بهترین روش نگهداری آجیل تازه به مدت طولانی در منزل و مغازه

بهترین روش نگهداری آجیل تازه به مدت طولانی در منزل و مغازه چگونه آجیل را تازه نگه داریم ؛ آجیل را باید در چه جایی نگهداری کنیم؛ نحوه نگهداری آجیل به مدت طولانی در یخچال، فریزر، مغازه و بهترین مکان و ظرف مناسب نگهداری آجیل ها در سلام دنیا بخوانید.

آجیل از تنقلات سنتی است که از قدیم الایام در پذیرایی از مهمان ها استفاده می شده است، مخصوصا در جشن هایی مانند عید نوروز، شب یلدا، چهارشنبه سوری و... که آجیل های مخصوصی داشتند. برای نگهداری از این خوراکی پرفایده و پرخاصیت اصولی باید رعایت شود که در صورت ماندگاری طولانی طعم و رنگ و بوی آنها تغییر نکند. در این مطلب از سلام دنیا درباره نحوه نگه داری آجیل ها به مدت طولانی، در فریزر، مغازه، منزل ، مکان و ظرف مناسب نگهداری آجیل ها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نحوه نگهداری آجیل به مدت طولانی

برای نگهداری آجیل در همان ابتدای کار و زمانی که آجیل را تهیه کردید بهترین کار این است که آجیل ها را به مدت دو روز در یخچال بگذارید تا در صورت داشتن آفات موجود از بین بروند. نگهداری از آجیل در دمای 18 درجه سانتی ‌گراد یخچال به نابودی کامل آفات آجیل ها کمک می کند. این در صورتی است که آجیل های شما به شکل فله خریداری شده باشد اما اگر آنها را بصورت بسته بندی‌ تجاری خریداری کرده اید، احتیاجی به انجام این مراحل وجود نخواهد داشت و می توانید مصرف کنید.


حتما بخوانید: بهترین نحوه نگهداری بادام درختی خام و بو داده در فریزر


طریقه نگهداری آجیل در فریزر

اگر قصد نگهداری طولانی مدت از آجیل ها را دارید بهترین مکان فریزر می باشد، برای نگهداری آجیل ها در فریزر نیز احتیاج به ظروف در بسته و تمیز احتیاج می باشد، آجیل ها را درون ظروف  پلاستیکی ریخته و درب آنها را ببندید و درون فریزر بگذارید. با این روش آجیل ها تا سه سال ماندگاری دارند . در صورتی که احتیتج به آجیل ها پیدا کردید آنها را از فریزر خارج کرده و 5 تا 10 دقیقه درون فر بگذارید تا طعم تازگی پیدا کند.

طریقه نگهداری آجیل در فریزر

ظرف مناسب برای نگهداری آجیل

برای نگهداری از آجیل ها طرف هایی انتخاب کنید تا هوا به درون آن‌ها راه پیدا نکند. ظرف‌های دربسته شیشه‌ای یا پلاستیکی بهترین گزینه می باشند. اگر از کیسه فریزر یا کیسه‌های زیپ‌دار استفاده کنید این امکانش است که هوا به داخل آن نفوذ نکند.

نحوه نگهداری آجیل در مغازه

مغازه داران برای نگهداری آجیل در انبار خود به مدت طولانی مکانی را باید انتخاب کنند که از تخریب حشرات و پوسیدگی محفوظ بمانند. همچنین رطوبت محیط، میزان دما، بهداشت و شرایط نگهداری را در نظر گرفت، محیط نگهداری آجیل باید بدون نور مستقیم آفتاب باشد و خنک و بدون رطوبت باشد.

نحوه نگهداری آجیل در مغازه

بهترین روش نگهداری آجیل عید در منزل

برای نگهداری آجیل ها در اتاق باید خنکترین قسمت را انتخاب کرد، جایی که تاریک باشد و نور نیز به آجیل ها نخورد زیرا نور باعث می شود که مغزهای آجیل سفت شود. با این روش آجیل ها دو تا چهار ماه بدون تغییر خواهد ماند. قرار دادن آجیل ها در پیشخوان آشپزخانه، پشت پنجره و مکان‌های پرنور اشتباه است.


حتما بخوانید: بهترین شرایط نگهداری از چای برای حفظ طعم و کیفیت


آجیل را باید در چه جایی نگهداری کنیم

در صورتی که از آجیل ها به درستی نگهداری نشود، مدت ماندگاری آنها کاهش می یابد، برای ماندگاری بیشتر آنها از آجیل های دارای پوسته تهیه کنید و آنها را درون ظروف شیشه ای و یا پلاستیکی در دار ریخته و در جای خشک و خنک نگهداری کنید. سرما و محل تاریک به طولانی شدن عمر آجیل ها کمک می کند، محل قرارگیری آجیل ها دور از پنجره و در جای خشک باشد. برای نگهداری در زمان طولانی تر یخچال و یا فریزر به ماندگاری مغزهای آجیل کمک می کند. 

آجیل را باید در چه جایی نگهداری کنیم

نکات مهم در نگهداری از آجیل :

 • ابتدا باید در نظر بگیریم آجیل هایی که نگه میداریم بوهای دیگر را به خود جذب می کنند. اگر می خواهید آنها را به خوبی نگهداری کنید، حتما آنها را به جایی ببرید که نتوانند بوهای مختلف را جذب کنند.
 • اگر آجیل نگه میدارید، این واقعیت را در نظر بگیرید که آنها حاوی چربی زیادی هستند و به راحتی فاسد می شوند، به خصوص اگر در دمای بالا قرار بگیرند.
 • آجیل را فقط از شرکت هایی بخرید که برای شما آشنا هستند و از فناوری خاصی برای قرار دادن آنها در بسته ها استفاده کنید. برای اطمینان از رعایت این رویه، می توانید به علامت علامت گذاری شده قبلی اعتماد کنید.
 • آنچه مهم است این است که آنها در چه بسته بندی بودند.
 • اگر تصمیم دارید آجیل زیادی بخرید، قبل از گرفتن آجیل ببینید چه رنگی هستند باید یک رنگ طلایی خوب ببینید. در واقع، اگر آنها کامل نباشند، نمی توانید متوجه شوید.
 • آجیل خانگی باید همانطور که عنوان شد، جایی که بوی تند وجود ندارد، در مکانی خنک نگهداری شود.
 • صرف نظر از اینکه آجیل ها را برای چه مدت نگهداری می کنید، توجه داشته باشید که پس از باز شدن بسته اصلی آنها، به تدریج طعم و مواد مغذی خود را از دست می دهند.

نکات مهم در نگهداری از آجیل1

 • برای اینکه آنها را برای مدت طولانی تری در خانه نگه دارید، آنها را در جعبه ها یا شیشه های کاملا بسته و مات نگهداری کنید.
 • می‌توانید آجیل‌ها را در ظروف شیشه‌ای، گلی یا فلزی قرار دهید – برای جلوگیری از ورود هوا، بستن آن‌ها بسیار مهم است.
 • توصیه می شود اگر می خواهید آنها را برای مدت طولانی نگهداری کنید، آنها را در فریزر نگهداری کنید. می توانند حدود هشت ماه در آنجا بمانند.
 • اگر با وجود تمام اقداماتی که انجام داده اید، آجیل ها کپک زدند. فقط آنها را دور بیندازید.
 • بهتر است آجیل را درست قبل از مصرف بخرید. در طول نگهداری آجیل ها برخی از مواد مفید خود را از دست می دهند.
سخن آخر

از آجیل هایی خریداری کنید که بسته بندی های بهداشتی داشته باشند و دارای رنگ طبیعی باشند. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

بهترین روش نگهداری عناب تازه در یخچال و فریزر

بهترین روش نگهداری برگ مو تازه به روش ترکیه ای، در فریزر و سرکه

از
1
رای