اصول انتخاب بهترین رنگ لباس برای پوشیدن در مراسم عروسی + رنگ نامناسب

اصول انتخاب بهترین رنگ لباس برای پوشیدن در مراسم عروسی + رنگ نامناسب بهترین و بدترین رنگ لباس برای پوشیدن در مراسم عروسی؛ نکاتی برای انتخاب لباس مهمان عروسی و لباس رسمی و غیر رسمی؛ تشخیص رنگ لباس مناسب و نامناسب برای عروسی در سلام دنیا بخوانید.

حتی با داشتن کد لباس انتخاب رنگی که برای عروسی بپوشید اعصاب خردکن و سخت است. به لطف این نکات اینطور نخواهد بود. وقتی دعوت عروسی از طریق پست ارسال می شود، ما از یک ترن هوایی از احساسات عبور می کنیم. این با هیجان در مورد مکان و زمان شروع می شود و با اضطراب از  پوشیدن لباس اشتباه به پایان می رسد. حتی با داشتن کد لباس، انتخاب رنگی که برای عروسی بپوشید می تواند مانند انتخاب نام فرزند اول شما باشد. اما با دانستن اینکه چه رنگ هایی را نپوشید، تصمیم گیری برای پوشیدن لباس بسیار آسان تر می شود. از پرهیز از هر چیز سفید گرفته تا انتخاب رنگ های مکمل این پیشنهادها می توانند به شما در درک همه چیز کمک کنند. اطلاعات لازم در زمینه تشخیص رنگ لباس مناسب و نامناسب برای عروسی؛ بهترین رنگ لباس برای پوشیدن در مراسم عروسی؛ ایده های عالی برای رنگ لباس برای پوشیدن در عروسی و لباس های رنگ ای که نمی توانید در مراسم عروسی بپوشید را در این مطلب سلام دنیا به دست آورید. با ما همراه باشید.

بهترین رنگ لباس برای پوشیدن در مراسم عروسی

اگر زوج های نزدیک ترجیح یا شرطی برای رنگ ندارند، می توانید هر رنگی را انتخاب کنید! اگر دعوت شما به طور مشخص نشان نمی دهد که مهمانان باید چه لباسی بپوشند، چند نکته وجود دارد که می تواند به انتخاب شما کمک کند. رسمی بودن، موقعیت مکانی و آب و هوای فصلی همگی فاکتورهای کلیدی در تعیین رنگ هایی هستند که در عکس ها احساس خوبی خواهید داشت. 


حتما بخوانید: 30 مدل لباس عروس ایرانی و خارجی جدید، شیک و ساده


ایده های عالی برای رنگ لباس برای پوشیدن در عروسی

برخی از رنگ هایی که همیشه برای هر نوع عروسی انتخاب می شوند عبارتند از: 

 • کهربایی
 • خردلی 
 •  سبز 
 • سرمه ای
 • نیلی کمرنگ
 • شرابی
 • بادمجونی 
 •  بنفش 
 • ارغوانی

تشخیص رنگ لباس مناسب و نامناسب برای عروسی

دسته بندی رنگ لباس برای کمک به انتخاب لباس عروسی

برای انتخاب دسته بندی های گسترده تر، به دنبال رنگ ها در این محدوده ها باشید: 

 • تن رنگی جواهرات 
 • رنگ های پاستلی 
 • رنگهای اصلی 
 • رنگ های خنثی

حتما بخوانید: 33 مدل لباس مجلسی دخترانه شیک برای عروسی


نکاتی برای انتخاب لباس مهمان عروسی 

انتخاب لباس مهمانی عروسی سرگرم کننده است. برای اینکه انتخاب لباس مهمان عروسی را آسان کنید، این سوالات را از خود بپرسید: 

 • تم جشن عروسی چیست؟ از پوشیدن رنگ دقیق جشن عروسی خودداری کنید زیرا ممکن است توسط مهمانان دیگر اشتباه گرفته شود. 
 • کد لباس چیست ؟ کد لباس می‌تواند با الزامات رنگی یا قوانین ناگفته‌ای در مورد اینکه چه چیزی باید انتخاب کنید و چه چیزی را که نباید انتخاب کنید، باشد. 
 • قرار است در چه فصلی باشد؟ هر فصل دارای یک پالت رنگ خاص است و چسبیدن به آن پالت تعداد گزینه هایی را که باید انتخاب کنید کاهش می دهد. گاهی اوقات شما فقط یک استایل زیبا و جسورانه دارید. اما عروسی ها همیشه جایی برای نشان دادن این موضوع نیستند، بنابراین به دنبال چیزی با پولک کمتر و رنگ صورتی باشید. 
 • آیا می توانید کسی را با چاپ رنگارنگ هیپنوتیزم کنید؟ چاپ‌ها روشی سرگرم‌کننده برای ترکیب رنگ‌های مختلف و بیان خود هستند، اما ممکن است بسیار شلوغ باشند. با چاپ های روانگردان چشم های زیادی را از نزدیکان عروس وسوسه نکنید. 
 • آیا شما را تکمیل می کند؟ حتی با وجود محدودیت‌ها، باز هم می‌خواهید رنگی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید برای شما خوب است. چیزی را زوری انتخاب نکنید مطمئن شوید که در آن احساس خوبی نیز دارید. 

تشخیص رنگ لباس مناسب و نامناسب برای عروسی

لباس رسمی عروسی

اگر یک دعوت نامه عروسی دریافت می کنید که نشان می دهد این یک عروسی رسمی است، باید برخی از الزامات مد را در نظر بگیرید. در حالی که احتمالاً می‌دانید لباس‌های سنتی مهمانان عروسی چگونه به نظر می‌رسند، ممکن است ندانید لباس رسمی عروسی چه می‌کند. لباس رسمی "خوش پوش ترین" کد لباس است و لباس های تاکسیدو و مانتوهای بلند تا زمین استاندارد هستند. اگر قبل از ساعت 6 بعد از ظهر به عروسی می روید و هنوز یک کد لباس رسمی وجود دارد، می توانید به جای آن لباس های روشن بپوشید. برای کت و شلوار  سیاه و سفید معمولی را انتخاب کنید. برای لباس های شب، از رنگ مشکی خودداری کنید و از رنگ های پاستلی یا جواهری استفاده کنید. کد لباس عروسی اختیاری کراوات مشکی است. با این حال، لباس نیمه رسمی بهتر است و معمولاً همان چیزی است که افراد در مراسم عروسی به آن عادت دارند. این کت و شلوار و/یا شلوار و یک ژاکت با لباس شب است. 

تشخیص رنگ لباس مناسب و نامناسب برای عروسی

لباس عروس غیررسمی

دلایل زیادی وجود دارد که چرا زوج‌های نزدیک ممکن است یک کد لباس عروسی غیررسمی را انتخاب کنند، اما این گزینه‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور کلی، چیزی مانند  کت و شلوارهای تجاری، یا کت و شلوارهای اسپرت  ، انتخاب های مناسبی برای عروسی های غیررسمی هستند. آنها فانتزی هستند اما شما می توانید به کمد خود رجوع کنید تا آنها را پیدا کنید. اگرچه این یک کد لباس سختگیرانه نیست، اما این بدان معنا نیست که شما می‌توانید بی‌رحمانه رفتار کنید.لباس هایی را با رنگ های خنثی و رنگ های ثابت انتخاب کنید. تا زمانی که حواس‌تان را پرت نکنند، می‌توانید از چاپ‌ها استفاده کنید. یک لباس پر زرق و برق زرد و نارنجی می تواند یک لباس جذاب باشد اما برای عروسی در حیاط خلوت نامناسب است. 

تشخیص رنگ لباس مناسب و نامناسب برای عروسی

کدهای لباس عروسی فصلی

چه زمانی از سال ازدواج می کند، یک لایه کامل به انتخاب لباس هایی که باید در عروسی آنها بپوشد اضافه می کند. در حالی که انتخاب رنگ هنوز مهم است، مکان ها و فصول خاصی قوانین را تغییر می دهند.


حتما بخوانید: مدل عکس عروس و داماد عاشقانه ایرانی و خارجی


ایده های لباس و رنگ در هوای سرد 

برای عروسی در فضای باز مهمانان باید لباس مناسب با آب و هوا انتخاب کنند.لباس های خود را در خانه نگه دارید. هدف شما این است که شانس مبارزه با مادر طبیعت را به حداقل برسانید، بنابراین از پارچه هایی که ممکن است در باد گرفتار شوند و پاشنه هایی که ممکن است باعث افتادن شما شوند، خودداری کنید. با این حال، اگر باد نمی‌وزد، برای گرم شدن لباس بلندتر بپوشید، به خصوص اگر عروسی رسمی است.

یک لباس زیبا که با یک شال، ژاکت، یا روکش / کت خز مصنوعی و پاشنه‌های کوتاه ست می‌شود، در بیشتر موارد جواب می‌دهد. همچنین می‌توانید در طول روز یک پیراهن و شلوار تمیز بپوشید و برای عروسی‌های عصرانه آن را با کت یا کت اسپرت ست کنید. رنگ های جواهری و رنگ های تیره تر، مانند زمردی، آلویی، شرابی، قرمز تیره و آبی تیره، انتخاب های خوبی برای لباس عروسی در هوای سرد هستند. به طور مشابه، پارچه های سنگین تری مانند مخمل، توید، پشم، ابریشم و ترمه را بچسبانید. 

تشخیص رنگ لباس مناسب و نامناسب برای عروسی

ایده های لباس و رنگ در هوای گرم

عروسی های ساحلی یا سایر مراسم عروسی در رویدادهای گرمسیری به مهمانان نیاز دارند که مطابق با آن لباس بپوشند. برای این مناسبت‌ها لباس‌های بادی مانند پیراهن ابریشمی و لباس‌های خاکی را در نظر بگیرید. رنگ‌های روشن، مانند سبز لیمویی، در عروسی‌های ساحلی و عروسی‌های تابستانی در فضای باز قابل قبول‌تر هستند تا مراسم‌های داخلی رسمی‌تر. در مورد رنگ ها از مقصد خود برای الهام گرفتن استفاده کنید. اگر به عروسی ساحلی می روید، به تمام رنگ های آبی، سبز و خنثی جالبی فکر کنید که می توانید از آن لذت ببرید. یا، اگر در اواسط تابستان به یک عروسی زیبا در فضای باز می روید، هنگام انتخاب لباس های خود، رنگ های معمولی گل را بازی کنید.

تشخیص رنگ لباس مناسب و نامناسب برای عروسی

بدترین رنگ لباس برای پوشیدن در مراسم عروسی

افراد نزدیک عروس اغلب می گویند که می خواهند مهمانانشان راحت باشند. اما آنها به این معنا نیستند که شما باید خیلی راحت باشید. یکی از بخش های مهمان خوب عروسی این است که بدانید  چه رنگ هایی را در عروسی نپوشید . و دانستن آنها به همان اندازه مهم است که بدانید چه لباسی برای عروسی مناسب است. از آنجایی که معمولاً برای عروس و دامادها یا جشن عروسی در نظر گرفته شده است، لباس‌های پارچه‌های شفاف و رنگ‌های روشن‌تر گاهی اوقات می‌توانند منجر به مد عروسی شوند. وقتی شک دارید، از رسمی بودن و ظرافت استفاده کنید و از لباس‌های زیر دوری کنید: 

 • سفید
 • تمام مشکی
 • رنگ های روشن 
 • چاپ های پررنگ و رنگارنگ 
 • رنگ های جشن عروسی 
 • لباس همرنگ عروس

 به هر قیمتی از رنگ هایی که شبیه یا هماهنگ با رنگ های عروسی هستند اجتناب کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که از رنگ سفید خودداری کنید ، مگر اینکه به طور خاص توسط نزدیکان عروس از شما خواسته شده باشد که آن را بپوشید - هرچند شاید برای اطمینان باید آن را امضا و محضری کنید. زوج‌های سنتی‌تر نیز ممکن است نسبت به رنگ مشکی بیزار باشند، اما زوج‌های جایگزین ممکن است این وارونگی را دوست داشته باشند، بنابراین قبل از انتخاب یک مجموعه کاملا مشکی برای هر عروسی با یکی از نزدیکان زوج مشورت کنید.

سخن آخر

به ندرت کسی در مراسم عروسی حاضر می شود که قصد خراب کردن آن را داشته باشد، اما یک تصمیم بی دقت در مورد لباس ممکن است زننده باشد. اگر شک کردید که چه رنگ هایی برای پوشیدن در عروسی مناسب است، از یک پالت سنتی و کلاسیک استفاده کنید. یک لباس ساده یا کت و شلوار تیره و کراوات/پاپیون تقریبا همیشه مد هستند. اما هنگامی که لباسی را که برای عروسی می پوشید با دقت و با تفکر انتخاب کردید، استراحت کنید. زوج ها از اینکه شما آمده اید تا روز خاص خود را به اشتراک بگذارید خوشحال خواهند شد. 


مطالب مرتبط:

جدیدترین ست لباس مجلسی دخترانه خاص و شیک

مدل سارافون زنانه و دخترانه کره ایاز
1
رای