روش خواندن نماز امام جواد برای ازدواج، حاجت، ثروت در روز چهارشنبه

روش خواندن نماز امام جواد برای ازدواج، حاجت، ثروت در روز چهارشنبه نماز امام جواد (ع) چیست؛ روش خواندن نماز امام جواد برای خانه دار و ثروتمند شدن، ازدواج، شفای مریض، حاجت، رزق و روزی در روز چهارشنبه و معجزه نماز امام جواد (ع) در سلام دنیا بیاموزید.

از نمازهای سفارش شده برای حاجت روا شدن و رفع نیازهای مادی و معنوی نماز امام جواد (ع) می باشد که در این مطلب از سلام دنیا درباره موضوعات نماز امام جواد چیست؟ طریقه خواندن نماز امام جواد، نماز امام جواد چند رکعت است، نماز امام جواد روز چهارشنبه، نماز امام جواد برای ثروتمند شدن، نماز امام جواد برای خانه دار شدن، نماز امام جواد برای ازدواج، نماز امام جواد برای شفای مریض، نماز امام جواد برای رزق و روزی، معجزه نماز امام جواد (ع) صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

نماز امام جواد چیست

نماز امام جواد (ع) از نمازهای توسل به ائمه می باشد که رفع گرفتاری ها و گرفتن حاجات، شفای مریضان، امر ازدواج و یا افزایش رزق و روزی خوانده می شود که البته روش های مختلفی دارد، توصیه می شود که این نماز را به هنگام نیمه شب با چشمانی اشک آلود و حالتی نزار بجا آوریدT البته هر ساعتی از شبانه روز نیز بجا آورید حاجت روا خواهید شد.

طریقه خواندن نماز امام جواد

نماز امام جواد ( ع) نمازی دو رکعتی است که در هر رکعت یک بار سوره حمد و هفتاد مرتبه سوره توحید خوانده می شود و سپس به روایت سید بن طاووس در جمال الاسبوع ازک دعا را در ادامه و پس از اتمام نماز می خوانید:

اللَّهُمَّ رَبَّ الْأَرْوَاحِ الْفَانِیَةِ وَ الْأَجْسَادِ الْبَالِیَةِ، أَسْأَلُكَ بِطَاعَةِ الْأَرْوَاحِ الرَّاجِعَةِ إِلَى أَجْسَادِهَا ( أَحِبَّائِهَا)، وَ بِطَاعَةِ الْأَجْسَادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِهَا وَ بِكَلِمَتِكَ النَّافِذَةِ بَیْنَهُمْ‏، وَ أَخْذِكَ الْحَقَّ مِنْهُمْ وَ الْخَلاَئِقُ بَیْنَ یَدَیْكَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ قَضَائِكَ‏، وَ یَرْجُونَ رَحْمَتَكَ وَ یَخَافُونَ عِقَابَكَ‏، صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ اجْعَلِ النُّورَ فِی بَصَرِی وَ الْیَقِینَ فِی قَلْبِی‏، وَ ذِكْرَكَ بِاللَّیْلِ وَ النَّهَارِ عَلَى لِسَانِی وَ عَمَلاً صَالِحاً فَارْزُقْنِی‏، 


حتما بخوانید: ارکان نماز چیست و فرق آن با واجبات


( اى خداى آفریننده روحهایى كه از جهان فانى رفته و بدنهاى كهنه پوسیده شده، درخواست مى‏ كنم به طاعت روحهایى كه به امر تو به بدن باز مى ‏گردند، و به طاعت بدنهایى كه پس از تفرق با عروق و اعضاء همه ملتئم و مجموع مى‏گردند و به امر نافذ تو میان آن ها، و به آن حقى كه تو از همه باز خواهى گرفت در حالى كه خلایق در پیشگاه حضور تو منتظر حكم تو، و امیدوار رحمت تو و ترسان از عقاب تواند، درود فرست بر محمد و آل محمد، و نور در چشم من و یقین و ایمان در قلب من، و ذكر دائم خود را به شب و روز بر زبان من جارى كن و عمل صالح روزى من گردان )

نماز توسل به امام جواد

نماز امام جواد چند رکعت است

همانطور که عنوان شد نماز امام جواد ( ع) دو رکعت دارد .

نماز امام جواد روز چهارشنبه

یکی بهترین روزهای توسل به امام جواد (ع) روز چهارشنبه می باشد، در این روز و برای گرفتن حاجات نمازی مخصوص است که طریقه خواندن آن بدین شرح می باشد:

ابتدا نیت کرده که دو رکعت نماز به نیت توسل به امام جواد (ع) می‌خوانم.

سپس در رکعت اول سوره حمد و سوره قدر را تلاوت می کنید، ‏در رکعت دوم سوره حمد و سوره کوثر را به جا می آورید، آن هنگام قنوت را با خواندن سه بار ؛ " امن ‏یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء" به جا می آورید. و ادامه نماز را می خوانید و بعد از سلام مجدد سجده کرده و 9 بار ذکر " یا جواد الائمه ادرکنی" را بر لب می آورید و حاجت خود را با فروتنی و تضرع از خدای خود می خواهید.

این نماز روشی دیگری نیز دارد که می توانید انجام دهید؛

ابتدا نیت کرده که دو رکعت نماز حاجت و توسل به امام جواد (ع) می خوانم سپس در رکعت اول سوره‌های حمد و قدر را می خوانید و‎ ‎در رکعت دوم ‏سوره‌های حمد و اخلاص . بعد از اتمام نماز شروع به خواندن تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (س) که شامل 34 مرتبه “الله‌اکبر”، 33 مرتبه ‏‏”الحمدلله” و 33 مرتبه سبحان‌الله‎ می باشد کرده،سپس ذکر صلوات، استغفار و" لا حول و لا قوه الا بالله " بگویید.‏

نماز امام جواد برای ثروتمند شدن

نمازی که در جهت زیاد شدن رزق و روزی و ثروتمند شدن خوانده می شود بدین صورت است که شامل 4 رکعت نماز است که به صورت دو نماز دو رکعتی است.

طریقه خواندن دو رکعت اول نماز امام جواد برای ثروتمند شدن

 • دو رکعت نماز می خوانید که رکعت اول آن یک مرتبه سوره حمد و دو مرتبه سوره فلق می باشد
 • در رکعت دوم بعد از سوره حمد سوره کافرون و آیة الکرسی و از آیه امن الرسول بما انزل الیه من ربه (آیه 285 سوره بقره) را تا به آخر سوره خوانده
 • سپس سلام داده و در همان حالت نشسته بعد از نماز ده مرتبه ذکر :" سُبْحانَ اللهِ الاَبَدِ الاَبَدِ سُبْحانَ اللهِ الْواحِدِ الاَحَدِ سُبْحانَ اللهِ الفَرْدِ الصَّمَدِ سُبْحانَ اللهِ الّذی رَفَعَ الْسّماءَ بِغَیْرِ عَمَدٍ المُتَفَرِّدِ بِلا صاحِبَةٍ وَ لا وَلَدٍ" را بگویید.

حتما بخوانید: سوره و دعای رزق و روزی و گشایش کار از امامان


طریقه خواندن دو رکعت دوم نماز امام جواد برای ثروتمند شدن

 •  رکعت اول بعد از خواندن سوره حمد سه مرتبه سوره تکاثر را خوانده
 • در رکعت دوم بعد از خواندن سوره حمد سه مرتبه سوره قدر و سه مرتبه سوره زلزال را خوانده
 • بعد از اتمام نماز به سجده رفته وهفت مرتبه ذکر : "اللهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ التَّیْسیرَ فی کُلِّ عَسْیرٍ فَاِنَّ تَیْسیرَ الْعَسیرَ عَلَیْکَ یَسیرٌ را گفته
 • سر از سجده بردارید و ده مرتبه این آیات را بخواند: ( آیات 36و 37 سوره جاثیه): فَلِلَّهِ الْحَمْدُ رَبِّ السَّمَاوَاتِ وَرَبِّ الْأَرْضِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَلَهُ الْكِبْرِيَاء فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ ".
 • این نماز به جهت وسعت رزق و گشایش کارها و دفع فقر می باشد.

نماز امام جواد برای ثروتمند شدن

نماز امام جواد برای خانه دار شدن

روایت است که برای خانه دار شدن به جواد الائمه علیه السلام توسل کنید زیرا که بسیار مجرب است. طریقه خواندن نماز بدین صورت می باشد که: 

 • ابتدا نیت کرده که دو رکعت نماز حاجت و توسل به امام جواد (علیه السلام) می‌خوانیم
 • در رکعت اول سوره حمد و سوره قدر را خوانده و در رکعت دوم سوره حمد و سوره کوثر را می خوانیم،سپس در قنوت سه مرتبه آیه «أَمَّنْ یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوءَ» را خوانده و در پایان نماز سجده می‌کنیم و با حالت تضرع 9 مرتبه ذکر "یا جواد الائمه ادرکنی" را به جا می آوریم و حاجت خود را می گوییم.

نماز امام جواد برای ازدواج

جوانان برای تسریع در ازدواجشان و بازشدن بخت می توانند به امام جواد علیه السلام توسل  کنند، نماز امام جواد(ع) برای ازدواج بدین صورت می باشد:

 • ابتدا دو رکعت نماز به نیتی که دارید ادا کنید و در رکعت اول سوره حمد و سوره قدر و در رکعت دوم سوره حمد و سوره اخلاص را بخوانید.
 • بعد از نماز تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (س) را بگویید و سپس 1046 مرتبه ذکر « لا حول و لا قوة الا بالله » را گفته ، صلوات بفرستید و استغفار کنید و باز هم صلوات بفرستید
 • در نهایت صیغه نذری را به این ترتیب بخوانید : خدایا ! اگر (درخواستتان رو بگویید؛ مثلا ازدواج یا بدهی) من ادا بشود، یک من ( سه کیلوگرم ) نان و یک کیلوگرم پنیر بدهم به جایی که روضه حضرت جواد(ع) خوانده می شود، در آخر باز هم صلوات بفرستید.

حتما بخوانید: معجزات نماز جعفر طیار برای ازدواج و حاجت


نماز امام جواد برای شفای مریض

توسل به امام جواد(ع) برای شفای مریض بسیار شفارش شده است، اینگونه که برای شفای هر مریضی دو رکعت نماز حاجت توسل به حضرت جواد الائمه (ع) می خوانید و بعد صد و چهل و شش مرتبه ذکر: "ما شاءَاللهُ لا حَوْلَ وَ لا قُوّهَ اِلاّ بِالله" را می گویید. بهتر است که این نماز را بعد از نماز عصر تا دو ساعت بعد از آن خوانده شود.

نماز امام جواد برای رزق و روزی

نماز امام جواد برای رزق و روزی

بعد از خواندن نماز توطل به امام جواد جهت زیاد شدن رزق و روزی خواندن این دعا نیز سفارش شده است که روزی چهارده مرتبه تا 9 روز خوانده شود: " اَللّهـُمَّ اِنـّى اَسـْئَلُكَ بـِحـَقِّ وَلِیِّكَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِی علیه السلام اِلاّ جُدْتَ بِهِ عَلَىَّ مِنْ فـَضـْلِكَ ، وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَىَّ مِنْ وُسْعِكَ ، وَ وَسَّعْتَ بِهِ عَلَىَّ مِنْ رِزْقِكَ، وَ اَغْنَیْتَنى عَمَّنْ سـِواكَ ، وَ جـَعـَلْتَ حـاجـَتـى اِلَیـْكَ وَ قَضاها عَلَیْكَ ، اِنَّك لِما تَشاَّءُ قَدیرٌ. "

معجزه نماز امام جواد

توسل به امامان معصوم نوعی نزدیکی به خداوند است و ضامن قرار دادن امامان برای رفع حاجات است، توسل به امام جواد (ع) نیز برای رفع حاجات ، شفای مریضان، افزایش ثروت و رزق و روزی و صاحب خانه و مال معجزه می کند، اگر روا شود که شکر و اگر روا نشود خداوند در جایی بهتر از آن برایمان رقم خواهد زد.

سخن آخر

هر بنده ای در تمام روزها و ساعات می تواند از خداوند برای بهتر شدن حال همگی انسان ها چه از لحاظ مادی و چه معنوی کمک بخواهد، در این راه ائمه و توسل به آنها می توانند کمک مان کنند.


مطالب مرتبط:

فواید نماز خواندن برای جسم و روح

بهترین دعاها برای شفای انواع دردها و بیماری صعب العلاج و لاعلاج

از
69
رای