سلامت کودکان

دلایل سبز بودن مدفوع نوزاد چیست + درمان خانگی مدفوع سبز کودک

مدفوع سبز رنگ در کودکان یک مساله شایع است و تقریبا همه کودکان تا سن دو سالگی حداقل یک مرتبه مدفوع سبز رنگ خواهند داشت. اما دلایل سبز بودن مدفوع نوزاد چیست و درمان خانگی مدفوع سبز کودک کدام است، در سلام دنیا بخوانید.

علائم گرمازدگی نوزادان و کودکان و راه های درمان و پیشگیری از آن

نوزادان و کودکان مانند بزرگسالان توانایی خود تنظیمی دمای بدن را ندارند، بنابراین بیشتر در معرض گرمازدگی هستند. برای اینکه مطمئن شوید دمای بدن کودک در حد مناسبی قرار دارند، لباس فرزند خود را متناسب با آب و هوا انتخاب کنید

طرز تهیه شیر برنج برای نوزادان و خواص شیر برنج برای آنها

شیر برنج یک غذای مقوی و خوشمزه برای نوزادان بزرگ تر از شش ماه است. این غذا سرشار از ویتامین B و کلسیم و فسفر و حاوی پروتئین است. مصرف آن باعث افزایش وزن کودکان لاغر شده و انرژی دهنده در دوران سرماخوردگی محسوب می شود.

اختلال اضطراب جدایی چیست: علائم، علل، راه تشخیص و درمان آن

اضطراب جدایی بخش عادی از رشد کودک است. این اختلال معمولاً در نوزادان بین 8 تا 12 ماه رخ می دهد و معمولاً در حدود 2 سالگی از بین می رود. اما ممکن است در بزرگسالان نیز رخ دهد. چسبیدن به والدین، گریه شدید از علائم آن است.

آیا محصولات تراریخته (GMO) برای انسان و بویژه کودکان مضر هستند؟

محصولات تراریخته (GMO) چیز جدیدی نیست. انسان ها هزاران سال است که در حال بهینه سازی مواد غذایی هستند بدون آن که از این فرآیند آگاهی داشته باشند. مواد غذایی اصطلاح شده ژنتیکی می تواند تاثیرات منفی روی کودکان داشته باشد.

علائمی که نشان می دهد فرزند نوجوان شما ماریجوانا مصرف می کند

مؤثرترین ماده موجود در ماری جوانا، که به عنوان ماده روانگردان عمل می کند، با نام «تتراهیدروکانابینول» یا THC شناخته می شود. داروهای روانگردان عملکرد مغز را در هنگام استفاده تغییر می دهند. در ادامه عوارض مصرف آن بیان شده است.

چه زمانی نوزادان بعد از تولد شروع به شنیدن می کنند؟

توانایی شنوایی به طور طبیعی رشد کرده و در سن خاصی به نقطه عطف لازم می رسد. توانایی شنوایی کودک را می توان تنها با بزرگ تر شدن کودک سنجید.قدرت شنوایی کودک تازه متولد شده در ماه های مختلف متفاوت است.

ایمن سازی خانه برای کودکان: راهنمای گام به گام ایمن کردن منزل برای کودک

با بزرگ شدن کودکان و راه افتادن آنها برخی از وسایل خانه می تواند برای آنها خطرناک باشد مثلا بالا رفتن از پله، باز کردن کابینت و...که باید آنها را برای کودکان ایمن کنید. در ادامه راه های ایمن سازی خانه برای کودک آمده است.

جرم گوش نوزادان: علل، علائم، روش تمیز کردن، تشخیص و درمان آن

موم گوش به نام «سروومن» می باشد و به طور طبیعی توسط کانال بیرونی گوش ایجاد می شود، که بین نرمه گوش و لاله میانی گوش قرار دارد. و کاربردهای متفاوتی دارد. درباره تمیز کردن گوش نوزاد و علل بروز جرم گوش مطالبی بیان شده است.

3 عامل مهم که پیش از دادن پاپ کورن به کودک باید بدانید

ذرت بو داده یا پاپ کورن یکی از خوراکی های مورد علاقه کودکان است. اگر قصد دارید پاپ کورن کره ای گرم را به کودک خود بدهید، ابتدا چند عامل مهم را در نظر بگیرید. و بدانید که سن مناسب برای خوردن پفیلا چه زمانی است.

نکاتی مهم و ساده در مورد لباس خواب راحت کودک که باید بدانید

اگر دمای اتاق برای شما مطلوب است احتمالا برای کودک هم همینطور است. اگر شما خیلی گرمایی یا سرمایی هستید احتمالا کودک تان هم همین طور خواهد بود. تهویه جریان هوا یک لایه محافظتی در مقابل سندرم مرگ ناگهانی نوزاد ایجاد می کند.