طرز تهیه پیتزا مارگاریتا اصل ایتالیایی خوشمزه و دلچسب با فر و بدون فر

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا اصل ایتالیایی خوشمزه و دلچسب با فر و بدون فر پیتزا مارگاریتا یکی از پیتزا های اصیل ایتالیایی است فوق العاده خوشمزه می باشد که می توانید با فر و بدون فر تهیه کنید. این پیتزا فوق العاده ساده و رژیمی است و به راحتی تهیه می شود.

پیتزا مارگاریتا یکی از خوشمزه ترین و معروف ترین پیتزا های ایتالیا می باشد و مواد اولیه این پیتزا گوجه فرنگی می باشد که با وجود آن بسیار لذیذ و خوش طعم می شود. این پیتزا دقیقا رنگ پرچم ایتالیا می باشد و واقعا نماد این کشور می باشد. پیتزا مارگاریتا به دلیل اسم ملکه که مارگاریتا بود به این اسم نام گرفته است که سرآشپز برای ملکه این پیتزای خاص را پخت کرده بود و بسیار لذت برده بود. وجود ریحون روی این پیتزا عطر فوق العاده ای می دهد. حتما پیشنهاد می کنم این پیتزای خوشمزه و سریع را آماده کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه پیتزا مارگاریتا را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید

مواد لازم برای پیتزا مارگاریتا اصل خوشمزه و ساده با فر و بدون فر در تابه

گوجه4 عدد
ریحان100 گرم
پنیر پیتزا موزارلا250 گرم
سیر2 حبه
نمک، فلفل سیاه، آویشنبه مقدار لازم
پودر خمیر مایه1 قاشق چای خوری
شکر1 قاشق چای خوری
آب ولرم1/2 لیوان
آرد500 گرم

دستور پخت پیتزا مارگاریتا اصل خوشمزه و ساده با فر و بدون فر در تابه

1

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا خانگی و رژیمی

مرحله اول: آماده سازی مواد یک قاشق چای خوری پودر خمیر مایه و یک قاشق چای خوری شکر رو داخل نصف لیوان آب ولرم بریزید و با همزن خوب هم بزنید. درب آن را بگذارید تا عمل آید. گوجه ها را بشورید و آن ها را روی تخته برش به صورت نگینی خرد کنید. سپس سیر را بشورید و آن ها را هم روی تخته برش خیلی ریز خرد کنید. ریحان ها را بشورید و آب اضافی آن را بگیرید و روی تخته برش به صورت درشت خرد کنید.

2

مرحله دوم: آماده سازی خمیر پیتزا

کاسه بزرگی را بردارید و آرد را دوبار الک کنید داخل کاسه و نمک را به آن اضافه کنید. سپس خمیر از قبل اماده شده را به آرد اضافه کنید. یک کاسه آب ولرم کنار دست خود بگذارید. با دست آرد و نصف لیوان آب و خمیر مایه رو هم بزنید. اگر حس کردید که خمیر خشک شده مقداری آب به دست خود بزنید و خمیر را ورز دهید. این کار را ادامه دهید تا خمیر جمع شود. خمیر تقریبا سفت می شود.

3

مرحله سوم: درست کردن خمیر پیتزا

مقداری آرد ذرت بریزید روی سطح بپاچید و خمیر را روی آرد قرار دهید و به مدت زمان 10 دقیقه با دست چرب ورز دهید. ظرف مناسب و تمیزی را با قلم مخصوص آشپزی سطحش را چرب کنید. خمیر آماده شده را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید و داخل ظرف قرار دهید. به مدت 2 ساعت در دمایی که گرم باشد قرار دهید تا استراحت کند. بعد این مدت خمیر آماده است.

طرز تهیه خمیر پیتزا
4

مرحله چهارم: آماده سازی سس

در تابه مناسب مقداری روغن یا روغن زیتون بریزید و سیر ها را به روغن اضافه کنید و تفت دهید تا از خامی خارج شود و بوی عطرش بیرون آید. سپس گوجه های خرد شده را به سیر اضافه کنید و هم بزنید تا تفت داده شود. سپس ادویه که شامل نمک، فلفل سیاه و آویشن می باشد را اضافه کنید و هم بزنید و در آخر هم ریحان های ریز شده را بریزید و یک تفت کوچک بدهید و زیر شعله را خاموش کنید. مواد را با هم پوره کنید. می توانید از غذاساز استفاده کنید.

5

مرحله پنجم: پخت پیتزا در فر

فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. قالب فر را با قلم مو آشپزی کمی چرب کنید. خمیر کنار گذاشته شده را بردارید و یک عدد از خمیر را بردارید و روی سطح مناسب مقداری آرد بپاچید و با وردنه خمیر را باز کنید و به آن فرم دهید تا خمیر نازک شود. سپس خمیر را داخل ظرف فر بگذارید و روی خمیر مقداری پنیر پیتزا را بریزید و روی سطح خمیر پخش کنید. سپس سس از قبل پوره شده را به روی پنیر پیتزا بریزید و با پشت قاشق آن را پخش کنید و دوباره پنیر پیتزا را ریخته و برای تزئین چند عدد گوجه ورقه ای شده و گوجه خلالی شده را روی پنیر قرار دهید و 3 یا 4 برگ از ریحون به روی پیتزا بریزید و پیتزا را به مدت 30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا بپزد بعد این زمان پیتزا آماده می باشد نوش جان.

پخت پیتزا مارگاریتا در فر
6

مرحله ششم: پخت پیتزا مارگاریتا بدون فر

در یک تابه مناسب سطح آن را مقداری روغن بریزید و خمیر کنار گذاشته شده را بردارید و یک عدد از خمیر را بردارید و روی سطح مناسب مقداری آرد بپاچید و با وردنه خمیر را باز کنید و به آن فرم دهید تا خمیر نازک شود. سپس خمیر را داخل تابه بگذارید و روی خمیر مقداری پنیر پیتزا را بریزید و روی سطح خمیر پخش کنید. سپس سس از قبل پوره شده را به روی پنیر پیتزا بریزید و با پشت قاشق آن را پخش کنید و دوباره پنیر پیتزا را ریخته و برای تزئین چند عدد گوجه ورقه ای شده و گوجه خلالی شده را روی پنیر قرار دهید و 3 یا 4 برگ از ریحون به روی پیتزا بریزید. سپس شعله پخش کن را زیر تابه قرار دهید و شعله را ملایم کنید و درب تابه را بگذارید به مدت 45 دقیقه روی گاز بپزد. بعد از این زمان پیتزا آماده است. نوش جان

طرز تهیه پیتزا مارگایتا بدون فر

نکات مهم برای تهیه پیتزا مارگاریتا اصل

  • می توانید از خمیر پیتزا آماده یا شرکتی استفاده کنید.
  • به دلخواه از پنیر چدار یا ورقه ای نیز می توانید استفاده کنید.
  • برای اطمینان از پخت پیتزا در تابه به آن سر بزنید و چک کنید تا پیتزا کامل پخته شود.
از
6
رای