راه های مراقبت از سگ های هاسکی در آب و هوای گرمسیری

راه های مراقبت از سگ های هاسکی در آب و هوای گرمسیری هر چند نژاد سگ های هاسکی از محیط سرد سیبری گرفته شده است ولی این سگ ها در آب و هوای گرم نیز می توانند زندگی خوبی داشته باشند. مراقبت از سگ های هاسکی در محیط گرمسیری نیازمند رعایت نکات ارائه شده است.

هر چند ریشه نژاد سگ های هاسکی سیبریایی از محیط بسیار سرد سیبری گرفته شده است اما این سگ ها می توانند در محیط های گرمتر نیز زندگی کنند. سگ های هاسکی در محیط های گرمسیری مانند: فیلیپین و سنگاپور یا محیط های گرم و خشک مانند استرالیا می توانند زندگی طولانی و خوبی داشته باشند.

چگونه از سگ های هاسکی در آب و هوای گرم مراقبت نماییم؟

ابتدا بایستی چند نکته را درباره این سگ ها قبل از تصمیم گرفتن به نگهداری از آنها در آب و هوای گرم بدانید:

1. موهای سگ های هاسکی را حفظ کنید

در هر شرایطی، موهای سگ های هاسکی را حفظ کرده و آنها را نتراشید! این پوشش مویی هر چند ضخیم است اما در واقع حیوان را در مقابل گرمای مستقیم محافظت می کند. اگر این پوشش را از حیوان بگیرید، دیگر قادر به تنظیم دمای بدنش نبوده و بسیار در مقابل گرمای خورشید آسیب پذیر خواهد شد.

چگونه از سگ های هاسکی در محیط گرمسیری مراقبت کنیم

2. به طور منظم موهای سگ را شانه کنید

شانه کردن مرتب موهای حیوان باعث پخش شدن یکنواخت روغنی می شود که توسط پوست این سگ ها تولید می شود. با شانه کردن همچنین آلودگی ها از بین موها برطرف شده و موهای مرده و آسیب دیده نیز جدا شده و جایگزین می شوند. شانه زدن موها تضمین کننده چرخش مناسب هوا در اطراف پوست بدن حیوان شده و مانع از گرمازدگی وی می شود. در بسیاری از موارد، افزایش دمای بدن به دلیل بهداشت ضعیف و داشتن موها کثیف و به هم چسبیده است. 

3. فعالیت بدنی در سایه

در محیط های گرم، هوا می تواند به سرعت در هنگام صبح گرم شود و تا زمان غروب آفتاب گرم باقی بماند. شما بایستی در ساعات اولیه صبح یا بعد از غروب آفتاب سگ های هاسکی را برای بازی و هوا خوری بیرون ببرید. مراقب میزان فعالیت بدنی این سگ ها باشید بخصوص برای سگ هایی که شر و شور زیادی داشته و چندان اهل استراحت کردن در حین بازی نمی باشند. گاهی بهتر است به جای یک بار بیرون بردن سگ های هاسکی برای مدت طولانی از دو بار هوا خوری با زمان کوتاه تر در طول روز استفاده کنید. 

راه های نگهداری از سگ های هاسکی در آب و هوای گرمسیری

4. در طول روز حیوان را خنک نگهدارید

چه در خانه و چه در محیط بیرون، سگ های هاسکی باید خنک نگه داشته شوند. در محیط های گرم این یعنی که دمای اتاق محل اقامت این سگ ها بایستی دارای تهویه مناسب یا سیستم سرد کننده باشد. صرفاً قرار دادن این سگ ها در سایه در محیط هایی که تفاوت چندانی بین دمای سایه و آفتاب وجود ندارد، کافی نیست. به این نکته توجه کنید: اگر سگ شما می خواهد به وی اجازه دهید تا وارد خانه شود این می تواند نشان دهنده این باشد که محیط بیرون بیش از حد برای وی گرم می باشد.

  • تشک ها یا زیراندازهای خنک کننده برای حیواناتی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند، می توانند گزینه بسیار مناسبی باشند. برای کسب بهترین نتیجه، این زیر اندازهای را در زیر دستگاه های تهویه یا خنک کننده قرار دهید.
  • آب تمیز و خنک نیز همواره مورد نیاز است. آب را در محلی قرار دهید که بر اثر تابش آفتاب گرم نشود.
  • همچنین می توانید از خوراکی های دوست داشتنی در یخ نیز استفاده کنید. این خوراکی ها می توانند همزمان با سرگرم کردن سگ شما، وی را خنک نیز بنمایند. می توانید موز یا کره بادام زمینی را برای مدت چند ساعت در فریزر قرار دهید.
  • استخرهای کودکانه نیز ایده بسیار خوبی برای سگ های هاسکی محسوب می شوند. آن را با آب خنک پر کرده و در سایه قرار دهید تا سگ بتواند به داخل آب پریده و بدنش را خنک نماید.

روش های پیشگیری از گرمازدگی سگ های هاسکی در محیط گرم

چیزهای دیگری که باید به خاطر داشته باشید
  • دیوارهای بتونی و آجری می توانند مقدار زیادی گرما را جذب کرده و در محیط خانه انتشار دهند. معمولاً سگ های هاسکی ترجیح می دهند بر روی کفپوش های چوبی یا موادی که رسانایی گرمایی کمتری دارند، بنشینند. این مساله بویژه برای محل خواب این حیوان مهم می باشد.
  • سگ را در ماشین رها نکنید! دمای درون خودرو می تواند در مدت چند دقیقه بسیار بالا برود. اگر کودک خود را در ماشین رها نمی کنید، این کار را برای سگ خود نیز انجام ندهید. اگر در هوایی گرم زندگی می کنید، بهتر است توله سگ هاسکی را از فروشندگان محلی خریداری کنید زیرا این توله سگ ها معمولاً بهتر با محیط زندگی شما سازگار می شوند. این گونه فروشندگان محلی حتی در هاوایی که به نظر جای مناسبی برای زندگی هاسکی ها نمی رسد نیز وجود دارند.

با فروشندگان محلی سگهای هاسکی در ارتباط باشید

این افراد می توانند توصیه های خاص بیشتری درباره نحوه نگهداری این سگ ها در محیط زندگی تان به شما ارائه دهند.

نتیجه گیری

نگهداری از سگ های هاسکی در آب و هوای گرمسیری دشوار نیست و تنها نیازمند کمی همدردی با آنهاست. نگهداری آنها در سایه در طول روز، موکول کردن بیرون رفتن و هواخوری به ساعات خنک تر روز و همچنین تهیه آن خنک برای آنها از مهمترین نکات می باشند. محیط زندگی شما ممکن است مکانی نباشد که سگ های هاسکی برای زندگی در آن آفریده شده باشند اما این سگ ها قادرند با کمی مراقبت در هر محیطی به زندگی خود ادامه دهند.

منبع: huskypuppiesinfo

از
2
رای