طرز تهیه پنکیک ساده و خوشمزه با شیر و بدون کره برای دو نفر

طرز تهیه پنکیک ساده و خوشمزه با شیر و بدون کره برای دو نفر پنكيك یا نان پخته شده در تابه با مواد مختلف در تمام دنیا طبخ می شود. پنکیک به عنوان یک صبحانه کامل و خوشمزه برای همه به ویژه کودکان محسوب می شود. در ادامه طرز تهیه پنکیک ساده و خانگی با شیر و بدون کره آمده است.

پنکیک جزء گروه شیرینی و دسر است که در تابه پخته می شود در کنار برش هایی از میوه، شکلات، عسل و یا شیره افرا سرو می شود در اغلب مواقع از آن به عنوان صبحانه کامل استفاده می کنند و دارای محبوبیتی در بین کودکان است. پنكيك یا نان پخته شده در تابه با مواد مختلف در تمام دنیا طبخ می شود. نمونه ایرانی آن به نام (کاکا ) در شمال کشومان طبخ می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه پنکیک ساده خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای پنکیک

آردیک و نیم پیمانه
شیر1 پیمانه
تخم مرغ1 عدد
روغن مایع1 قاشق غذا خوری
شکر1 قاشق غذا خوری
بکینگ پودر1 قاشق چایخوری
وانیل1 قاشق چایخوری

دستور پخت پنکیک

1

آماده سازی مواد خشک پن کیک

ابتدا آرد، بکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و با الک مخصوص شیرینی پزی 3 بار الک می کنیم.

2

آماده سازی خمیر پنکیک ساده با شیر

ابتدا تخم مرغ ، شکر و وانیل را به مدت 3 دقیقه کاملا مخلوط می کنیم تا کشدار و لطیف شده و از لختگی خارج شود در این مرحله روغن مایع و شیر را اضافه کرده کاملا مخلوط می کنیم در این مرحله آرد را به تدریج اضافه و مخلوط کنید تا یک خمیر با غلظت مناسب و یکدست بدست آوریم.

3

درست کردن پنکیک

ابتدا داخل تابه ای مناسب را با قلموی آشپزی چرب می کنیم و به اندازه یک ملاقه از خمیر برداشته و در مرکز تابه می ریزیم وقتی حباب های جذاب روی سطح پنکیک ایجاد شد حالا برمی گردانیم تا سمت دیگر آن هم به همین روش پخته شود و تمام خمیر را به همین صورت آماده می کنیم.

طرز تهيه پنكيك ساده

نکات مهم و فوت و فن طرز تهيه پنكيك ساده خانگی

  • تابه ای که برای پخت پنکیک استفاده می شود باید ضخیم باشد تا حرارت را در خود نگه دارد تا پنکیک مغز پخت شده و نسوزد.
  • غلظت مواد پنکیک باید به گونه ای باشد در هنگام ریختن در تابه از ملاقه نچکد و بافت خود راحفظ کند.
  • پنکیک را می توانید با طعم های مختلفی تهیه کنید مثلا به جای شیر آب پرتقال را جایگزین کنید و به جای وانیل از رنده پوست پرتقال و به این شکل یک پنکیک پرتقالی دارید.
از
233
رای