طرز تهیه حلوای ساده زعفرانی خوشمزه و خوشرنگ مرحله به مرحله

طرز تهیه حلوای ساده زعفرانی خوشمزه و خوشرنگ مرحله به مرحله حلوا یکی از دسرهای خوشمزه و پر طرفدار است که انواع مختلفی دارد. در ادامه ما به شما دستور پخت و طرز تهیه حلوا ساده زعفرانی خوشمزه و خوشرنگ مجلسی را در سلام دنیا آموزش دادیم.

حلوا نوعی شیرینی و یا دسر ایرانی است که از دیر باز در کشورمان تهیه می شده. حلوا را در کلیه مراسم مذهبی، ختم ها به روش های گوناگون تهیه می کنند و در شهر های مختلف حلوا های خاص آن شهر با مواد اولیه بومی تهیه می کنند ولی نقطه مشترک همه حلوا ها ترکیب آرد و روغن است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه حلوای ساده خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای حلوا

آرد1 پیمانه
شکر1 پیمانه
آب2 پیمانه
روغن جامد یا کره1/2 پیمانه
گلاب1/3 پیمانه
هل سابیده1/2 قاشق غذا خوری
زعفران سابیده1/2 قاشق غذا خوری

دستور پخت حلوا

1

طرز تهیه حلوا ساده خوشمزه

آرد را داخل قابلمه ای مناسب ریخته و روی حرارت متوسط قرار می دهیم و حدود 20 دقیقه تفت می دهیم تا بوی خامی آرد کاملا گرفته شود.

طرز تهیه حلوای ساده زعفرانی
2

مرحله دوم: الک کردن آرد و افزودن روغن

آرد تفت داده شده را از الک حریر عبور می دهیم و دوباره به قابلمه بر می گردانیم و روغن را به آرد افزوده و با شعله ملایم تفت داده و مدام مخلوط می کنیم.

3

مرحله سوم: تهیه شربت حلوا

برای تهیه شربت ابتدا آب و شکر را داخل قابلمه مناسبی ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکر کاملا حل شود؛ سپس زعفران، گلاب و هل را به شربت افزوده و اجازه می دهیم تا کاملا قوام پیدا کند.

4

مرحله آخر پخت حلوا

حالا شربت قوام آمده را به آرد در حال سرخ شده افزوده و مدام مخلوط کنید تا مواد حلوا کاملا یکدست شود و بتوان آن را در گوشه قابلمه جمع کرد. حالا قابلمه را به شکل الاکلنگی حرکت داده تا حلوا کاملا منسجم شود. حلوا را در ظرف مناسب سرو ریخته و نوش جان کنید.

طرز تهیه حلوا مجلسی ساده

نکات مهم و فوت و فن تهیه حلوا ساده خانگی خوشمزه

  • آرد را بعد از تفت دادن و گرفتن خامی آن حتما الک کرده و بعد روغن را به آن بیفزایید.
  • از ادویه های بسیار با کیفیت استفاده کنید و در صورت امکان در زمان پخت هل را آسیاب کنید.
  • برای تزئین حلوا از بادام، گل محمدی، پرک و پودر پسته می توانید استفاده کنید. 
  • در تهیه حلوا ساده می توان هم از آرد شیرینی پزی استفاده کرد و هم آرد گندم سبوسدار که کاملا سلیقه ای است ولی در تهیه حلوا ها با رنگ زعفرانی بهتر است از آرد شیرینی پزی استفاده کنید.
از
13
رای