بهترین روش درست نگه داری روغن زیتون + عواملی که موجب فاسد شدن آن می شود

بهترین روش درست نگه داری روغن زیتون + عواملی که موجب فاسد شدن آن می شود روغن زیتون یک ماده اصلی در آشپزخانه است که تقریبا هر روز از آن استفاده می کنیم؛ بنابراین روش نگهداری صحیح روغن زیتون مهم است. برای ذخیره روغن زیتون باید 2 نکته را در نظر بگیرید: کجا و چطور آنها را نگه داری می کنید.

روغن زیتون را کجا نگه می دارید؟ نگهداری روغن زیتون درست کنار اجاق گاز برای اینکه قابل دسترس باشد وسوسه کننده و خیلی راحت می باشد. اما آیا واقعا این بهترین مکان است؟ روغن زیتون یک ماده اصلی در آشپزخانه است که تقریبا هر روز از آن استفاده می کنیم، یا از این روغن برای مصارف استاندارد روزانه و یا از روغن خالص در بطری های تزئینی آن استفاده می کنیم اما نکته کلیدی اطمینان از نحوه نگهداری صحیح روغن زیتون است. خوب حالا که تفاوت بین روغن های معمول و روغن زیتون خالص را می دانید حالا دیگر زمان آگاهی از نحوه ذخیره سازی درست روغن زیتون می باشد.

3 چیز که باید از روغن زیتون دور باشد

روغن زیتون 3 دشمن دارد:

  • اکسیژن
  • نور
  • گرما

زمانی که در معرض این سه عامل قرار بگیرد روغن به سرعت فاسد خواهد شد. بهترین روش برای جلوگیری از این مشکل ذخیره سازی درست روغن است.

مطلب پیشنهادی: طرز نگهداری زیتون در خانه | چیکار کنیم زیتون نرم نشود؟

نکات مهم درباره روش نگهداری روغن زیتون

روش صحیح برای نگه داری روغن زیتون

زمانی که می خواهید روغن زیتون را ذخیره کنید باید 2 نکته را در نظر بگیرید: کجا و چطور آنها را نگه داری می کنید.

کجا روغن زیتون را نگه داری کنیم

روغن زیتون باید در مکانی خنک، خشک، کابینت تاریک، دور از نور و گرما نگه داری شود. در آشپزخانه مکانی که دور از اجاق گاز باشد را پیدا کنید. بهترین دما برای نگه داری روغن زیتون 57 درجه است، اگرچه دمای اتاق یا دمای 70 درجه هم خوب است. چطور از روغن زیتون نگه داری کنیم: برای پایایی طولانی مدت روغن آن را در معرض نور مستقیم نگه ندارید.

چطور روغن زیتون را نگه داری کنیم؟

  • روغن زیتون را در بطری شیشه ای تیره رنگ یا در ظرف استیل ضد زنگ نگه داری کنید که به دور ماندن روغن از نور کمک می کند. این کار روغن را از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب حفظ خواهد کرد.
  • اگر یک قوطی بزرگ روغن زیتون خریده اید مقدار کمی از آن را در بطری تیره رنگی برای مصرف مورد نیازتان بریزید.
  • از ذخیره سازی روغن زیتون در ظرف های پلاستیکی خودداری کنید چون مواد شیمیایی موجود در پلاستیک می تواند وارد روغن شود.
  • همچنین از نگه داری روغن در ظرف های فلزی واکنشی مانند ظروف آهنی و مسی هم خودداری کنید. چون می تواند باعث واکنش این مواد با روغن شود و آن را ناسالم سازد.
  • همچنین قرار ندادن روغن در مجاورت اکسیژن هم موضوع مهمی می باشد. با گذشت زمان اکسیژن می تواند کیفیت روغن را خراب و در نهایت آن را فاسد کند. بعد از خرید روغن خیلی زود آن را استفاده کنید و همیشه آن را در پوشش قرار دهید.

چطور از روغن زیتون نگهداری کنیم

منبع: thekitchn

از
3
رای