بهترین زمان شروع آب خوردن نوزاد: چه زمانی کودک می تواند آب بنوشد؟

بهترین زمان شروع آب خوردن نوزاد: چه زمانی کودک می تواند آب بنوشد؟ بهترین زمان برای شروع آب خوردن نوزاد بعد از 6 ماهگی است. اگر به کودک زیر 6 ماه خودتان آب بدهید، به این معنی است که او شیر مادر یا شیر خشک کمتری مصرف می کند که برای رشد کودک مضر است.

اگر کودک شما کمتر از 6 ماه است او فقط به خوردن شیر مادر یا شیر خشک نیاز دارد. بعد از 6 ماهگی اگر نیاز داشت علاوه بر شیر مادر یا شیر خشک می توانید مقدار کمی آب به او بدهید.

چرا آب برای کودکان کمتر از 6 ماه مناسب نیست؟

چون در این دوره شیر مادر یا شیر خشک هم غذا و هم آب کودک تان است. همه چیزی که کودک برای تغذیه نیاز دارد حتی در آب و هوای گرم همین شیر مادر و شیر خشک می باشد. آب دادن به کودکتان به این معنی است که آنها شیر مادر یا شیر خشک کمی مصرف می کنند. این کار آنها را در معرض خطر عدم دریافت کافی شیر مادر یا شیر خشک برای رشد صحیح قرار می دهد. آب زیاد یا غذاهای بیش از حد آبکی در کوتاه مدت می تواند آنها را بیمار کند.

چه زمانی می توانم به کودک آب بدهم؟

اگر کودک شما نزدیک 6 ماهگی است می توانید مقدار کمی آب جوشیده سرد به او بدهید اما نباید آنها را جایگزین شیر مادر یا غذاهای کمکی کنید. شیر مادر یا شیر خشک باید تا 12 ماهگی هنوز جزء غذاهای اصلی آنها باشند. اگر کودک به تازگی شروع به خوردن غذاهای جامد کرده است، زمانی که غذا خورد چند جرعه آب خوردن از فنجان را برای او شروع کنید. این کار به آنها در مورد نوشیدن آب از فنجان یاد می دهد و می تواند به پیشگیری از یبوست به دلیل افزایش حجم مدفوع شان کمک کند. هدف از انجام این کار عادت کردن آنها به نوشیدن آب از فنجان می باشد، چون این کار روش اصلی آب نوشیدن از 12 ماهگی آنها خواهد بود.

چه زمانی می توانم به کودک آب بدهم؟

در مورد هوای گرم وضعیت به چگونه است؟

در هوای گرم مهم است که شیر مادر یا شیر با بطری مکررا به کودک داده شود. معمولا آب دادن به کودکان زیر 6 ماه لازم نیست مگر اینکه توسط پزشک تجویز شود. شاید کودک تان بخواهد در فواصل کوتاه تر بیش از حد معمول بنوشد. اگر شما به کودک تان شیر می دهید باید مطمئن شوید که به اندازه کافی آب هم می خورید. برای راحت تر کردن شیردهی برای خودتان و کودک تان در هوای گرم کارهای زیر را انجام دهید:

  • حوله، ملافه یا روبالشی را بین خود و کودک تان قرار دهید و برای کاهش تماس پوستی در زمان شیردهی دراز بکشید
  • اگر کودک تان در طی 24 ساعت 6 تا 8 پوشک را خیس می کند یعنی کودک تان به درستی پر آب است (مایعات زیادی دریافت می کند).

اگر کودک تب داشت چه کار کنیم؟

اگر کودک تان زیر 6 ماه است و تب دارد شاید به شیردهی بیشتری نیاز دارید. اگر آنها زیر 6 ماه هستند و شیر خشک می خورند می توانید مقدار کمی شیر خشک را مکررا در دفعات بیشتری به آنها بدهید. به آنها آب ندهید مگر اینکه پزشک تجویز کرده باشد. اگر کودک تان بیشتر از 6 ماه است به شیردهی یا شیر با بطری ادامه دهید. می توانید بین غذاها به آنها آب بدهید. تنها موضوع مهمی که باید بررسی کنید این است که آیا او به اندازه کافی مایعات دریافت کرده است یا نه. با خدمات بارداری، تولد و کودک برای صحبت با مسئول بهداشت کودک در مورد توصیه ها و مراقبت ها تماس بگیرید.

بهترین زمان دادن آب به نوزاد

مصرف مایعات دیگر چگونه است؟

آب میوه، نوشیدنی های بدون الکل و شربت غلیظ برای کودکان زیر 12 ماه مناسب نیستند. نوشیدنی های کافئین دار مانند: چای، قهوه و نوشیدنی های انرژی زا و البته مشروبات الکلی برای کودکان در هر سنی مناسب نمی باشند.

منبع: pregnancybirthbaby

از
2
رای