متن زیارت روز چهارشنبه اهل بیت با معنی و فایل صوتی + فضیلت زیارت

متن زیارت روز چهارشنبه اهل بیت با معنی و فایل صوتی + فضیلت زیارت زیارت روز چهارشنبه با معنی ؛ متن زیارت روز چهارشنبه امام کاظم، امام رضا، امام جواد و امام هادی با ترجمه و صدای حسین یزدان پناه و فضیلت زیارت کاظمین و زیارت امام رضا (ع) در سلام دنیا بخوانید.

روز چهارشنبه به نام امام کاظم، امام رضا، امام جواد و امام هادی ع متبرک شده است در این روز خواندن زیارت این سه امام با ثواب و فضیلت بسیار زیادی همراه است.در این مطلب سلام دنیا می توانید با متن زیارت روز چهارشنبه امام کاظم، امام رضا، امام جواد و امام هادی با معنی آن، فضیلت زیارت کاظمین یعنی امام کاظم و امام جواد ع و فضیلت زیارت امام رضا (ع) و فایل صوتی زیارت روز چهارشنبه با صدای یزدان پناه آشنا شوید.

دانلود زیارت روز چهارشنبه با صدای حسین یزدان پناه

متن زیارت روز چهارشنبه امام کاظم، امام رضا، امام جواد و امام هادی با معنی

السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا أَوْلِيَاءَ اللَّهِ السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا حُجَجَ اللَّهِ‏
درود بر شما (يعنى موسى بن جعفر و حضرت رضا و امام محمد تقى و امام على النقى «ع» ) باد اى پيشوايان من سلام بر شما باد اى حجت‏هاى الهى

///////////////////////////////////////
السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا نُورَ اللَّهِ فِي ظُلُمَاتِ الْأَرْضِ‏
سلام بر شما باد اى انوار خدا در ظلمات عالم

///////////////////////////////////////
السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ عَلَى آلِ بَيْتِكُمْ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ بِأَبِي أَنْتُمْ وَ أُمِّي
درود و رحمت خدا بر شما باد و بر اهل بيت شما كه خوبان و پاكان عالمند پدر و مادر من فداى شما

///////////////////////////////////////
لَقَدْ عَبَدْتُمُ اللَّهَ مُخْلِصِينَ وَ جَاهَدْتُمْ فِي اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ حَتَّى أَتَاكُمُ الْيَقِينُ‏
حقا كه شما به اخلاص كامل بندگى خدا را كرديد و حق جهاد در راه خدا را بجا آورديد تا آنكه به مقام يقين (وقت رحلت) رسيديد


حتما بخوانید: متن دعا روز چهارشنبه، اعمال و نماز آن


///////////////////////////////////////
فَلَعَنَ اللَّهُ أَعْدَاءَكُمْ مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ أَجْمَعِينَ وَ أَنَا أَبْرَأُ إِلَى اللَّهِ وَ إِلَيْكُمْ مِنْهُمْ‏
بارى لعن خدا بر هر كس از جن و انس كه دشمن شماست باد و من بسوى خدا و بسوى شما از آن دشمنان بيزارى مى ‏جويم

///////////////////////////////////////
يَا مَوْلاَيَ يَا أَبَا إِبْرَاهِيمَ مُوسَى بْنَ جَعْفَرٍ
اى امام من‏اى موسى بن جعفر (ع)

///////////////////////////////////////
يَا مَوْلاَيَ يَا أَبَا الْحَسَنِ عَلِيَّ بْنَ مُوسَى‏
اى امام من اى على بن موسى الرضا (ع)

///////////////////////////////////////
يَا مَوْلاَيَ يَا أَبَا جَعْفَرٍ مُحَمَّدَ بْنَ عَلِيٍ‏
اى امام من اى محمد بن على التقى (ع)

///////////////////////////////////////
يَا مَوْلاَيَ يَا أَبَا الْحَسَنِ عَلِيَّ بْنَ مُحَمَّدٍ
اى امام من اى على بن محمد النقى (ع)

///////////////////////////////////////
أَنَا مَوْلًى لَكُمْ مُؤْمِنٌ بِسِرِّكُمْ وَ جَهْرِكُمْ مُتَضَيِّفٌ بِكُمْ فِي يَوْمِكُمْ هَذَا وَ هُوَ يَوْمُ الْأَرْبِعَاءِ وَ مُسْتَجِيرٌ بِكُمْ‏
من از دوستان شمايم و ايمان و اعتقاد به پنهان و آشكار شما دارم و در اين روز چهار شنبه به مهمانى شما آمده ‏ام و به شما پناه آورده ‏ام

///////////////////////////////////////
فَأَضِيفُونِي وَ أَجِيرُونِي بِآلِ بَيْتِكُمُ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ‏
پس مرا به مهمانى و در پناه خود بپذيريد به حق خاندان شما كه همه از خوبان و پاكان عالمند.


حتما بخوانید: متن زیارت روز پنجشنبه امام حسن عسکری با معنی و صوت


عکس زیارت روز چهارشنبه

عکس زیارت روز چهارشنبه

فضیلت زیارت کاظمین (امام کاظم و امام جواد)

برای زیارت امام کاظم و امام جوادع فضیلت بسیاری ذکر شده است:

  • در وایات متعددی آمده است که زیارت موسی بن جعفر ع مانند زیارت پیامبر ص است و در روایتی نقل شده است: هرکس این امام معصوم را زیارت کند، مانند آن است که حضرت رسول ص و امیر مؤمنان ع را زیارت کرده و در روایت دیگری گفته شده: مانند آن است که امام حسین(علیه‌السلام) را زیارت کرده باشد.
  • در حدیث دیگری هم آمده است: هرکه او را زیارت کند، بهشت از آن اوست.
  • شیخ جلیل محمّد بن شهرآشوب در «مناقب» از تاریخ بغداد آورده است: که خطیب مؤلّف آن کتاب به سند خود از علی بن خلال روایت کرده: هیچ کاری دشواری برایم ر نداد که بعد از آن به نزد قبر حضرت موسی بن جعفر (علیه‌السلام) روم و متوسّل به آن بزرگوار شوم، مگر آن‌که خدا، آن را برایم سهل کرد؛
  • شیخ صدوق از ابراهیم بن عُقبه نقل کرده: خدمت امام هادی (علیه‌السلام) نامه‌ای ارسال نمودم و در نامه پرسیدم از زیارت ابی‌عبدالله الحسین(علیه‌السلام) و از زیارت حضرت موسی بن جعفر (علیه‌السلام) و حضرت جواد (علیه‌السلام). منظور این بود که کدام یک از این دو زیارت برتر است؟ حضرت در پاسخ نوشته بودند: ابوعبدالله مقدّم است و زیارت این دو امام معصوم جامع‌تر و ثوابش عظیم‌تر است.

حتما بخوانید: روش خواندن نماز امام جواد برای ازدواج، حاجت، ثروت در روز چهارشنبه


فضیلت زیارت امام رضا (ع)

زیارت امام رضا علیه السلام و شفاعت

«أَبُو عَلِيٍّ اَلْأَشْعَرِيُّ عَنْ عَبْدِ اَللَّهِ بْنِ مُوسَى عَنِ اَلْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ اَلْوَشَّاءِ[4] قَالَ سَمِعْتُ اَلرِّضَا عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ يَقُولُ: إِنَّ لِكُلِّ إِمَامٍ عَهْداً فِي عُنُقِ أَوْلِيَائِهِ وَ شِيعَتِهِ وَ إِنَّ مِنْ تَمَامِ اَلْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ وَ حُسْنِ اَلْأَدَاءِ زِيَارَةَ قُبُورِهِمْ فَمَنْ زَارَهُمْ رَغْبَةً فِي زِيَارَتِهِمْ وَ تَصْدِيقاً بِمَا رَغِبُوا فِيهِ كَانَ أَئِمَّتُهُمْ شُفَعَاءَهُمْ يَوْمَ اَلْقِيَامَةِ؛ حسن بن وشّاء نقل کرده است: از امام رضا عليه السّلام شنيدم كه فرمودند: براى هر امامى برعهدۀ اوليا و شيعياش پيمانى است و از تمام و كامل بودن وفاى به عهد و بهتر ادا نمودن آن زيارت قبور آن بزرگواران است. پس هركس با ميل و رغبت آنها را زيارت کند و مواردى را كه آنها رغبت دارند قبول نمايد ائمۀ ايشان در روز قيامت شفيعانشان خواهند بود».

زیارت امام رضا (ع) و بخشش گناهان

  •  پیامبر اکرم صلى الله عليه و آله در حدیثی فرمودند: «پاره اى از تن من در خراسان مدفون خواهد شد، هر گناهكارى كه به زيارتش رود خداوند گناهانش را مورد بخشش قرار دهد».
  • در روايت ديگرى از امام رضا عليه السلام آمده است: « اَلا فَمَنْ زارَنى وَهُوَ عَلى غُسْلٍ خَرَجَ مِنْ ذُنُوبِه كَيَوْمٍ وَلَدَتْهُ امُّهُ ؛ بدانید كسى كه با غسل زيارت، به زيارت من بیاید،گناهانش پاك مى شود، همانند روزى كه از مادر متولد شده است».
  • و نیز، عبدالعظيم حسنى مى گويد: «از امام حسن عسكرى عليه السلام شنيدم كه فرمود: «اهل قم واهل آبة مغفور لهم لزيارتهم لجدى على بن موسى الرضا عليه السلام بطوس ؛ مردم قم و مردم آبة مورد غفران وبخشش الهى قرار گرفته اند؛ زيرا توفيق زيارت قبر جدم على بن موسى الرضا عليه السلام را در طوس پیدا کرده اند».

حتما بخوانید: اعمال آخرین چهارشنبه ماه صفر برای حاجت


زیارت امام رضا (ع)، هم سنگ زیارت پیامبر اکرم(ص)

  • امام صادق عليه السلام فرمودند: «هرکه يكى از ائمه عليهم السلام را زيارت كند مانند آن است كه رسول خدا صلى الله عليه و آله را زيارت كرده است».
  • از خود حضرت رضا عليه السلام نقل شده: «بقعه اى در خراسان است...هر كسی که مرا در آن بقعه زيارت كند مانند آن است که رسول خدا را زيارت كرده است».

زیارتی که پاداش آن بهشت است

از حضرت جواد عليه السلام نيز نقل شده كه فرمودند: «من از جانب خداوند مهربان ضمانت بهشت مى دهم براى هرکه قبر پدرم را در طوس زيارت كند در حالى كه به حق آن حضرت معرفت داشته باشد».

فضیلت زیارت امام رضا (ع)

ثواب زیارت امام رضا علیه السلام برابر با هزار حج

عيسى بن راشد از امام صادق عليه السلام نقل کرده است:هر كس قبر هر كدام از ائمه عليهم السلام را زيارت كند و در آنجا، دو ركعت نماز بخواند ثواب حج و عمره برايش نوشته مى شود.

در روایتی بزنطی گفته است: نامه حضرت رضا «علیه السلام» را خواندم، در آن نامه این طور آمده بود: «به شیعیان من بگو زیارت من به اندازه هزار حج پاداش دارد» بزنطی می گوید از امام جواد «علیه السلام» از روی تعجب پرسیدم: به اندازه هزار حج؟ آن حضرت فرمود: «آری: به خدا سوگند هرکه پدرم را زیارت کند در حالی که حق او را می شناسد،زیارت او به اندازه هزار، هزار حج (یک میلیون حج) ثواب دارد».

سخن پایانی:

در این مطلب علاوه بر متن زیارت امام کاظم، امام رضا، امام جواد و امام هادی ع در روز چهارشنبه درباره فضیلت زیارت کاظمین (امام کاظم و امام جواد) و فضیلت زیارت امام رضا (ع) نیز صحبت شد.


مطالب مرتبط:

متن زیارت حضرت حضرت محمد رسول الله در روز شنبه

متن زیارت روز یکشنبه حضرت زهرا و امیرالمومنین با معنی و فایل صوتی

متن زیارت روز دوشنبه امام حسن و امام حسین با معنی، فایل صوتی و تصویری

متن زیارت روز سه شنبه امام سجاد، امام باقر و امام صادق با معنی و صوتاز
1
رای