10 نکته و توصیه مهم که هنگام خرید اولین کفش کودک باید بدانید

10 نکته و توصیه مهم که هنگام خرید اولین کفش کودک باید بدانید زمانی که کودک شما شروع به راه رفتن می کند به کفش مناسب نیاز دارد تا از پاهای او در مقابل جراحت و عفونت محافظت کند. بنابراین در زمان خرید اولین کفش کودک خود باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه بیان شده است.

آیا کودک شما برای اولین کفش آماده است؟ برای اطمینان از اینکه شروع اولین قدم های او ناموفق نباشد، در اینجا آنچه را که لازم است برای انتخاب یک جفت کفش با بهترین اندازه برای آن همه راه رفتن (و دویدن و پریدن و بالا رفتن و لی لی کردن) آتی کودک باید بدانید.

به هنگام خرید اولین کفش کودک باید به چه نکاتی توجه کرد

طبق آکادمی پزشکی اطفال آمریکا (AAP)، بهتر است که بگذارید پاهای در حال رشد کودک بیشتر برهنه باشد. این به آنها فضای کافی برای رشد می دهد و هنگامی که کودک شروع به راه رفتن می کند، مچ پا و پا را تقویت می کند. کودک وقتی شروع به راه رفتن می‌کند واقعا به اولین کفش خود نیاز دارد تا از پاهای او به واسطه جراحت و عفونت محافظت کند. (اگرچه کفش رسمی زیبا و مناسب برای موارد خاص خوب است). در اینجا نکاتی وجود دارد که باید برای اولین کفش کودک به آن ها توجه کنید.

1. سایز مناسب

کودک نمی تواند به شما بگوید که کفش های او تنگ هستند یا پاشنه خیلی بلند دارند، بنابراین آنها را با دقت بررسی کنید. در حالی که کودک شما به طور ایده‌ آل با وزن خود روی دو پا ایستاده‌ است، موارد زیر را امتحان کنید:

  • سنجش طول کفش: ببینید آیا می توانید انگشت شست خود را بین بزرگترین انگشت کودک و انتهای کفش فشار دهید. تقریباً 1.5 سانتیمتر فضا جای تکان خوردن به پای کودک می دهد اما نه آنقدر فضای کافی که انگشتان پای خود را بکشد.
  • سنجش عرض کفش: در پهن ترین قسمت کفش، بررسی کنید که آیا می‌ توانید قسمت کمی از جنس کفش را بین انگشتان خود بگیرید یا خیر. اگر خیلی زیاد است، کفش خیلی پهن است؛ در غیر این صورت، کفش خیلی تنگ است.
  • سنجش پاشنه کفش: با داخل کردن انگشت کوچک خود بین کفش و پاشنه فرزندتان، قسمت پشت را بررسی کنید. باید کاملاً متناسب باشد.

نکات مهم در زمان خرید اولین کفش کودک

2. وزن سبک

کودکان نو پا وقت کافی در راه رفتن با پاهای برهنه دارند و یک کفش سنگین می تواند قدم برداشتن را به چالش بکشد؛ بنابراین، به کفش های قابل تنفس، چرمی سبک، پارچه ای یا برزنتی که تجربه پابرهنه را همانند سازی می‌ کنند پایبند باشید.

3. قابل انعطاف

آکادمی پزشکی اطفال آمریکا هشدار می دهد که کفش های خیلی سفت می توانند باعث ناهنجاری پا، نقص پا و کاهش تحرک شوند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که کفش های کودک انعطاف پذیر هستند: باید بتوانید آنها را به هر طرف پیچ و تاب دهید. و همیشه باید قادر باشید انگشتان پا کودک خود را از طریق چرم لمس کنید.

4. لژ کفش ضد لغزش و ساییدگی، لایه گذاری و دوخت مستحکم

برای کفش های پیاده روی، کفش های لاستیکی یا چرمی که برای قرار گرفتن کامل پا روی زمین طراحی شده اند، به کودک سطح اصطکاک بیشتری می‌دهد، وقتی که با اولین قدم‌ های لرزان شروع به راه رفتن می کند. لایه گذاری در طرفین، پاشنه ها و لژ کفش های کودک باعث راحتی آنها می شود. بند کفش، زیپ چسبی یا دکمه های فلزی به شما این امکان را می‌دهد که اندازه را را طوری تنظیم کنید که متناسب با پا باشد؛ و پای کودک به خوبی در کفش بماند.

راهنمای خرید اولین کفش برای کودک

5. هیچ ویژگی اصلاحی وجود ندارد

کودکان به حمایت مچ پا نیاز ندارند؛ این ماهیچه‌ ها برای رشد و تقویت همه آن‌ ها به تنهایی به فضا نیاز دارند. آکادمی پزشکی اطفال آمریکا همچنین می افزاید: به هر حال قوس مهره ای خاص و سایر ویژگی های اصلاحی به منظور حمایت از پاها نیز ایده خوبی نیستند، زیرا ثابت نشده است که به کودک متوسط ​​کمک می کند.

6. قیمت مناسب

اولین کفش‌ های پیاده‌ روی کودک باید برای نگه داشتن او ساخته شود، اما بخاطر داشته باشید که لازم نیست آنها برای همیشه دوام داشته باشند؛ بالاخره، کودک شما هر سه ماه بزرگتر خواهد شد. از قیمت های بالا هیجان زده نشوید و فکر نکنید که این موارد بهتر هستند؛ یک جفت با قیمت مناسب به احتمال زیاد به همان اندازه یک جفت پر هزینه نیز مناسب خواهد بود.

ویژگی های مناسب اولین کفش کودک چیست

توصیه‌ هایی برای خرید کفش در کنار کودک

آماده رفتن به فروشگاه کفش هستید تا یک جفت کفش انتخاب کنید؟ در اینجا نحوه تجربه موفقیت آمیز خرید کفش در کنار کودک وجود دارد:

1. چک کردن قیمت ها

در حالی که شما می‌ توانید یک جفت کفش خوب در فروشگاه بزرگ مورد علاقه خود پیدا کنید، ممکن است تصمیم بگیرید به جای آن به یک فروشگاه با کارکنان فروش مجرب و حرفه‌ ای مراجعه کنید، کسی که می‌ داند چگونه پاهای کودکان (به طور بالقوه پر هرج و مرج و بی قرار) را به درستی اندازه‌گیری کنند.

2. زمان مناسب را انتخاب کنید

گردش خود را بعد از غذا یا میان وعده و بعد از چرت زدن برنامه ریزی کنید، ترجیحاً هنگامی که ازدحام جمعیت زیاد است (اواخر صبح خوب است؛ بعد از مدرسه از خرید اجتناب کنید). یک کتاب مورد علاقه یا حیوان عروسکی برای غلبه بر "این قدم زدن های خسته کننده" بیاورید.

توصیه هایی برای خرید اولین کفش کودک در کنار او

3. پاپوش ها

کفش های پیاده روی را با همان نوع جوراب هایی که کودک به گشت و گذار خواهد پرداخت امتحان کنید. سعی کنید یک جفت پنبه قابل تنفس، و جوراب کشی که می تواند رطوبت را جذب کند، انتخاب کنید. آن‌ ها نباید پا را محدود کنند، و نیز آن ها نباید جمع شوند یا چروک شوند.

4. پای او را چک کنید و قدم برداشتن او را تماشا کنید

وقتی کفش و جوراب او را در میاورید، به دنبال علائم قرمز باشید؛ این به معنی یک لباس نامناسب و ناراحت کننده است. اگر کودک شما در حال تلو تلو خوردن است، به او کمک کنید چند قدم بردارد. انگشتان پای او در حال کشیده شدن است؟ پاشنه‌ کفش های او بالا و پایین می‌ روند؟ قبل از ترک فروشگاه به دنبال هر نشانه ای از تناسب غیر عادی باشید.

از
2
رای