چگونه صبور باشیم و مسئولیت زندگی خود را بر عهده‌ بگیریم

چگونه صبور باشیم و مسئولیت زندگی خود را بر عهده‌ بگیریم تمرین صبر در زندگی، شما را قادر می‌سازد تا آزادی انتخاب بیش‌تری داشته باشید و در نتیجه کنترل شما بر روی زندگیتان بیش‌تر باشد.

چرا صبر و شکیبایی برای شما بهتر است؟

صبر یکی از بهترین روش های کنترل خود است . زمانی که شما انسان صبوری باشید بیشتر می‌توانید مسئولیت و بار زندگی را بر عهده بگیرید.
در اینجا 3 فایده اساسی صبر (خیلی بیشتر از اینها هستند) که می‌تواند در زندگی شما وجود داشته باشد را بیان می‌کنیم:

1. بهترین تصمیم‌ گیری

باید یاد بگیریم که با صبر می‌توانیم بهترین تصمیمات را بگیریم. شکیبایی باعث می‌شود تا شما با خیال راحت نفس بکشید و بنابراین شما خیلی راحت میتوانید در زمان‌ها و موقعیت‌هایی که برایتان مشکل است، واکنشی را که مناسب و مورد نظرتان است را داشته باشید.

بنابراین اگر شما حس اعتماد به نفس و خود رایی بیش‌ از حدی داشته باشید باعث می‌شود تا تصمیمات عجولانه‌ ای بگیرید که عواقب خوبی برای شما نخواهد داشت. بهترین فرصت‌های شما با اشتباهات بزرگی که به خاطر عجله در تصمیم‌گیری می‌گیرید از بین می‌رود.

2. تعادل در زندگی

با صبر بیشتر می‌توانید استرس‌های زندگی‌ تان را کاهش دهید.

به دلیل اینکه شما بیشترین خودآگاهی را نسبت به خود دارید، می‌توانید بفهمید از چه کارهایی خوشحال می شوید و تمایل دارید چه کارهایی را انجام بدهید و از آن‌ها لذت ببرید. در نتیجه این باعث افزایش خودآگاهی شما می‌شود و ایجاد تعادل نسبی در زندگی شما و دوری از پرخاش در زندگی‌تان پدیدار می‌شود.

3. رابطه بهتر

با داشتن صبر بیشتر، شما می توانید نسبت به اشتباهات دیگران درک و انعطاف بیش‌تری داشته باشید. در نتیجه شما می‌توانید که رابطه قدرتمندی با دیگران بسازید. توانیی شکیبایی برای همه ما آسان نیست، بخصوص در جهان تغییر پذیری که ما در آن زندگی می‌کنیم.

صبر و شکیبایی در ذهن ما است و چیزی نیست که یک شبه به وجود آید. اگر که شما واقعا بخواهید انسان صبوری باشید، باید برای انجام این کار آماده باشید. پذیرش صبر و شکیبایی در زندگی شما بمانند بخشی از یک سفر زندگی است و به همین خاطر باید برای مسافت‌ های طولانی آماده باشید.

چرا صبر و شکیبایی برای شما بهتر است؟

صبوری و مسئولیت پذیری در زندگی را یاد بگیریم


اگر شما بپذیرید که با بیرون رفتن از منطقه امن و راحت خود مشکلی ندارید و همچنین دید خود را نسبت به این موضوع افزایش دهید که این تغییر نگرش، فوری حاصل نمیشود؛ شما این قابلیت را پیدا میکنید که صبر را در زندگی خود داشته باشید.
شما چگونه می‌توانید صبر بیشتری داشته باشید و کنترل زندگی خود را در دست بگیرید؟

چطور صبر بیش‌تری داشته باشیم؟

در پایین 3 روش بیان شده است که انجام آن ها باعث می شود در زندگی صبور تر و مسئولیت‌ پذیر تر باشید.

1. فهمیدن اینکه که چه چیز‌هایی باعث احساس بی‌ صبری و بی‌ حوصله‌ گی شما می‌شود

متضاد صبر و شکیبایی، بی‌صبری و بی حوصله‌گی است، حقیقتاً هر شخصی گاهی از اوقات، احساس بی صبری و بی حوصله‌ گی داشته است، و راهی برای فرار از آن هم وجود ندارد. برای اینکه صبر بیش‌تری داشته باشید نیاز است بفهمید علت بی‌صبری شما چه چیزی است. به نظرتان چه چیزی باعث کاهش صبر در شما می‌شود؟ شما باید علت این بی‌صبری را بدانید، بنابراین این آگاهی به شما کمک می‌کند تا با کار و تمرین بتوانید خود را بهتر مدیریت کرده و اساسا بی‌صبری در شما کاهش یافته و شما خود را بازسازی می کنید.
قبل از واکنش‌ تان صبر کنید، نفس عمیق کشیدن یکی از بهترین راه‌کار‌ها برای مدیتریت خودتان در حالتیست که احساس بی صبری دارید. از 1 تا 100 بشمارید، این روش به افزایش توانایی صبر و شکیبایی شما قبل از انجام واکنش کمک می‌کند.

2. انجام کار‌هایی را که اهمیت ندارند را متوقف کنید

زمانی که ما کارهایی را انجام ‌می‌دهیم که واقعاً اهمیتی ندارند و زمان زیادی را از ما می‌گیرند، اینها باعث می‌شوند که ما به آسانی پریشان و بی‌ صبر شویم. یکی از راه ها توقف انجام این کار برای رهایی از اضطراب است.
صبر، بیشتر به موقعیت‌ های ما که در آن قرار می‌گیریم و نوع نگاه و نگرش ما به زندگی مرتبط است، بنابراین برای کارهایتان اولویت بندی کنید، کار‌های مهم‌ تان برای فردا و کار‌هایی که اهمیت کم‌تری دارند برای روز‌های بعد باشد. اگر همواره از این روش استفاده کنید کنترل زندگی خود را خواهید داشت.

3. تلاش برای تغیر نگرش شما

یک شخص صبور، شخصی است که ارزیابی درستی از موقعیت خود و نوع نگرش به موقعیت ها دارد. این اشخاص تمایل دارند که این موقعیت‌ها را بپذیرند و از مقابله با این موقعیت ها اجتناب نمی‌کنند. آن‌ها تلاش و کار می‌کنند تا راه حل برای مشکلات پیدا کنند.
صبر، نحوه نگرش شما به موقعیت‌ها است. اگر اتوبوس شما خراب شود و یا اینکه دیر به ملاقات خود برسید و یا اینکه در ترافیک بمانید، شما باید انتخاب کنید که چه واکنشی نشان دهید. یک فرد صبور تلاش می‌کند تا موقعیت را به شکل مثبتی تغیر دهد و همچنین تلاش می‌کند تا از موقعیت‌ از دست رفته، وضعیت مناسبی ایجاد کند.
داشتن نگرش بی‌ حوصله به زندگی باعث می‌شود که زندگی برای شما خوش‌ آیند نباشد. بی صبری باعث می شود تا کنترلی بر روی زندگی خود نداشته باشید.
روش‌هایی که باید برای داشتن نگرش مثبت به زندگی از آن‌ها استفاده کنید:
سعی کنید که از مشکلات پیشی بگیرید. تصور کنید که با مشکلی روبه‌رو می‌شوید؛ نوع رفتار و برخوردتان برای تغیر نتیجه به شکل مثبت چطور خواهد بود. با انجام فعالیت‌هایی خود را از احساس اضطراب و فشار رها کنید؛ خیلی از فعالیت ها مانند: یوگا، پیاده‌روی، تنفس عمیق و ... می‌توانند این کار را برای شما انجام دهد. فعالیت هایی که سبب آرامش شما می‌شوند را به صورت منظم انجام دهید.

چطور صبر بیش‌تری داشته باشیم؟

تفکر‌ نهایی

تمرین صبر در زندگی، شما را قادر می‌سازد تا آزادی انتخاب بیش‌تری داشته باشید و در نتیجه کنترل شما بر روی زندگیتان بیش‌تر باشد.
اگر به زندگی که همانند یک سفر است متعهد شوید، پاداش ‌های باور نکردنی بدست خواهید‌ آورد. چه کسی نمی‌ خواهد شکوفایی زندگی خویش که مسئولیت آن بر عهده ی خودش است را نبیند؟

منبع: lifehack

از
8
رای