5 ترفند و توصیه های آرایشی ساده و مهم برای پوست های چرب

5 ترفند و توصیه های آرایشی ساده و مهم برای پوست های چرب گاهی اوقات پیش آمده است که به دلیل پوست چرب، آرایش صورت به هم بخورد. برای مقابله با چربی پوست، چندین توصیه آرایشی داریم که با رعایت کردن آنها می توانید صورت شاداب تر در طول روز داشته باشید.

همه ما در شرایطی بوده ایم که در بعضی از لحظات روز صورت های مان شبیه روغن چرب باشد و هر ثانیه آرایش صورت مان ریزش پیدا کند. اگرچه پوست چرب فواید خودش را دارد (خداحافظی با چین و چروک ها) اما پوست چرب می تواند ظاهری شبیه به کیک خیس به شما بدهد. با موارد مشابه مواجه هستید و به دنبال پاسخی برای آنها می گردید؟ به صفحه اینترنتی درستی مراجعه کرده اید. نکته کلیدی در تعادل تولید چربی پوست است، به جای اینکه سعی کنید تولید چربی آن را متوقف کنید. موضوعی که نیاز دارید بدانید نحوه آماده سازی خوب قبل از انجام آرایش است، چون این کار اجازه می دهد در طول روز صورت تان شاداب تر باقی بماند. در ادامه، ما توصیه های صادقانه مان را در مورد آرایش برای مقابله با چربی پوست ارائه می دهیم.

توصیه های آرایشی برای مقابله با چربی پوست

1. هیالورونیک اسید را در رژیم مراقبت پوستی تان قرار دهید

قبل از انجام هر کاری بروی پوست تان، دانستن نوع پوست موضوع مهمی است. نکته کلیدی برای آرایش خوب فقط کوشا بودن در انجام رژیم مراقبت پوستی نیست، بلکه استفاده از محصولات درست هم مهم می باشد. گنجاندن هیالورونیک اسید در روتین مراقبت پوستتان به طور مستقیم بر محصولات روتین و دوام آرایش تان اثر خواهد گذاشت. هیالورونیک اسید ماده ای رطوبت ساز طبیعی است یعنی آب را وارد پوست تان می کند و برای پیشگیری از، از دست دادن رطوبت پوست مفید می باشد. این ماده پوست تان را از درون هیدارته می کند و زمانی که پوست هیدراته باشد غدد چربی شانس کمتری برای کار بیش از حد و تولید چربی دارند.

بهترین راهکارها برای آرایش پوست چرب

2. نحوه زیر سازی لایه ای صحیح را یادبگیرید: پوست خشک یعنی پوست چرب تر

وقتی همه موضوعات در مورد چربی از جمله چربی پوست تان است، ما همیشه فکر می کنیم که مات کردن بهترین کار است. اولین مرحله مقابله با این راز است. پوست خشک به معنی پوست چرب تر است. پوست شما برای مقابله با اثر خشک کنندگی محصولات ماتی که استفاده می کنید چربی بیشتری تولید خواهد کرد. درمان این مشکل استفاده استراتژیکی از محصولات مات و زیرسازی با محصولات مرطوب کننده می باشد. برای مثال، اگر زیرسازهای فوق العاده مات را برای استفاده انتخاب می کنید، از پرایمر (بیس) مرطوب کننده استفاده کنید و بعد یک لایه نازک از پودر تثبیت کننده روی آن بمالید. زیر سازهای آرایشی مات می توانند خیلی خشک باشند، بنابراین با استفاده از محصولات مرطوب کننده همراه آنها می توانید از تولید بیش از حد چربی پوست تان جلوگیری کنید.

تکنیک های آرایش پوست چرب

3. دوبار صورت تان را آماده کنید

این مرحله به آرایش تان چیزی جز حالت چسبیدگی خواهد داد و پوست تان برای مدت طولانی تری مات نگه می دارد. این یک راهکار جدید برای تغییر وضعیت قبلی است. پودر تثبیت کننده لازم است چون این پودر ظاهرتان را در تمام طول روز ثابت نگه خواهد داشت، علاوه براین به یکدست شدن کل صورت تان کمک خواهد کرد. بیشتر افراد فکر می کنند فقط می توانید از پودر تثبیت کننده مات برای بعد از اتمام آرایش استفاده کنید. به هرحال، می توانید قبل از استفاده از زیرساز آرایشی کل صورتان را با این پودر آماده آرایش کنید. این مرحله اضافی به آرایش تان چیزی جز حالت چسبیدگی خواهد داد و آرایش تان را مدت طولانی تری مات نگه خواهد داشت. اگر پوست تان خیلی چرب نمی شود و می خواهید پایان کار آرایش مرطوب تری داشته باشید، یک لایه نازک از پودر تثبیت کننده را روی ناحیه تی (تی زون) بزنید چون این نواحی بیشتر چرب می شوند. با این حال، به طور کلی ما توصیه می کنیم که پودر را روی تمامی صورت تان بزنید تا پوست تان را یکدست کند.

چگونه با چربی پوست بعد از آرایش مقابله کنیم

4. با زیرساز های مات و محصولات چرب خداحافظی کنید

از آنجایی که پوست تان به اندازه کافی چربی دارد، از محصولاتی که چربی دارند استفاده نکنید. می دانیم که آنها دوست شما در لحظات سخت بودند اما آنها را از خودتان دور کنید. از آنجایی که پوست تان به اندازه کافی چربی دارند از محصولاتی که چرب هستند، استفاده نکنید. به دنبال زیرسازهایی باشید که گفته می شود دوام طولانی مدتی دارند. آنها فورمولاسیون و ترکیبات خاصی دارند که به آنها اجازه می دهد آرایش تان را بدون تغییر حفظ کنند.

ترفندهای ماندگاری آرایش در پوست چرب

5. کل روز آرایش را خشک کنید

دستمال های خشک تقریبا به دوست جدید شما تبدیل می شوند. به ما اعتماد کنید، اگر پوست چربی دارید دستمال های خشک به دوست جدیدتان تبدیل می شوند. این دستمال های کوچک مربعی جاذب چربی، پوست تان را مات می کنند و به رفع برق نیم روزی کمک می کنند. بیشتر دستمال های خشک حاوی ترکیبات کنترل کننده چربی مانند چای سبز و نارون کوهی هستند که در واقع با یک تیر دو نشان را می زنید.

دستمال های کنترل کننده چربی مناسب افراد با پوست چرب

منبع: msn

از
5
رای