خلاقیت در خانه با وسائل ساده مانند چوب و نمد

خلاقیت در خانه با وسائل ساده مانند چوب و نمد با استفاده از وسایل ساده و دم دستی مانند تیکه ایی چوب و یا مقداری نمد می توان وسایل تزیینی زیبا و منحصر بفردی برای تزیین منازل ساخت.

با داشتن خلاقیت می توان از انجام دادن کارها از روی عادت جلوگیری کرد. افرادی که وظایف خود را صرفا از روی عادت و با تقلید از دیگران انجام میدهند در نهایت تسلط خود را برای انجام دادن آن کار از دست می دهند و در نهایت شروع به شکایت از انجام دادن یک کار روتین و تکراری میکنند و با از دست دادن احساس لذت بردن از زندگی، فعالیت و پویایی خود را از دست خواهند داد. کارهای خانه نیز که معمولا دارای لیست مشخص و تکراری است و تنوع کاری کمی دارد خیلی زود انجام دهنده خود را خسته می کنند و آنها را به عواقبی بعضا آسیب زننده دچار می کنند.

خلاقیت در خانه با چوب

با چوب می توان کارهای خلاقانه بسیار زیادی در خانه انجام داد. و وسائل تزیینی بیشماری را خلق کرد. کار کردن با چوب تاثیر شگفت انگیزی بر کسب مهارت و تقویت خلاقیت دارد. در ادامه شما را به دیدن چند نمونه از کارهای خلاقانه انجام شده با چوب دعوت می کنیم. 

خلاقیت در خانه با چوب

خلاقیت با چوب در منزل

انجام کارهای خلاقانه با چوب در خانه

خلاقیت با چوب در خونه

کارهای خلاقانه با چوب در خانه

خلاقیت در خانه با نمد

نمد یکی از ابزارهای پرمصرف برای ساخت کاردستی محسوب می شود. از دیر باز از نمد برای انجام کارهای خلاقانه استفاده میشده است، که از جمله این کارها می توان به عروسک سازی با نمد و همچنین ساخت گل های نمدی اشاره کرد. 

خلاقیت با نمد در خانه

خلاقیت با نمد در منزل

خلاقیت با نمد در خونه

کارهای خلاقانه با نمد

درست کردن وسایل با مد در خانه

خلاقیت در خانه با وسایل دور ریختنی

برای داشتن خلاقیت در خانه با وسائل دور ریختنی کافیست که یک نگاه اجمالی به وسایلی که قرار است به سطل آشغال بیفتند، بیندازید.  حتما می توانید با استفاده از آنها علاوه بر تقویت روحیه خلاقانه خود یک وسیله کاربردی درست کنید، و بعد از نگاه کردن به آن سرشار از حس لذت و پویایی شوید. در ادامه به آموزش چند روش برای داشتن خلاقیت در خانه با وسائل دورریختنی می پردازیم.

1- درست کردن قاب عکس با پوست پسته : پوست پسته و  آجیل های مصرفی های در منزل را خیلی زود به سطل آشغال منتقل نکنید شما می توانید با استفاده از آنها یک قاب عکس منحصر بفرد  و یا یک تابلو دست ساز درست کنید. و بعد برای زیبایی بخشیدن بیشتر به قاب عکس درست شده می توانید بخشی از آن را با استفاده از لاک ناخن رنگ کنید و با سرگرم کردن خود اوقات فراغت خود را در منزل سپری کنید. 

قاب عکس و یا تابلو دست ساز 2 نمونه از چندین ایده جالب برای درست کردن کارهای تزیینی با استفاده از پوست پسته بود، شما با ابتکار و نبوغ خود می توانید دست سازهای بیشتری بسازید و از آن لذت ببرید.

خلاقیت در خانه با وسایل دوریختنی

با وسایل دورریختنی چه بسازیم؟

کار دستی با وسایل دوریختنی

کار دستی با وسایل دورریختنی آسان

تزیین خانه با وسایل دورریختنی

ساخت گلدان 

شما می توانید با استفاده از ظروف و بطری های شیشه ایی و یا پلاستکی گلدان های خاص درست کنید و از آن برای تزیین خانه خود استفاده کنید. 

ساخت گلدان با استفاده از بطری تنوع بیشماری دارد و می توان کارهای خلاقانه زیادی با آن انجام داد. می توان گلدان هایی ساخت که با دیدن آن سخت بشود باور کرد که این وسیله تزیینی با استفاده از وسائل دورریختنی دست ساز شده اند. 

خلاقیت در خانه با وسایل ساده

تزیین خانه با وسایل ساده

تزیین یا وسایل دورریختنی

خلاقیت در خونه با وسایل ساده

از
32
رای