چگونه یک قفسه کتاب را تزیین کنیم؛ ایده دکوراسیون کتابخانه منزل

چگونه یک قفسه کتاب را تزیین کنیم؛ ایده دکوراسیون کتابخانه منزل چگونه یک قفسه کتاب را تزیین کنیم؛ ساده ترین ایده های دکوراسیون کتابخانه منزل و تزئین کتابخانه اتاق و تجهیزات لازم برای تزئین کتابخانه کوچک و قوانین چیدن کتابخانه را در سلام دنیا بیاموزید.

کتاب ها چیزهای زیادی در مورد یک شخص به شما می گویند و تقریباً در هر خانه ای که بازدید می کنید می توانید یک قفسه کتاب پیدا کنید. قفسه‌های کتاب کاربردهای مختلفی دارند: کتاب‌های مورد علاقه ما را در جای خود قرار می‌دهند و آنها را در معرض دید همه بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. با این حال، آنها می توانند چیزی بیش از یک اشیای کاربردی باشند و یادگیری نحوه تزیین یک قفسه کتاب راهی عالی برای تبدیل آن از قفسه کاربردی به یک دکور شیک است. در این مطلب از سلام دنیا درباره تزئین و دکوراسیون کتابخانه منزل و تجهیزات لازم برای تزئین کتابخانه کوچک صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تزئین کتابخانه اتاق

طراحی یک قفسه کتاب لازم نیست آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده باشد - می توان آن را با وسایل دکوری که قبلاً در  خانه خود دارید انجام داد! گزینه ها بی پایان هستند: می توانید گیاهان، شمع و موارد دیگر را اضافه کنید. در اطراف خانه خود برای مواردی که می خواهید نمایش دهید جستجو کنید و این مراحل آسان را دنبال کنید. با این ترفندهای ساده، مطمئن خواهید بود که قفسه کتابی خواهید داشت که ارزش آن را دارد که هر بار به مهمانان نشان دهید.


حتما بخوانید: ساخت کتابخانه و قفسه کتاب کوچک چوبی مدل نردبان


هدف یک قفسه کتاب شیک این است که ظاهری زیبا و منسجم ایجاد کند. به خاطر داشته باشید که برخی از مواردی که با آنها روبرو می شوید ممکن است دیگر هیچ هدفی برای شما نداشته باشند یا با سبک شما مناسب نباشند - اشکالی ندارد! با دم دست نگه داشتن سطل یا جعبه می توانید آن وسایل را در حین حرکت در سطل قرار دهید که به شما کمک می کند تا به طور پایدار از درهم ریختگی خانه خلاص شوید. 

تجهیزات لازم برای تزئین کتابخانه کوچک

آنچه شما نیاز دارید

تجهیزات / ابزار

  • یک سطح صاف برای چیدمان دکوراسیون شما
  • چهارپایه (اختیاری)
  • سطل  (اختیاری)

مواد

  • کتاب ها
  • گلدان ها
  • گیاهان
  • قاب عکس

چگونه یک قفسه کتاب را تزیین کنیم1

1. به اطراف خانه خود نگاه کنید

در حالی که مطمئناً می توانید دکوری را بخرید که به طور خاص برای این پروژه در نظر گرفته شده است، جمع آوری دکور نیازی به گران بودن ندارد! شما می توانید به سادگی به اطراف خانه خود نگاهی بیندازید - با خیال راحت هر چیزی را که ممکن است بخواهید در قفسه کتاب خود قرار دهید بردارید، حتی اگر هنوز چشم انداز روشنی در ذهن ندارید.


حتما بخوانید: بهترین روش برای چیدمان کتاب در خانه


چیزی که ممکن است به نظر بی نظمی روی میز باشد، می تواند به راحتی در عرض چند دقیقه به یک چیدمان شیک تبدیل شود. اگر فکر می کنید چیزهای زیادی بدست آورده اید، نگران نباشید – همیشه می توانید بعداً کم کنید. برای سهولت دسترسی به قفسه های بالاتر، یک چهارپایه پله بردارید.

چگونه یک قفسه کتاب را تزیین کنیم2

2. با آیتم های بزرگ خود شروع کنید

بزرگترین اقلام خود را انتخاب کنید و آنها را در قفسه کتاب خود قرار دهید. این اقلام قفسه شما را محکم می کند و ظاهر تمام شده را کنار هم می آورد. بهتر است این اقلام گلدان، کاسه یا صندوقچه های تزئینی باشند. مطمئن شوید که آنها را به طور مساوی در سراسر قفسه های خود پخش کنید تا شلوغ به نظر نرسد. از آنجایی که این پایه است، به یاد داشته باشید که برای سایر موارد کوچکتر فضای خالی بگذارید.

چگونه یک قفسه کتاب را تزیین کنیم3

3. کتاب های خود را اضافه کنید

کتاب ها روشی همه کاره برای پرتر نشان دادن قفسه کتاب شما هستند. اگر مطمئن نیستید که چگونه کتاب های خود را در قفسه قرار دهید، با جهت گیری ها و موضوعات مختلف بازی کنید. داشتن انواع دسته کتاب های عمودی و افقی که در اطراف قفسه شما پراکنده شده اند، یک راه آسان و موثر برای افزودن مقداری عمق است.

می توانید کتاب های خود را بر اساس ژانر یا نویسنده، رنگ یا اندازه مورد علاقه خود گروه بندی کنید. اگر به قوانین پایبند هستید، می توانید کتاب ها را بر اساس حروف الفبا مطابق میل قلبی خود مرتب کنید.


حتما بخوانید: بهترین روش برای چیدمان کتاب در خانه


یکی دیگر از راه‌های لایه‌بندی کتاب‌هایتان این است که کتاب‌های مورد علاقه‌تان را در سطح چشم قرار دهید در حالی که کتاب‌های کمتر مورد علاقه‌تان را در قفسه‌های پایین‌تر پراکنده کنید. اگر از رنگ‌ها و فونت‌های مختلف روی ستون‌های کتاب‌هایتان خوشتان نمی‌آید، آن‌ها را ورق بزنید تا طرف صفحه رو به بیرون باشد تا ظاهری منسجم‌تر داشته باشید.

چگونه یک قفسه کتاب را تزیین کنیم4

4. قاب عکس، هنر و سایر موارد کوچک را بیاورید

اکنون که اقلام بزرگ خود را در جای خود قرار داده اید و با چیدمان کتاب های خود سروع کرده اید، زمان آن رسیده است که سایر دکورهای خود را در قفسه های خود قرار دهید. اقلام کوچکی مانند عکس‌های خانوادگی، گیاهان، شمع‌، مجسمه‌ها و دیگر آثار هنری برای افزودن زیبایی بیشتر به قفسه کتاب شما عالی هستند.

چگونه یک قفسه کتاب را تزیین کنیم5

سخن آخر: نکته

قانون «دو تا سه گروه» را در نظر داشته باشید: قفسه‌های خود را با داشتن دو تا سه نوع سبک مختلف در هر قفسه از شلوغ نکنید به این ترتیب، دکور شما می تواند فضای  کافی داشته باشد تا واقعاً کتاب های شما یا آن یک قطعه دکور خاص را برجسته کند.


مطالب مرتبط:

تزیین ستون وسط پذیرایی با سنگ، گل، کناف، چوب و کاغذ دیواری (62 مدل)

روی میز عسلی چی بزارماز
1
رای