کردن با او را بشنود یا خیر. اگر او بتواند این صداهایی را که ایجاد می شود، بشنود ممکن است با حرکت خود در داخل شکم به آن ها پاسخ دهد.

حرف با جنین در دوران بارداری چگونه بر روی او تاثیر می گذارد؟

مطالعات مربوط به رفتار نوزادان نشان می دهد که نوزادان به موسیقی و صداهایی که در رحم شنیده اند عادت می کنند. هنگامی که کودک شما به دنیا بیاید، ممکن است در صورت شنیدن صداهایی که در دوران جنینی شنیده ار خود واکنش های بیش تری نشان دهد. همچنین ممکن است بیش از هرکسی به این صداها توجه کند.

حرف زدن با جنین در دوران بارداری

از آن جا که کودک متولد نشده شما نمی تواند دنیای خارج را ببیند یا لمس کند، شنوایی حسی است که به او کمک می‌کند تا خود را برای زندگی بعد از تولد آماده کند. شناختن صدای شما قبل از تولد به او کمک می کند تا پس از به دنیا آمدن راحت تر با شما ارتباط برقرار کند. در حقیقت، بعضی از افراد فکر تصور می کنند که توانایی شنیدن صداها توسط جنین در رحم به این خاطر است که او بتواند یک رابطه صمیم با مادر خود داشته باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که توانایی شنوایی کودک شما در این دوران به درک ریتم گفتاری او کمک می کند. این اولین قدم در مسیری طولانی برای یادگیری نحوه عملکرد زبان است.
ممکن است شما در این باره نگران این باشید که چه میزان صدایی برای کودک شما بی خطر است. کارشناسان نمی دانند صداهای بلند چه تاثیری در سلامتی کودک شما دارند. اما مطمئن باشید کودک در رحم شما به خوبی عایق بندی شده است. این که شنیدن چه میزان صدایی می تواند برای او مناسب باشد را شما بیش تر از هرکس دیگر می توانید تشخیص دهید.

لالایی خواندن برای جنین

اگر برای آواز خواندن، گفت و گو و یا خواندن کتاب برای فرزندتان منتظر به دنیا آمدن او هستید، این کار به هیچ وجه برای پیشرفت او را توصیه نمی شود. هر چیزی که کودک شما نیاز دارد برای زندگی خارج از رحم، به طور طبیعی از طریق فیلتر کردن برای او آماده می شود، همان طور که شما زندگی روزمره را پشت سر می گذارید.
اگر نمی دانید چه چیزی را برای نوزاد در رحم خود بخوانید، پیشنهاد ما لالایی های الهام بخشی است که می‌تواند باعث تسکین فرزند شما شود.

از
0
رای