کره بادام زمینی برای کاهش وزن مناسب است؟ دلایل مفید بودن کره بادام زمینی برای لاغری

کره بادام زمینی برای کاهش وزن مناسب است؟ دلایل مفید بودن کره بادام زمینی برای لاغری کره بادام زمینی سرشار از مواد مغذی است و با غذاهای پرطرفدار و شیرین سازگاری دارد. طبق تحقیقات کره بادام زمینی می تواند موجب سرکوب اشتها شود در نتیجه به کاهش وزن کمک نماید

کره بادام زمینی یک خوراکی پر طرفدار و همه کاره است. کره بادام زمینی غنی از مواد مغذی است و با غذاهای پرطرفدار و شیرین همخوانی دارد. اگرچه کره بادام زمینی در جایگاه ویژه ای در بسیاری از خانه ها قرار دارد، ممکن است کنجکاو باشید که آیا مناسب برای کاهش وزن است یا خیر.
در حالی که برخی معتقدند که محتوای بالای کالری و چربی آن می تواند به افزایش وزن منجر شود، دیگران می گویند که مقدار زیاد پروتئین آن می تواند به کاهش وزن کمک کند. این مقاله به بررسی نحوه اثرگذاری کره بادام زمینی بر وزن شما می پردازد.

ارزش غذایی و مواد مغذی کره بادام زمینی

کره بادام زمینی دارای چربی های سالم، پروتئین، فیبر و انواع ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است. این مواد مغذی می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا بهترین رژیم های غذایی حاوی مقدار کافی مواد مغذی هستند تا نیازهای غذایی بدن را برآورده سازند.

2 قاشق غذاخوری (32 گرم) مصرف کره بادام زمینی:

 • کالری: 188 گرم
 • مجموع چربی: 16 گرم
 • چربی اشباع شده: 3 گرم
 • کربوهیدرات: 7 گرم
 • فیبر: 3 گرم
 • پروتئین: 8 گرم
 • منگنز: 29٪ از مقدار مورد نیاز روزانه (RDI)
 • منیزیم: 13٪ از RDI
 • فسفر:  10٪ RDI
 • پتاسیم:  7٪ از RDI
 • ویتامین (E) ای :  10٪ از RDI
 • ویتامین B3 (نیاسین): 22٪ از RDI
 • ویتامین (B6) ب 6:  7٪ از RDI
 • ویتامین B9 (فولات): 7٪ از RDI

به طور مشخص، اکثر کالری های آن از چربی های اشباع نشده است. تحقیقات نشان می دهد که جایگزین کردن چربی های اشباع شده در رژیم غذایی با اشباع نشده ممکن است سطح کلسترول و خطر کلی بیماری قلبی را کاهش دهد. تنها مصرف کره بادام زمینی تقریبا 10٪ از نیازهای روزانه فیبر را تامین می کند. مصرف فیبر بالاتر با شاخص توده بدنی پایین (BMI) و سایر مزایا سلامتی همراه است.

ارزش غذایی کرده بادام زمینی

خواص و دلایل مصرف کره بادام زمینی برای کاهش وزن و لاغری

1- می تواند اشتها را کاهش دهد

کره بادام زمینی ممکن است پتانسیل کاهش وزن را داشته باشد زیرا منجر به کاهش اشتها می شود. تحقیقات زیادی در مورد نقش ویژه کره بادام زمینی در سرکوب اشتها وجود دارد. به گفته برخی مطالعات، مصرف بادام زمینی و آجیل منجر به رضایت بیشتر از غذا و افزایش متابولیسم به شیوه ای که از کنترل وزن پشتیبانی می کند مرتبط است.

2- پروتئین باعث افزایش حس سیری و کاهش چربی می شود

به نظر می رسد مقدار پروتئین بالای کره بادام زمینی به کاهش اشتها کمک می کند. تقریبا 17٪ کالری در کره بادام زمینی از پروتئین حاصل می شود. مصرف 2 قاشق غذاخوری (32 گرم) در حدود 8 گرم پروتئین را فراهم می کند. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از پروتئین کافی می تواند احساس سیری را افزایش دهد و به طور بالقوه میل شما را برای ادامه خوردن کاهش می دهد. که این به نوبه خود، می تواند کاهش وزن را افزایش دهد. خوردن پروتئین کافی برای حفظ توده عضلانی در هنگام کاهش وزن مهم است، زیرا عضله برای حفظ قدرتش به آن نیاز دارد. متابولیسم شما در صورت از دست دادن بیش از اندازه عضلات، کاهش می یابد و کاهش وزن را سخت می کند.

از جمله غذاهای غنی از پروتئین مانند کره بادام زمینی، در رژیم غذایی کم کالری، می تواند باعث کاهش میزان چربی بیش از یک رژیم غذایی با پروتئین کافی شود.

3- می تواند از حفظ وزن حمایت کند

اگر چه بادام زمینی یک غذای با چربی و کالری بالا است اما همان طور که ممکن است انتظار داشته باشید، با افزایش وزن ارتباطی ندارند. علاوه بر این، افرادی که به طور مرتب بادام زمینی و کره بادام زمینی مصرف می کنند BMI کمتری نسبت به بقیه افراد دارند.

دلیل دقیق اینکه چرا بادام زمینی به نگهداری وزن کمک می کند، مشخص نیست. بعضی از کارشناسان معتقدند که این کار به دلیل روش منحصر به فرد آنها برای متابولیزه کردن است. از آنجا که کالری از آجیل ممکن است به طور کامل جذب نشود، ممکن است منجر به مازاد کالری که سبب افزایش وزن شده؛ نشود.

مزایای کره بادام زمینی در کاهش وزن

4- بادام زمینی یک کالری فشرده است

یکی از دلایل اصلی رژیم غذایی، مصرف کره بادام زمینی، میزان کالری و چربی بالای آن است. کره بادام زمینی حاوی مقدار زیادی کالری است، تقریبا به 200 کالری در هر 2 قاشق غذاخوری (32 گرم) می رسد. علاوه بر این، بیش از 75٪ از این کالری ها از چربی آمده است. هنگامی که کالری بیشتری مصرف می کنید، افزایش وزن ممکن است رخ دهد. به همین دلیل است که کنترل کالری یکی از اصلی ترین نکته های هر رژیم غذایی کاهش وزنی است.

با این حال، هنگام استفاده از رژیم غذایی شما باید به چیزی بیشتر از کالری فکر کنید. کره بادام زمینی پروتئین، فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها را نیز فراهم می کند که همه آنها مزایای سلامتی خوبی را به وجود می آورند.

از آنجایی که کره بادام زمینی دارای کالری با کیفیت بالا و کالری مضر می باشد، 200 کالری کره بادام زمینی تاثیر مثبت بیشتری  تا 200 کالری از "رژیم غذایی" فرآوری شده بر سلامت بدن دارد. البته، این به این معنا نیست که شما می توانید هر مقدار کره بادام زمینی که می خواهید بخورند. اگر شما شروع به خوردن مقدار زیادی کره بادام زمینی بدون احتساب کالری اضافی آن کنید، ممکن است تلاش های کاهش وزن خود را از بین ببرید. همانند سایر مواد غذایی، اعتدال، کلید حل مشکل است. در نهایت، رژیم غذایی شما باید به ترجیحات و نیازهای تغذیه شما بستگی دارد. خوردن کره بادام زمینی در کنار سایر غذاهای مغذی کاملا سالم است. 

بادام زمینی یک کالری فشرده است و مناسب برای کاهش وزن

چگونه از آن استفاده کنیم

کره بادام زمینی مطمئنا می تواند به یک رژیم غذایی سالم تبدیل شود که باعث کاهش وزن می شود، اما برخی از استراتژی ها ممکن است بهتر از دیگران باشد. همه انواع کره بادام زمینی به صورت یکسان تهیه نمی شوند. اگر چه کره بادام زمینی در فرم طبیعی خود بسیار سالم است، اما بسیاری از فرم های آماده شده به صورت تجاری پر از مواد افزودنی مانند: قند وروغن هیدروژنه است که ممکن است حاوی چربی های ترانس باشد.

هنگام خرید برای کره بادام زمینی، برچسب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی مواد اضافی نیست. کره بادام زمینی تنها نیاز به بادام زمینی دارد. نمک را نیز می توان برای عطر و طعم اضافی آن استفاده کرد.

به طور معمول، روغن موجود در کره بادام زمینی طبیعی ممکن است جدا شود و به بالای سر شیشه برسد، اما این نباید باعث نگرانی شود. پس از باز کردن شیشه، فقط آن را مخلوط کنید. سپس آن را در جای سرد نگه دارید تا دوباره روغن آن جدا نشود.

خود شما نیز می توانید آن را تهیه کنید. شما فقط نیاز به یک دستگاه مخلوط کن قوی و یا غذاساز، بادام زمینی و کمی نمک دارید.

چگونه از کره بادام زمینی استفاده کنیم؟

از
6
رای