انتخاب رنگ موی حرفه ای متناسب با پوست شما + رنگ موهای مناسب برای پوست های تیره، روشن و نرمال

انتخاب رنگ موی حرفه ای متناسب با پوست شما + رنگ موهای مناسب برای پوست های تیره، روشن و نرمال برای اینکه بدانید کدام رنگ مو برای شما مناسب است، باید اول بتوانید رنگ پوست خود را تعیین کنید، اینکار در شاداب نشان دادن چهره، نوع آرایش و انتخاب رنگ لباس مناسب تاثیر می گذارد.

آیا تا کنون رنگ مویی را امتحان کرده اید که در نهایت متوجه بشوید مناسب شما نبوده است؟ علت آن می تواند عدم تناسب با رنگ پوست شما باشد. فراتر از انتخاب های اصلی یعنی قهوه ای، بلوند، قرمز یا مشکی، تعداد بی شماری رنگ و زیر شاخه های آنها موجود است که می توان از کاتالوگ های رنگ مو انتخاب کرد. اگر رنگ های متفاوت و غیر سنتی را دوست دارید، انتخاب حتی سخت تر می شود. درست مانند انتخاب رنگ لباس، رنگ مو شما می تواند به شدت روی ظاهر شما تاثیر بگذارد و باعث شود که رنگ پوستتان شاداب یا خسته به نظر برسد. ادامه متن را بخوانید تا یاد بگیرید که چگونه تُن پوست خود را ارزیابی کنید و بفهمید با کدام رنگ مو بهتر بنظر خواهید رسید.

تُن رنگ پوست خود را معین کنید  

قبل از تعیین رنگ پوست، اطمینان یابید که در نور طبیعی هستید، زیرا نور مصنوعی بسته به رنگ لامپ باعث می شود رنگ پوست تغییر جزئی کند. این راهنما چندین گزینه برای تعیین تن رنگ پوست به شما می دهد. برای بررسی سریع، توصیه می کنیم کف دست خود را به سمت بالا بگیرید و نگاهی به رگ های دست و مچ خود بیندازید. اگر رگ های شما رنگ آبی یا بنفش دارد، دارای تن رنگی سرد هستید. اگر رنگ های شما رنگ سبز دارد، تن رنگی گرم دارید. اگر نمی توانید تشخیص بدهید کدامیک از این دو حالت است، احتمالا تن خنثی دارید. اگر تن رنگی خنثی دارید باید به شما تبریک بگوییم، هر یک از رنگ هایی که در زیر توضیح می دهیم برای شما فوق العاده بنظر می رسد. ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید که کدام سایه رنگ برای شما بهتر است و چرا.

تُن رنگ پوست خود را معین کنید

رنگ موی مناسب پوست شما

1. بلوند خاکستری

بلوند خاکستری، از جمله سایه هایی مانند: پلاتینه، یخی، نقره ای و شامپاینی، برای افرادی با تن رنگ پوست سرد با ته رنگ سرخ عالی به نظر می رسد. آبی کمرنگ در این سایه های بلوند، سرخی پوست را خنثی می کند. افراد مشهوری که رنگ بلوند خاکستری را به طور صحیح با تن پوست خود هماهنگ می کنند شامل گوئن استفانی و تیلور سویفت هستند. اگر قصد انتخاب این سایه ها را دارید، حتما از شامپو بنفش و نرم کننده استفاده کنید تا زرد شدن رنگ موی خود جلوگیری کنید.

رنگ موی مناسب افراد با تن رنگ پوست سرد

2. بلوند گرم

اگر پوستی نسبتاً بور و خنک با ته رنگی آبی دارید، با انتخاب طلایی، کاراملی، کهربایی، عسلی یا تافی می توانید این رنگ بلوند را کمی گرم کنید. رنگ بلوند عسلی و کاراملی نیز برای افرادی که پوست زیتونی و خنثی یا پوست تیره دارند انتخاب خوبی است، زیرا انتخاب رنگ های بسیار روشن یا خاکستری می تواند صورت شما را خسته یا مسن تر نشان بدهد. اگر تن رنگ پوست شما بسیار گرم است، شاید بهتر باشد از بلوند گرم خودداری کنید زیرا رنگ زرد می تواند شما را رنگ پریده نشان بدهد. برای جلوگیری از براق شدن رنگ مو، زود به زود از تونر استفاده کنید.

رنگ موی حرفه ای برای افراد با پوست تیره

3. رنگ موی قهوه ای سرد  

سایه قهوه ای سرد مانند: بلوطی، موکا، شکلاتی تیره و قهوه ای تیره برای افرادی که دارای پوستی با تن گرم هستند عالی است. از پوست های رنگ پریده تا تیره، اگر پوست زردی دارید، استفاده از رنگ موی قهوه ای سرد را در نظر داشته باشید تا چهره خود را روشن تر کنید.  

رنگ موی قهوه ای سرد مناسب چه زمینه پوستی است

4. قهوه ای گرم

اگر رنگ پوست متوسط دارای ته رنگی با تن گرم دارید، سایه های گرم قهوه ای مانند قهوه ای طلایی، عسلی، کهربائی یا دارچینی را انتخاب کنید. این تن، رنگ موی مورد علاقه امیلیا کلارک بازیگر فیلم بازی تاج و تخت است.

رنگ موی قهوه ای گرم

5. رنگ موی قرمز سرد

قرمزهای سرد از جمله: قهوه ای مایل به قرمز، شرابی و قرمز واقعی در افرادی که پوست خنک با ته زمینه قرمز دارند، خوب به نظر می رسد. قرمزهای متمایل به بنفش باعث جلوه بیشتری به پوست می شود به جای اینکه آن را خیلی سرخ یا گلگون نشان بدهد. اگر پوست تیره ای دارید، رنگ قرمز-قهوه ای خنک روی قرمز گرم انتخاب کنید، برای اینکه قرمز گرم تر صورت شما را مایل به سبز یا مریض حال نشان می دهد.

رنگ موی مناسب افراد با پوست خنک و ته زمینه قرمز

6. قرمز گرم

اگر شما پوستی خنثی یا با ته رنگ آبی دارید، رنگ قرمز گرم برایتان مناسب است. رنگ مورد علاقه خود را از بین رنگ های بلوند توت فرنگی، کهربایی، مسی یا زنگاری انتخاب کنید. حتماً از شامپو برای موهای رنگ شده استفاده کنید و از زود به زود شستن موها خودداری کنید تا رنگ موی خود را تا حد ممکن حفظ کنید.

رنگ موی قرمز گرم

7. رنگ مو مشکی سرد

رنگ های مشکی سرد مانند: اسپرسو، آبی تیره یا مشکی واقعی با پوست های داری ته زمینه گرم عالی به نظر می رسد. اگر بور هستید یا پوستی زیتونی دارید، تضاد با ته رنگ مایل به زردتان ایجاد می شود و ظاهری تقریباً شبیه به عروسک چینی به شما می دهد. اگر پوستی تیره دارید، می تواند سایه های تیره خنک را انتخاب کنید صرف نظر از اینکه ته رنگ پوست شما چیست.

رنگ موی اسپرسو، آبی تیره

8. مشکی گرم

اگر به سایه های مشکی گرم مانند: موکا تیره، کاکائویی یا مشکی- قهوه ای علاقه دارید، اطمینان یابید که دارای ته رنگی خنک در پوست بور یا متوسط هستند. اگر پوستی تیره دارید، می توانید از سایه های موکا یا کاکائویی یا رنگ های گرم استفاده کنید، فرقی ندارد چه ته رنگی در پوست خود دارید.

رنگ موی کاکائویی، موکا مناسب چه رنگ پوستی است

9. رنگ های غیر متعارف

آیا می خواهید به سمت رنگ موهای فانتزی و غیر متعارف بروید؟ در حالی که رنگ های مو بی شمار هستند و استفاده از آنها در صورتی که به درستی انجام بشود، عالی به نظر می رسد اما باید نکاتی را در نظر داشته باشید. رنگ های گرمتر مانند: صورتی، نارنجی و زرد ممکن است با پوستی با تن خنک بهتر به نظر برسد. رنگ های خنک مانند: آبی و بنفش در صورتی بسیار جذاب خواهد بود که دارای تن رنگی زرد و گرم در پوست خود باشید. اگر پوست تیره ای دارید، رنگ های تیره تر و اشباع شده تر بالای پاستیلی را انتخاب کنید. و مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که بخاطر پروسه بی رنگ کردن مو قبل از بکار بردن رنگ، رنگ موهای غیر متعارف خیلی زود محو می شود. اطمینان یابید که از محصولات تخصصی برای افزایش ماندگاری رنگ موی خاص خود استفاده می کنید.

رنگ موی فانتزی

منبع: thelist

از
1
رای