آموزش تعویض یا نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی گام به گام

آموزش تعویض یا نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی گام به گام نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی؛ راهنمای وصل کردن و راه اندازی یک ماشین ظرفشویی جدید و نصب شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی و تعویض شلنگ تخلیه را در سلام دنیا بیاموزید.

درست است که وصل کردن لوله فاضلاب معمولاً عملی بسیار آسان است، اما خب توجه داشته باشید که درک گزینه های مختلف در هنگام انجام این کار - با یا بدون دستگاه دفع زباله - امری مهم می باشد. ساده‌ترین روش برای وصل کردن و راه اندازی یک ماشین ظرفشویی جدید - اگر در حال تعویض ماشین ظرفشویی قدیمی خود با یک ماشین ظرفشویی جدید هستید - این است که به سادگی اتصالات تخلیه ماشین ظرفشویی قدیمی را کپی و بر روی ماشین ظرفشویی جدید خود اعمال کنید. توجه داشته باشید که اگر برای اولین بار است که ماشین ظرفشویی خریداری می کنید، نیاز به نصب یک اتصال تخلیه مخصوص به نام دم شاخه Y یا همان (Y-branch tailpiece) را دارید. در این مطلب سلام دنیا، ما به نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی؛ راهنمای نصب شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی و آموزش تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

انواع مختلف خطوط چاه:

 • اتصال خطوط چاه از طریق یک شکاف هوا به محل دستگاه دفع زباله 
 • اتصال خطوط چاه از طریق یک شکاف هوا مستقیماً به خود چاه
 • پیکربندی خطوط چاه در یک های لوپ برای دستگاه دفع زباله
 • پیکربندی خطوط چاه در یک های لوپ به طور مستقیم به خود چاه

اتصالات شکاف هوا یک وسیله ایمنی است که بر روی سینک یا کانتر شما نصب می شود. توجه داشته باشید که از طریق اتصالات شکاف هوا است که شلنگ ماشین ظرفشویی در مسیر خود به سمت فاضلاب هدایت می شود. به یاد داشته باشید که همه ماشین‌های ظرفشویی از این دستگاه استفاده نمی‌کنند. جایگزین دیگر آن چیزی است که به عنوان نصب های لوپ شناخته می شود. در های لوپ خط تخلیه در زیر کابینت پایه سینک تا نقطه ای بالاتر از سطح آب ماشین ظرفشویی حلقه می زند تا از هرگونه جریان برگشتی جلوگیری کند. بسته به پیکربندی و وجود یا عدم وجود شکاف هوا، ابزار و موادی که برای اتصال فاضلاب ماشین ظرفشویی نیاز دارید، متفاوت می باشند. در همه موارد، حتما قبل از شروع، آب زیر سینک را ببندید و دستگاه دفن زباله خود را از برق بکشید (اگر دارید).


حتما بخوانید: از بین بردن بوی بد سینک ظرفشویی


ابزار مورد نیاز برای نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی عبارتند از:

 • پیچ گوشتی
 • چاقو
 • شلنگ تخلیه 7/8 اینچ (قطر داخلی)
 • گیره های شلنگ
 • دم تخلیه شاخه Y (در صورت نیاز)
 • آداپتور تخلیه زباله (در صورت نیاز)
 • گیره یا تسمه لوله (در صورت نیاز)

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

اتصال تخلیه با شکاف هوا و دستگاه دفع زباله

اگر از اتصالات شکاف هوا در دستگاه شما استفاده شده است، شیلنگ تخلیه دو طول خواهد داشت.

1. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: اتصال شلنگ به Air Gap

با استفاده از یک چاقوی کاربردی، شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را از ماشین ظرفشویی جدا کنید. سپس  به قسمت انتهایی کوچکتر بر روی اتصالات شکاف هوا نصب شده بر روی میز یا سینک رجوع کنید. انتهای این شلنگ را با استفاده از گیره شلنگ به شکاف هوا وصل کنید.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

2. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: اتصال شلنگ به دستگاه دفع زباله 

انتهای بزرگ شکاف هوا با یک شلنگ لاستیکی 7/8 اینچی به محل دستگاه دفع زباله متصل می‌شود. هر دو سر شلنگ را با گیره های شلنگ (یکی روی شکاف هوا و دیگری روی نوک ورودی دستگاه دفع زباله) وصل کنید.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

هشدار: هنگام برقراری اتصالات، مطمئن شوید که در شیلنگ 7/8 اینچی پیچ خوردگی وجود نداشته باشید چرا که این امر باعث محدود شدن جریان آب تخلیه می‌شود و می تواند به مرور زمان باعث انسداد در ماشین ظرفشویی شود. اگر شلنگ شما بیش از حد بلند است، آن را برای جلوگیری از گره خوردن، کوتاه کنید.


حتما بخوانید: روش تمیز کردن ظروف آلومینیومی سیاه شده در ماشین ظرفشویی


اتصال چاه به شکاف هوا (اما بدون دستگاه دفع زباله)

هنگام اتصال چاه ماشین ظرفشویی با شکاف هوا اما بدون دستگاه دفع زباله، شلنگ تخلیه به طور غیر مستقیم از طریق شکاف هوا به چاه سینک متصل می شود.

3. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: اتصال شلنگ به Air Gap 

ابتدا شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را به قسمت کوچکی از شکاف هوا که بر روی میز یا سینک نصب شده است وصل کنید. ممکن است لازم باشد از مقداری نیرو برای لغزندان شلنگ بر روی اتصالات شکاف هوا استفاده کنید.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

4. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: اتصال شلنگ به لوله تخلیه

اول، با استفاده از یک شلنگ لاستیکی 7/8 اینچی، طرف بزرگتر شکاف هوا را به قسمت انتهایی شاخه Y در چاه سینک متصل کنید. اگر از قبل این را ندارید، باید یکی را بر روی آن نصب کنید. دم‌های شاخه Y در دو اندازه موجود هستند، بنابراین مطمئن شوید که اندازه‌ای متناسب با شلنگ 7/8 اینچی که از شکاف هوا خارج می‌شود را انتخاب کنید.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

5. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: ایمن کردن گیره شلنگ

هر دو سر شلنگ را با استفاده از گیره های شلنگ به قسمت های انتهایی خود وصل کنید. قبل از اینکه شلنگ را در جای خود ببندید، مطمئن شوید که در لوله پیچ خوردگی وجود نداشته باشد. شلنگ هایی که خیلی بلند هستند را می توان به اندازه کافی کوچک کرد.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

تخلیه اتصال با استفاده از های لوپ برای دستگاه دفع زباله

قبل از نصب این نوع اتصال تخلیه ماشین ظرفشویی، مطمئن شوید که قوانین ساختمانی محلی با روش های لوپ موافقت لازم را داشته باشند. در برخی جوامع، روش های لوپ ممکن است مجاز نباشد.


حتما بخوانید: خلاص شدن از شر بوی ماهی از آشپزخانه و ظروف


6. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: آماده سازی شلنگ تخلیه

تا جایی که ممکن است شلنگ تخلیه را از پشت ماشین ظرفشویی بکشید. برای روش های لوپ قبل از اتصال شلنگ ماشین ظرفشویی به دستگاه دفع زباله، به یک شلنگ تخلیه اضافی نیاز دارید.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

7. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: لوپ کردن شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را به سمت بالا بکشید و آن را تا جایی که ممکن است در زیر سینک قرار دهید. شما می توانید از یک گیره لوله بزرگ یا یک تسمه لوله انعطاف پذیر برای محکم کردن شیلنگ در قسمت زیرین میز یا دیوار نزدیک میز استفاده کنید.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

8. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: اتصال شلنگ

لوله تخلیه ماشین ظرفشویی را مستقیماً با گیره های شلنگ به محل دستگاه دفع زباله وصل کنید. ممکن است برای انتقال از شلنگ به محل دفع زباله به اتصالات اتصال ماشین ظرفشویی نیاز داشته باشید. یک سر کانکتور به شلنگ تخلیه کوچکتر وصل می شود و سر دیگر دارای یک اتصال 7/8 اینچی بزرگتر است که به محل دستگاه دفع زباله متصل می شود.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

اتصال را با استفاده از های لوپ به طور مستقیم به چاه وصل کنید

یک بار دیگر، کدهای ساختمان محلی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که های لوپ در منطقه شما قانونی باشد.

9. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: حلقه کردن شلنگ تخلیه

تا جایی که ممکن است خط تخلیه را از پشت ماشین ظرفشویی بکشید و آن را تا حد امکان زیر سینک حلقه کنید و آن را در جای خود محکم کنید. این کار باعث می‌شود که فاضلاب خروجی سیفون به ماشین ظرفشویی بازگردد.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

10. نحوه نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی: اتصال شلنگ به چاه سینک 

انتهای خط چاه ماشین ظرفشویی را بردارید و آن را به قسمت انتهایی شاخه Y در تخلیه خود وصل کنید و آن را با یک گیره شلنگ محکم کنید. شما می توانید دم شاخه های Y را خریداری کنید تا با اندازه شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شما مطابقت داشته باشد.

روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

سخن آخر

ساده‌ترین روش برای وصل کردن و راه اندازی یک ماشین ظرفشویی جدید - اگر در حال تعویض ماشین ظرفشویی قدیمی خود با یک ماشین ظرفشویی جدید هستید - این است که به سادگی اتصالات تخلیه ماشین ظرفشویی قدیمی را کپی و بر روی ماشین ظرفشویی جدید خود اعمال کنید. ما در این مطلب به شما روش نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی و تعویض آن را به صورت گام به گام و تصویری آموزش دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

باز کردن و رفع گرفتگی لوله فاضلاب در خانه

کاربردهای جوش شیرین در شستشو و نظافتاز
5
رای