روش شستن کاپشن چرم مصنوعی و طبیعی در خانه با لباسشویی + نگهداری

روش شستن کاپشن چرم مصنوعی و طبیعی در خانه با لباسشویی + نگهداری شستن کاپشن چرم مصنوعی و طبیعی در خانه ؛ با روش شستن کت و کاپشن چرم با ماشین لباسشویی و آب در خانه و شیوه تمیز کردن و نگهداری کاپشن چرم مصنوعی در سلام دنیا بیاموزید.

نحوه شستن کاپشن چرم بستگی به برچسب مراقبت دارد. تشخیص دهید که آیا می توان آن را در خانه در ماشین لباسشویی شست یا نیاز به خشکشویی دارد. مواد تمیز کننده ای که برای هر لباسی نیاز دارید بسیار متفاوت است، زیرا برخی از آنها را می توانید با استفاده از مواد شوینده لباسشویی تمیز کنید، در حالی که برخی دیگر نباید با آب شست و به برس نیاز دارند. ما در این مطلب سلام دنیا به شما شستن کاپشن چرم مصنوعی و طبیعی در خانه ؛ با روش شستن کت و کاپشن چرم با ماشین لباسشویی و آب در خانه و شیوه تمیز کردن و نگهداری کاپشن چرم مصنوعی آموزش دادیم با ما همراه باشید.

تجهیزات لازم برای شستن کاپشن چرم
لباس سفید

 • سینک یا وان بزرگ
 • چوب لباسی محکم

مواد شوینده لازم برای شستن کاپشن چرم

 • صابون زین
 • آب
 • نرم کننده چرم

نحوه شستن کت و کاپشن چرم

کت‌های چرم و چرم مصنوعی پارچه‌های مصنوعی، معمولاً پلاستیک‌های پی وی سی هستند که مراقبت از آنها بسیار آسان است. همیشه ابتدا برچسب مراقبت را بخوانید، اما بیشتر کت های چرم را می توان در ماشین شستشو داد.  


حتما بخوانید: بهترین روش شستن روتختی و ملافه


نحوه تمیز کردن کت های چرم

 • مواد شوینده: مواد شوینده معمولی
 • دمای آب: سرد
 • نوع چرخه: permanent press
 • نوع چرخه خشک کردن: فقط در هوا خشک شود
 • نکته کلیدی: چرخه چرخش را کاهش دهید
 • تنظیمات اتو: اتو نکنید

1. از بین بردن لکه ها

معمولاً می توانید لکه ها را با پاک کردن سطح با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

1نحوه تمیز کردن کت های چرم

2. چرخه شوینده و شستشو را انتخاب کنید

از مواد شوینده معمولی استفاده کنید و در  چرخه Permanent press در آب سرد بشویید . برای کاهش چین و چروک، در صورت امکان سرعت چرخه چرخش را کاهش دهید.

نحوه تمیز کردن کت های چرم2

3. کت را در هوا خشک کنید

کاپشن چرم را در خشک کن قرار ندهید، زیرا حرارت زیاد می تواند پارچه را ذوب کند. آویزان کنید تا در هوا خشک شود. چروک ها باید در طول فرآیند خشک شدن صاف شوند.

نحوه تمیز کردن کت های چرم3

نحوه تمیز کردن کاپشن چرم

چرم اغلب از پوست گاو درست می شود، اما می توان آن را از پوست حیوانات دیگر مانند گاومیش، آهو، بز و گوسفند نیز تهیه کرد. نرم و لطیف نگه داشتن کاپشن چرمی کمی دقت می خواهد، اما اگر به درستی نگهداری شود می تواند سال ها دوام بیاورد. می توانید چرم را در خانه تمیز کنید. با این حال، شما باید اقلام گران قیمت را نزد یک خشکشویی حرفه ای و متخصص در تمیز کردن چرم ببرید.


حتما بخوانید: روش و نکات مهم از بین بردن لکه و شستن لباس با شامپو


نحوه تمیز کردن کاپشن چرم

 • مواد شوینده: ملایم برای اقلام حساس
 • دمای آب: ولرم
 • نوع چرخه: فقط شستن با دست
 • نوع چرخه خشک کردن: فقط در  هوا خشک شود.
 • درمان های خاص: به طور کامل آبکشی کنید
 • تنظیمات اتو: اتو نکنید

1. از بین بردن لکه ها

بسیاری از لکه ها را می توان با پاک کردن آنها با یک پارچه تمیز و مرطوب از بین برد. با این حال، از بین بردن لکه هایی مانند  کپک  یا  جوهر از چرم  نیاز به کمی تلاش بیشتری دارد. 

نحوه تمیز کردن کت چرم1

2. برچسب مراقبت را بخوانید

اگر در لباس‌شویی مبتدی هستید، همیشه دستورالعمل‌های برچسب را دنبال کنید، اگر روی آن نوشته شده است فقط خشکشویی آن را انجام دهید. تنها نوع چرمی که می توانید با دست بشویید، چرم تمام شده با آنیلین است. هرگز لباس های جیر یا نوبوک را نشویید.

نحوه تمیز کردن کت چرم2

3. ثبات رنگ چرم را تست کنید

قبل از اینکه بخواهید چرم را با دست بشویید، ثبات رنگ را با استفاده از یک پارچه سفید تمیز مرطوب شده با آب روی یک نقطه داخلی چرم تست کنید. اگر رنگ به پارچه منتقل شود، رنگ روی چرم پایدار نیست و نباید ادامه دهید.

نحوه تمیز کردن کت چرم3

4. برای شستشو آماده شوید

با خالی کردن تمام جیب های ژاکت و چرخاندن آن به بیرون شروع کنید. سینک یا ظرف پلاستیکی بزرگ را با آب ولرم پر کنید. مقدار کمی از مواد شوینده مایع ملایم توصیه شده برای شستن اقلام حساس با دست، مانند Woolite، به آن اضافه کنید و آن را بچرخانید تا در آب پخش شود.

نحوه تمیز کردن کت چرم4

5. ژاکت را در آب فرو کنید

کاپشن چرمی را به طور کامل در آب فرو ببرید. در آب بچرخانید تا مطمئن شوید که تمام لباس خیس است. محلول را به آرامی از داخل آستر فشار دهید و اجازه دهید 10 دقیقه یا بیشتر خیس بخورد. اگر لکه‌های خاصی وجود دارد، از یک برس نرم برای برداشتن آن‌ها استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن کت چرم5

6. کاملاً آبکشی کنید

هنگامی که زمان شستشوی ژاکت فرا رسید، آن را از محلول صابون بردارید. هرگز یک وسیله چرمی را چروک نکنید. به سادگی رطوبت اضافی را فشار دهید. سینک را با آب تمیز پر کنید و بشویید. ممکن است لازم باشد چندین بار آب را عوض کنید تا تمام صابون و خاک پاک شود.

نحوه تمیز کردن کت چرم6

7. آویزان کردن برای خشک کردن

کت را به سمت راست بچرخانید و آن را روی وان آویزان کنید تا در هوا خشک شود. برای جلوگیری از ایجاد لک روی شانه ها از یک چوب لباسی محکم یا بالشتکی استفاده کنید. هرگز زیر نور مستقیم خورشید یا نزدیک منبع گرما آویزان نشوید. ممکن است 2 تا 3 روز طول بکشد تا پوشش کاملاً خشک شود.

نحوه تمیز کردن کت چرم7

8. از نرم کننده استفاده کنید

با استفاده از یک نرم کننده چرم با کیفیت خوب، لباس را حالت دهید تا بار دیگر نرم و لطیف شود.

نحوه تمیز کردن کت چرم8

سخن آخر

شستن لباس و کاپشن چرم ، نیازمند رعایت نکاتی هست و خواندن برچسب لباس قبل از شستن آن ضروری است. ما در این مطلب به شما نحوه شستن کاپشن چرم مصنوعی و طبیعی در خانه با آب یا ماشین لباسشویی و همچنین شرایط نگهداری از کاپشن چرم مصنوعی را آموزش دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

از بین بردن بوی بد لباس بعد از شستشو با ترفند های ساده

نحوه صحیح شستن انواع بالش در ماشین لباسشویی بدون خراب شدن
 
 

از
2
رای