آشنایی با 11 مورد از خوشمزه ترین و محبوب ترین انواع قهوه 

آشنایی با 11 مورد از خوشمزه ترین و محبوب ترین انواع قهوه  آنچه در نوشیدن قهوه مهم است طعم و بوی آن و میزان هوشیاری و سرحال کردن آن است. انواع بسیار زیادی از قهوه ها وجود دارد. در ادامه، شما را با محبوب ترین و خوشمزه ترین انواع قهوه در دنیا آشنا می کنیم.

بدون توجه به این که چرا قهوه می نوشید، آنچه مهم است این است که طعم و بوی آن چگونه می باشد و اینکه آیا شما را در هنگام صبح هوشیار و سرحال می سازد یا خیر. همانطور که گفته می شود، هر فرد سفارش مورد علاقه خودش را در مورد نوع قهوه دارد مثلاً لاته، پیکولو و یا قهوه سیاه خالص. ما به صورت اینترنتی بررسی کردیم تا ببینیم چند نوع نوشیدنی قهوه وجود دارد و نتیجه بسیار زیاد بود. بیش از 30 نوع مختلف نوشیدنی در یک سایت لیست شده بوده و بیش از 40 مورد در سایتی دیگر. برای اینکه در وقت صرفه جویی کنیم، ما این لیست را به مرسوم ترین انواع قهوه و آنچه بیشتر پرسنل Canstar Blue به عنوان خوشمزه ترین ها پیشنهاد کرده اند، خلاصه نموده ایم. 

معرفی خوشمزه ترین و مرسوم ترین انواع قهوه 

1. قهوه آمریکانو

شما می توانید این نوع قهوه را به سادگی با افزودن آب به یک شات قهوه اسپرسو تهیه کنید. گفته می شود که سربازان آمریکایی در طول جنگ جهانی دوم این نوع قهوه را تولید کرده اند تا نوشیدنی های ماندگارتری داشته باشند. احتمالاً پس از پایان جنگ این روش توسط باریستاهای آمریکایی مورد استفاده قرار گرفته است.

مرسوم ترین انواع قهوه در دنیا

2. قهوه لاته

یک گزینه بسیار مورد علاقه برای کسانی که قهوه می نوشند. قهوه لاته شامل شیر بخارپز (یا گرما دیده) و یک شات قهوه می باشد. این نوع قهوه معمولاً کف زیادی داشته و شما ممکن است با کافه هایی مواجه شوید که تفاوت بین این قهوه و سفید یکدست را متوجه نمی شوند.

3. کاپوچینو

احتمالاً محبوب ترین نوع قهوه در جهان محسوب می شود. کاپوچینو شامل سه لایه (مانند یک کیک) می باشد. اولین لایه یک شات اسپرسو، لایه بعدی یک شات از شیر بخارپز و نهایتاً افزودن یک لایه از شیر کف آلود توسط باریستا می باشد. این لایه پایانی همچنین می تواند با پودر یا ذرات شکلات نیز پوشیده شود. به طور سنتی، ایتالیایی ها این نوع قهوه را همراه با صبحانه می نوشند.

4. قهوه اسپرسو

برای تهیه اسپرسو، آب جوش را با فشار از روی دانه های کاملاً آسیاب شده قهوه عبور داده و سپس آن را در یک استکان کوچک می ریزید. آسان به نظر می رسد؟ اما کسب مهارت در این کار بسیار دشوار است. اسپرسو خالص ترین تجربه شما از قهوه می باشد و هر چند ممکن است بعضی افراد به آن علاقه نداشته باشند، اما در صورتی که توسط یک فرد ماهر تهیه شود می تواند به یک تجربه منحصر به فرد از یک نوشیدنی قهوه تبدیل شود.

محبوب ترین انواع قهوه در دنیا

5. قهوه سفید یکدست

دو نوع از مرسوم ترین انواع قهوه Kiwi عبارتند از سیاه خالص و سفید یکدست که هر دو از نیوزلند و استرالیا نشات گرفته اند. برای تهیه قهوه سفید یکدست، شیر بخار دیده از انتهای ظرف (که معمولاً چندان کف آلود نبوده و بیشتر خامه ای شکل می باشد) بر روی یک شات اسپرسو ریخته می شود. این نوشیدنی اکنون در بین بالغین که می خواهند در شب زنده داری ها بیدار باقی بمانند بسیار مرسوم است.

6. قهوه سیاه خالص

آب داغ در یک فنجان ریخته شده و سپس دو شات اسپرسو در آن ریخته می شود. اگر این کار را برعکس انجام دهید، قهوه آمریکانو خواهید داشت. سیاه خالص می تواند بسیار قدرتمند بوده و دارای کرم ابری (که بر روی اسپرسو شکل می گیرد) بیشتری نسبت به آمریکانو دارد.

7. ماچیاتو (همچنین با نام پیکولو لاته نیز شناخته می شود)

ماچیاتو یک شات اسپرسو است که با شیر کف آلود که به طور مستقیم در داخل فنجان ریخته می شود، پوشیده می گردد. هر چند این ممکن است شبیه کاپوچینو به نظر برسد اما معمولاً قوی تر می باشد زیرا هیچ شیر بخار دیده ای به آن اضافه نشده و همچنین کوچکتر بوده و در فنجان هایی با اندازه اسپرسو سرو می شود.

معرفی خوشمزه ترین انواع قهوه

8. موکاچینو

موکا در واقع لاته است که به آن پودر یا شربت شکلات اضافه شده و گاهی اوقات با یک لایه خامه زده شده نیز پوشیده می شود. اگر گزینه خوبی برای ورود به دنیا نوشیدن قهوه (زندگی در دنیایی بین نوشیدن شکلات داغ کودکانه و کافه لاته مخصوص بالغین) می باشد.

9. قهوه ایرلندی

ممکن است گزینه های زیادی دیده باشید و ممکن است با این گزینه متعجب شوید زیرا این نوع قهوه با ویسکی، شکر و یک لایه ضخیم از کرم در قسمت بالا دم می شود و معمولاً از قبل در کافه های نیوزلندی به دلیل داشتن الکل آماده نبوده و معمولاً در رستوران ها یافت می شود. بدانید که تلاش برای ساخت این نوع قهوه با اسکاچ و قهوه فوری عملی نیست... باور کنید.

10. وین

قهوه وین با ترکیب دو شات اسپرسو بسیار قوی قبل از افزودن کرم به عنوان جایگزین برای شیر و شکر ساخته می شود. وین ترکیبی از طعم قدرتمند اسپرسو همراه با یکنواختی طعم کرم قندی می باشد.

 آشنایی با انواع و اقسام قهوه ها

11. آفوگاتو

آفوگاتو در واقع نوعی قهوه محسوب نمی شود بلکه یک شات اسپرسو است که بر روی یک دسر (معمولاً بستنی) ریخته شده باشد. با این وجود این کماکان بسیار خوشمزه و دلچسب می باشد.

از
3
رای