راهنمای انتخاب و خرید بوت و نیم بوت سایز مناسب با فرم پا

راهنمای انتخاب و خرید بوت و نیم بوت سایز مناسب با فرم پا با رسیدن زمستان افراد، دوست دارند. بوت های جدید و شیکی خریداری کنند. در خرید بوت و نیم بوت مناسب، قیمت، تنها ویژگی با اهمیت نیست و باید به سایر مشخصات کفش توجه کرد.راهنمای انتخاب و بوت مناسب در سلام دنیا بخوانید.

وقتی فصل سرما از راه می رسد، بازار خرید بوت های زمستانی زیبا و جذاب داغ می شود. بوت ها علاوه بر زیبایی و شیک بودن، می توانند پاها را در فصل های سرد سال گرم نگه دارند. اما خرید بوت نیز سختی های خاص خود را دارد. قبل از اینکه برای خرید بوت اقدام کنید، باید اطلاعاتی در خصوص نحوه انتخاب یک بوت مناسب داشته باشید. در این مقاله از وبسایت سلام دنیا قصد داریم نکاتی را در خصوص نحوه راهنمای انتخاب و خرید بوت و نیم بوت در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

راهنمای انتخاب سایز بوت مناسب با فرم پا

راهنمای انتخاب بهترین بوت و نیم بوت

بدون شک انتخاب بوت و نیم بوت مناسب کاری دشوار است. بوت ها و نیم بوت ها انواع مختلفی دارند و در هنگام خرید باید به نکات مهمی دقت کنید. در این قسمت قصد داریم نکات مهم برای خرید نیم بوت یا بوت را به شما توضیح دهیم:


حتما بخوانید: چگونه پوتین های نبوک یا جیر را تمیز کنیم


1. مناسبت خرید بوت را در نظر بگیرید

هر بوت یا نیم بوت برای مناسبت خاصی خریداری می شود. به عنوان مثال، اگر می خواهید بوت یا نیم بوت خود را در مجالس و مهمانی ها استفاده کنید، خرید نیم بوت پاشنه میخی می تواند یک انتخاب مناسب و هوشمندانه باشد. با پوشیدن این بوت علاوه بر قد بلندتر دیده شدن، می توانید توجه دیگران را جلب کرده و نگاه دیگران را به خود معطوف کنید.

مناسبت خرید بوت را در نظر بگیرید

2. انتخاب بوت مناسب برای قرار کاری

اگر قصد استفاده از بوت برای قرارهای کاری را دارید، استفاده از بوت ها می تواند تیپ و ظاهرتان را تغییر داده و بسیار شیک و منحصر به فرد به نظر برسید. البته دقت کنید که برای قرار کاری توصیه می شود از بوت های بدون پاشنه و سبک استفاده کنید؛ زیرا استفاده از بوت های پاشنه میخی در طولانی مدت می تواند به پاهای شما آسیب برساند.


حتما بخوانید: 10 نکته مهم هنگام خرید اولین کفش کودک باید بدانید


3. انتخاب بوت کوهستانی

اگر می خواهید مسیرهای کوهستانی را طی کنید و یا به پیاده روی در شرایط سخت مثل کوهنوردی یا پیاده روی در جنگل بروید، بهتر است نیم بوت های مخصوص کوهستان را خریداری کنید تا پاهای شما را اذیت نکنند. پس از اینکه نوع بوت مناسب خود را انتخاب کردید، برای خرید آنها نیز باید نکاتی را در نظر بگیرید:

انتخاب بوت کوهستانی

1. برای انتخاب سایز بوت مناسب با فرم پا پشت پاشنه بوت را بررسی کنید

بین پشت پاشنه پا با انتهای کفش باید کمی فضای خالی وجود داشته باشد؛ اما دقت کنید که این فضای خالی نباید به حدی زیاد شود که پا در کفش تکان خورده و جابه جا شود. برای بررسی این مساله، بند کفش را باز بگذارید و سعی کنید پاهای خود را در کفش جلو ببرید تا مشخص شود که انگشت به دیواره کفش می چسبد یا خیر. سپس انگشت خود را در داخل کفش و پشت پاشنه فشار دهید. انگشتان باید تا حدی داخل رفته که فضای مناسب ایجاد شود.

2. برای انتخاب سایز بوت مناسب با فرم پا وضعیت انگشتان پا در بوت را در نظر بگیرید

مدل های مختلفی از بوت و نیم بوت در بازار موجود هستند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. اما دقت کنید هر مدلی که انتخاب می کنید، نباید باعث ایجاد فشار در استخوان های انگشتان پا شوند. در صورتیکه فضا برای تکان دادن انگشتان پا وجود داشته باشد، مشکلی وجود ندارد. اما اگر استخوان های پا تحت فشار هستند و نمی توانید انگشتان خود را تکان دهید، باید به خرید بوت یک سایز بزرگ تر فکر کنید. استخوان های انگشتان شست پا، انتهای استخوان انگشت کوچک و نوک انگشت شست نباید تحت فشار باشند.

3. برای انتخاب سایز بوت مناسب با فرم پا به دیوار لگد بزنید

یکی از آزمایش هایی که نشان می دهد سایز نیم بوت یا بوت ساق بلند برای پا شما مناسب است، لگد زدن به یک جسم سخت مانند دیوار است. البته ممکن است نتوانید هنگام خرید این آزمایش را انجام دهید. زمانیکه با کفش به دیوار لگد می زنید، انگشتان تان نباید نوک کفش را لمس کند. اگر این اتفاق افتاد، احتمالا این بوت کمی برای پاهای شما تنگ است.


حتما بخوانید: چه طور کفش تنگ را گشاد کنید؟


4. محل قرارگیری پاشنه بوت باید ثابت باشد

کفش را تکان داده و پاهای خود را در جهات مختلف حرکت داده و بالا و پایین کنید. قسمتی که پاشنه پا در آن قرار می گیرد، درست باید اندازه پا بوده و پا نباید در این قسمت تکان بخورد.

محل قرارگیری پاشنه بوت باید ثابت باشد

5. محل قرارگیری قوزک پا را بررسی کنید

بر روی لبه کفش تان بایستید. گاهی اوقات در بوت های ساق بلند در قسمتی که تکیه گاه قوزک پا قرار دارد، ممکن است درد یا آزار پا را تجربه کنید. اگر بوت یا نیم بوت از این نظر مناسب باشد، وقتی بر روی لبه های کفش می ایستید، قسمت غوزک پا باید بدون آزار و اذیت و درد باشد و باید نرمی و انعطاف پذیری خوبی داشته باشد. با بررسی همه نکات فوق، می توانید یک بوت یا نیم بوت مناسب پا خود انتخاب کرده و در شرایط و مکان های مناسب از آن استفاده کنید.

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی کردیم نکات مهم برای خرید بوت و نیم بوت زمستانی را در اختیارتان قرار دهیم. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر هر گونه سوالی در خصوص نحوه انتخاب بوت مناسب داشتید، لطفا در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

بهترین ترفندها و نکات ساده برای انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

راهنمای انتخاب عینک دودی؛ چگونه سایز عینک آفتابی خود را پیدا کنیم؟

از
7
رای