روش خواندن نماز روز پنجشنبه ماه شعبان برای حاجت و ازدواج + فضیلت

روش خواندن نماز روز پنجشنبه ماه شعبان برای حاجت و ازدواج + فضیلت نماز روز پنجشنبه ماه شعبان؛ نیت، زمان و طریقه خواندن نماز روز پنجشنبه ماه شعبان برای حاجت و بخت گشایی و ازدواج و فضیلت خواندن نماز پنجشنبه ماه شعبان در سلام دنیا بیاموزید.

نماز خواندن یک شیوه ارتباطی بسیار موثر با خدواند متعال است. خواندن برخی نمازها در برخی از ماه ها توصیه شده است که از ثواب بسیار زیادی نیز برخوردار است، یکی از این نمازهای مستحبی نماز پنجشنبه ماه شعبان است. در ادامه این مطلب سلام دنیا درباره نماز حاجت روز پنجشنبه ماه شعبان، نیت نماز پنجشنبه ماه شعبان، زمان خواندن و فضیلت خواندن نماز پنجشنبه ماه شعبان برای بخت گشایی و حاجت صحبت خواهیم کرد.

نماز حاجت روز پنجشنبه ماه شعبان

نماز حاجت از جمله نمازهایی است که خواندن آن در ماه مبارک شعبان هر حاجتی را براورده خواهد کرد. باید هر پنجشنبه ماه شعبان دو رکعت نماز خوانده شود، در هر رکعت بعد از خواندن سوره «حمد» صد مرتبه سوره «توحید» خوانده شود و بعد از گفتن سلام نماز، «صد مرتبه» صلوات فرستاده شود تا به لطف الهی هم حاجت های دینی و هم دنیایی برآورده خواهد شد.


حتما بخوانید: تاریخ دقیق شروع ماه شعبان در تقویم امسال چه روزی است


نماز حاجت روز پنجشنبه ماه شعبان

نیت نماز پنجشنبه ماه شعبان

این نماز به عنوان نماز حاجت در هر پنجشنبه ماه شعبان خوانده می شود بنابراین می توانید آن را به نیت هر حاجتی که دارید چه حاجت های دنیایی و چه حاجت دینی بخوانید.

زمان خواندن نماز پنجشنبه ماه شعبان

در مورد زمان خواندن نماز پنجشنبه ماه شعبان مطلبی یافت نشده است.فقط بر لزوم خواندن این نماز در روز پنجشنبه تاکید شده است.

زمان خواندن نماز پنجشنبه ماه شعبان

فضیلت خواندن نماز پنجشنبه ماه شعبان

  • از امام علی علیه السّلام نقل شده است که رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمودند: «آسمانها در هر پنجشنبه از ماه شعبان زینت داده می شود، در ادامه می فرمایند ملائک خدا روزه داران این روز را بیامرزد و دعای آنها را اجابت خواهد شد.اگر کسی در این روز پنجشنبه ماه شعبان دو رکعت نماز بخواند خدا حاجات او چه دنیایی و اخروی را برآورده خواهد کرد.
  • حضرت علی علیه السلام در جای دیگری می فرماید: "در این ماه خواندن نماز، روزه و…شاخه های نیكی هستند".

حتما بخوانید: بهترین اعمال ماه شعبان کامل برای حاجت


نماز روز پنجشنبه ماه شعبان برای بخت گشایی

همانطور که در قسمت بالا نیز گفته شد خواندن نماز روز پنجشنبه ماه شعبان از فضیلت بسیار زیادی برخوردار است. پس اگر شخصی این نماز دو رکعتی را در روز پنجشنبه ماه شعبان با خلوص نیت و توجه قلبی بخواند هر حاجتی که در دل داشته باشد چه دینی و چه دنیایی از جمله بخت گشایی به لطف حق تعالی براورده خواهد شد.

نماز روز پنجشنبه ماه شعبان برای بخت گشایی

سخن پایانی:

ماه شعبان ماه منسوب به پیامبر گرامی اسلام است که در آن این ماه بر خواندن نماز و گرفتن روزه تاکید زیادی شده است. یکی از این نماز های مهم و پر فضیلت نماز روز پنجشنبه ماه شعبان است که در این مطلب علاوه بر نحوه خواندن و فضیلت های نماز روز پنجشنبه ماه شعبان نیز گفته شد.


مطالب مرتبط:

متن کامل مناجات شعبانیه با ترجمه و فایل pdf

فضیلت و اعمال شب و روز نیمه شعباناز
4
رای