چگونه سبزیجات را فریزر کنیم؟

چگونه سبزیجات را فریزر کنیم؟ سبزیجات منجمد تا یک سال در یک فریزر مستقل که مدام باز و بسته نشوند و تا 6 ماه در یخچال فریزر قابل نگهداری هستند.

انجماد سبزیجات یک راه آسان برای حفظ طعم سبزیجات رسیده در هر فصل و استفاده از آنها در طول سال می باشد. ببینید که می توان به سادگی سبزیجات را منجمد کرد.

3 گام آسان برای انجماد سبزیجات

1. آماده سازی سبزیجات

تمام سبزیجات را پاک کنید و خشک کنید.
بعضی از آنها قبل از قرار گرفتن در فریزر نیاز به برخی از فرآیندهایی از جمله لایه برداری و حتی بلانچ کردن دارند.
بلانچ کردن یا نیم‌پز کردن نوعی فرآیند پخت‌وپز است که در آن مادهٔ غذایی که معمولاً یک سبزی یا میوه است در داخل آب جوش غوطه ور می‌شود و بعد از یک فاصلهٔ زمانی مشخص و کوتاه خارج می‌شود و در نهایت در داخل آب یخ یا در زیر آب سرد در حال جریان قرار داده می‌شود (شوک داده می‌شود) تا فرایند پخت متوقف شود. در اینجا بهترین روش فریز کردن سبزیجات آورده شده است:

  • مارچوبه، لوبیا سبز، نخود فرنگی :  اگر دوست دارید آنها را برش دهید و بلانچ کنید.
  • فلفل دلمه ای :  ساقه و تخم ها را خارج کنید و به قطعات بزرگ خورد کنید (توجه داشته باشید درست است بعد از انجماد بافت خود را با شکوه و شاداب نگه نمی دارند، اما آنها در سس ها و سایر ظروف پخته شده عالی خواهند بود)
  • کلم بروکلی و گل کلم : گل ها را از هم جدا کنید، 2 دقیقه بلانچ کنید و بسته بندی کنید ( در این فرآیند آنها بلانچ می شوند و نیاز به بلانچ دوباره نیست )
  • کلم پیچ، گشنیز، و دیگر سبزیجات : 2 دقیقه بلانچ کنید، سپس آب را تا آنجا که ممکن است خارج کنید.
  • نخود فرنگی : پوسته کنده، گلابی 1 دقیقه بلانچ کنید
  • اسفناج : 1 دقیقه بلانچ کنید(فشار دهید و آب اضافی را همزمان با سردن خارج کنید)
  • گوجه فرنگی : به سادگی نصف کرده یا خورد کنید؛ می توان بعد از 30 ثانیه بلانچ پوست آن را کند ( اگر دوست دارید، اما به هر حال پس از انجماد پوست آن جدا می شود. )

بلانچ کردن سبزیجات قبل از فریزر کردن

2. فرآیند پیش انجماد

سبزیجات آماده شده را در یک لایه ورق پخت و پز بزرگ یا تابه قرار دهید ( ابتدا مطمئن شوید که در فریزر فیت می شوند). اطمینان حاصل کنید که فریزر شلوغ نیست و بسته ها کمترین تماس با یکدیگر نداشته باشند.
ورق سبزیجات را درون فریزر قرار دهید، تا زمانی که سبزیجات جامد شوند. معمولا یک یا دو ساعت طول می کشد شما می توانید سبزیجات پوشیده نشده را حتی تا یک شب هم در فریزر قرار دهید.

3. انتقال سبزیجات به فریزر

هنگامی که سبزیجات منجمد شدند، آنها را در کیسه های فریزر قرار دهید. هوای کیسه ها را تا آنجا که امکان دارد خارج کنید. در کیسه را بپوشانید و در سردترین بخش فریزر ذخیره کنید.

فریزر کردن سبزیجات

روش نگهداری هویج: روش ذخیره هویج در یخچال و فریزر

آموزش گام به گام روش های نگهداری کدو سبز در یخچال و فریزر

بهترین و ساده ترین روش فریز و منجمد کردن کرفس تازه چیست؟

9 اشتباه رایج هنگام استفاده از یخچال و فریزر و روش رفع آن

از
9
رای