ساخت پاکت کادو؛ روش درست کردن ساک دستی هدیه شیک و ساده خانگی

ساخت پاکت کادو؛ روش درست کردن ساک دستی هدیه شیک و ساده خانگی پاکت کادویی شیک و کاغذی ؛ نحوه درست کردن پاکت کادو ساده؛ آموزش ساخت ساک دستی و پاکت هدیه شیک و فانتزی دسته دار و ساده خانگی با مواد در دسترس با 2 روش در سلام دنیا بیاموزید.

در بسته بندی هدایا خلاقیت به خرج دهید وپاکت های هدیه خود را از کاغذ کادو بسازید. بسته بندی زیبا باز کردن یک هدیه را بسیار هیجان انگیزتر و خاص تر می کند، حتی اگر دست ساز باشد! در این مطلب از سلام دنیا درباره دو روش ساخت پاکت هدیه با کاغذ  کادو صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نحوه درست کردن پاکت کادو

چه نیاز به بسته بندی یک هدیه لحظه آخری داشته باشید و یک کیسه هدیه در دست نداشته باشید یا بخواهید  خودتان آن را بسازید، در اینجا دو روش وجود دارد که می توانید برای ساخت پاکت های هدیه از کاغذ کادو استفاده کنید. 

آنچه شما نیاز دارید
تجهیزات / ابزار

  • قیچی
  • سوراخ پانچ

حتما بخوانید: پیچیدن و کادو کردن هدیه مستطیلی، استوانه ای و شکلاتی ساده


مواد

  • کاغذ کادو
  • نوار شفاف یا دو طرفه
  • روبان / ریسمان
  • برچسب هدیه (اختیاری)

نحوه درست کردن پاکت کادو1

دستورالعمل ها برای ساخت پاکت کادویی

پاکت کادویی با کاغذ رنگی

فقط با چند مرحله ساده یک پاکت هدیه کاغذرنگی بسازید.

1. هدیه را اندازه گیری کنید.

ابتدا کاغذ بسته بندی خود را روی یک سطح صاف بزرگ بگذارید و هدیه را روی آن قرار دهید تا ببینید به چه مقدار کاغذ نیاز دارید، سپس آن را به اندازه برش دهید. هدیه را کنار بگذارید تا بتوانید ساخت پاکت را شروع کنید. 

نحوه درست کردن پاکت کادو2

2. پاکت را بچسبانید

کاغذ کادو را رو به پایین روی یک سطح صاف قرار دهید و سمت راست و چپ را به سمت مرکز بیاورید تا به اندازه کافی همپوشانی داشته باشد و به سمت پایین فشار دهید تا یک چین منظم داشته باشید. مقداری نوار چسب شفاف یا دو طرفه بردارید و آن را در تمام طول درز قرار دهید تا در جای خود محکم شود.

نحوه درست کردن پاکت کادو3

3. قسمت پایین پاکت را تا کنید

در مرحله بعد، قسمت پایینی پاکت هدیه را درست کنید. این کار را با بالا بردن ته کاغذ کادو تا شده انجام دهید و مطمئن شوید که آن را به اندازه کافی بالا بیاورید تا کف پاکت به اندازه کافی گشاد باشد که بتواند هدیه شما را نگه دارد.

نحوه درست کردن پاکت کادو4

4. یک مثلث ایجاد کنید

قسمت پایین کاغذ کادویی را که به تازگی تا کرده اید بردارید و آن را باز کنید تا شبیه دهان باز به نظر برسد، سپس جلو بروید و با صاف کردن گوشه ها آن را تا کنید. چیزی که باید در نهایت به آن برسید، پایین مثلثی شکل است.

نحوه درست کردن پاکت کادو5

5. پایین پاکت را محکم کنید

انتهای مثلث بالا و پایین را بگیرید و آنها را به سمت مرکز تا کنید و مطمئن شوید که همپوشانی دارند. برای چین‌های مرتب و واضح فشار دهید، سپس تمام درزها را با چسب محکم کنید.

نحوه درست کردن پاکت کادو6

6. پاکت را باز کنید

پاکت هدیه شما اکنون آماده استفاده است! آن را باز کرده و بایستید و بررسی کنید که آیا هر یک از چین های داخلی به یک نوار چسب اضافی برای استحکام بیشتر نیاز دارد یا خیر. سپس، هدیه خود را داخل آن قرار دهید.

نحوه درست کردن پاکت کادو7

7. آن را با تاکردن به پایان برسانید

برای تکمیل آن، قسمت بالای پاکت را تا کنید. می‌توانید یک یا دو بار آن را تا کنید، اما مطمئن شوید که حداقل یک تا دو اینچ تا کنید.


حتما بخوانید: بهترین هدیه های خلاقانه، دست ساز و ارزان برای جشن سیسمونی


یک سوراخ ایجاد کنید و دو سوراخ در قسمت بالای تا شده ایجاد کنید، تقریباً یک اینچ یا بیشتر از هم، سپس روبان یا ریسمان خود را بردارید و آن را حلقه کنید. آن را به یک پاپیون گره بزنید و در صورت نیاز یک برچسب هدیه اضافه کنید.

نحوه درست کردن پاکت کادو8

نحوه ساخت پاکت هدیه دسته دار

برای ساخت کیف هدیه با دسته های روبانی، شش مرحله زیر را دنبال کنید. 

نحوه ساخت پاکت هدیه دسته دار1

1. کاغذ را اندازه گیری کنید

مانند روش اول، ابتدا کاغذ بسته بندی خود را روی یک سطح صاف بگذارید و هدیه را روی آن قرار دهید تا میزان کاغذ مورد نیاز خود را اندازه بگیرید، سپس آن را به اندازه برش دهید و هدیه را کنار بگذارید.

نحوه ساخت پاکت هدیه دسته دار2

2. قسمت بالا را تا کنید

طرف بسته بندی را به سمت پایین قرار دهید و یک تا یک اینچی در امتداد بالا ایجاد کنید. سپس دوباره تا کنید و درز را با چسب محکم کنید. این قسمت بالای پاکت هدیه شما را تشکیل می دهد که دسته ها از طریق آن حلقه می شوند. 

نحوه ساخت پاکت هدیه دسته دار3

3. چسب بزنید

سمت راست و چپ کاغذ را به سمت مرکز بیاورید، مطمئن شوید که به اندازه کافی همپوشانی داشته باشد، سپس فشار دهید تا صاف شود. کیف را با چسباندن طول درز با چسب شفاف یا دو طرفه محکم کنید. 

نحوه ساخت پاکت هدیه دسته دار4

4. پایه پاکت را ایجاد کنید

در مرحله بعد، پایه پاکت را با برداشتن کف کاغذ کادو و تا کردن آن بسازید. آن را به اندازه کافی بالا بیاورید تا پایه کیف به اندازه کافی بزرگ باشد تا هدیه را نگه دارد. سپس قسمت پایینی که فقط تا شده را بردارید و آن را به سمت بالا باز کرده و تا کنید و گوشه ها را صاف کنید. اکنون پاکت باید ته مثلثی شکل داشته باشد.

نحوه ساخت پاکت هدیه دسته دار5

5. پایین را محکم کنید

انتهای مثلث های بالا و پایین را بگیرید و به سمت مرکز تا کنید. فشار دهید تا صاف شود، و مطمئن شوید که یک همپوشانی وجود دارد تا قسمت پایین محکم شود. سپس تمام درزها را با چسب نواری شفاف یا دو طرفه بچسبانید. 

نحوه ساخت پاکت هدیه دسته دار6

6. دسته های پاکت را وصل کنید

اکنون آماده باز کردن پاکت هدیه هستید. با استفاده از یک پانچ، دو سوراخ در قسمت تا شده بالایی در جلو و پشت کیف ایجاد کنید. سپس دو تکه روبان، یکی برای هر دسته برش دهید.


حتما بخوانید: چه گلی برای هدیه دادن مناسب است


روبان را از دو سوراخ جلوی کیف عبور دهید و یا یک گره در انتهای هر یک در داخل کیف ایجاد کنید تا روبان لیز نخورد یا دو سر روبان را به هم گره بزنید. همین کار را برای دسته دوم انجام دهید.

نحوه ساخت پاکت هدیه دسته دار7

سخن آخر

با تهیه پاکت های هدیه در منزل هم در هزینه هدیه صرفه جویی می کنید و هم به هدیه تان جلوه خاصی می بخشید. امیدواریم از این مطلب استفاده و لذت برده باشید. 


مطالب مرتبط:

بهترین کادو تولد برای دختر (همه سنین)

22 هدیه مفید، کاربردی و خاص برای روز تولد مادربزرگ هااز
6
رای