نماز جعفر طیار به روش ساده؛ معجزات نماز جعفر طیار برای ازدواج و حاجت

نماز جعفر طیار به روش ساده؛ معجزات نماز جعفر طیار برای ازدواج و حاجت نماز جعفر طیار چیست؛ چند رکعت و چند قنوت دارد، طرز خواندن نماز جعفر طیار به روش ساده را به همراه زمان خواندن و معجزات نماز جعفر طیار برای ازدواج و حاجت در سلام دنیا آشنا خواهید شد.

یکی از نمازهای مستحبی که از ثواب بی شماری برخوردار می باشد. نماز جعفر طیار می باشد، در این مطلب از سلام دنیا درباره موضوعات نماز جعفر طیار چیست؟ نماز جعفر طیار برای چی خوبه؟ نماز جعفر طیار چند رکعت است؟ نماز جعفر طیار قنوت دارد؟ روش خواندن نماز جعفر طیار به روش ساده، زمان نماز جعفر طیار، معجزات نماز جعفر طیار، نماز جعفر طیار برای ازدواج، نماز جعفر طیار برای حاجت صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

نماز جعفر طیار چیست

نماز جعفر طیار پیش از آنکه از طرف پیامبر اکرم (ص) به او هدیه شود؛ نماز تسبیح نام داشت. این نماز را پیامبر اسلام در پی بازگشتِ جعفر بن ابی طالب ( پسر عموی پیامبر، برادر امام علی (ع) از حبشه برای تشکر از زحماتش به او هدیه داد و آموزش داد که چگونه آنرا بجای بیاورد، از آن پس به نام جعفر طیار (نماز «حَبوَه») شهرت پیدا کرد.

نماز جعفر طیار برای چی خوبه

خواندن نماز جعفر طیار برای رفع حاجات می باشد و از ثواب فراوانی برخوردار می باشد، خواندن این نماز برای بازگشایی بخت و ازدواج نیز سفارش شده است . خواندن نماز جعفر طیار برای حل مشکلات و حاجت روا شدن بسیار مفید می باشد.


حتما بخوانید: 8 دعای سریع الاجابه قوی برای گرفتن حاجت


نماز جعفر طیار چند رکعت است

نماز جعفر طیار نمازی چهار رکعتی است که باید به صورت دو تا دو رکعتی خوانده شود. که در هر رکعت سوره های حمد و توحید خوانده می شود و 15 مرتبه ذکر «سبحان الله و الحمدلله و لا اله الّا الله و الله اكبر» گفته می شود.

نماز جعفر طیار

نماز جعفر طیار قنوت دارد

نماز جعفر طیار نیز قنوت دارد که در رکعت دوم خوانده می شود و باید به جای آورده شود.

روش خواندن نماز جعفر طیار به روش ساده

به فرموده امام صادق (ع) : نماز جعفر طیار بدون خواندن تسبیحاتش در حالت سکون مورد قبول است، فرد نمازگذار می تواند بعد از بجای آوردن دو رکعت نماز خود تسبیحات را زمانی بخواند که به انجام کارهای روزمره خود می پردازد.

به فرموده پیامبر اکرم (ص) نیز در هر رکعت نیز سوره توحید می توان خواند و تسبیحات اربعه آن یعنی «سُبْحَانَ اللهِ، وَ الْحَمْدُ لِلهِ، وَ لَا إِلَهَ إِلَّا اللهُ، وَ اللهُ أَكْبَر» را 300 مرتبه به خواند.


حتما بخوانید: بهترین دعاها برای شفای انواع دردها


زمان خواندن نماز جعفر طیار

بهترین زمان برای خواندن نماز جعفر طیار هنگام طلوع آفتاب در روز جمعه می باشد، البته می تواند در هنگام روز و یا شب در هنگام نماز نافله بخواند تا به عنوان نماز نافله اش نیز حساب شود، در این صورت هم می تواند نماز جعفر طیار را نیت کند و هم نماز نافله. البته اگر این نماز را در هر ساعت روز بخوانید نیز ثواب آن را خواهید برد.

زمان نماز جعفر طیار

معجزات نماز جعفر طیار

از امام موسی کاظم (ع) نقل شده است که: «کسی که نماز جعفر را بخواند اگر گناه او به عدد ریگ‌های در هم فشرده بیابان و به اندازه کف‌های دریا باشد، خداوند همه آن‌ها را می‌بخشد.»

همچنین امام صادق ( ع) نیز در رابطه با معجزات نماز جعفر طیار فرموده اند: «اى مفضّل! هرگاه تو را حاجت ضرورى پیش آید نماز جعفر را بخوان و این دعا را قرائت کن (دعای بعد از نماز) و حاجتت را از خدا بخواه که به خواست خدا برآورده می‌شود.»

اما با خواندن حدیثی از امام باقر (ع) از برکات و ثواب این نماز متحیر و شگفت انگیز خواهید شد. ایشان فرموده اند که : «در هر رکعت از نماز جعفر 75 بار تسبیحات گفته می‌شود که هر کدام 4 تسبیح است و جمعاً در هر رکعت 300 تسبیح می‌شود و روی هم 1200 تسبیح در 4 رکعت گفته می‌شود و خداوند عزوجل آن‌ها را مضاعف میسازد (و چنان‌که وعده فرموده در برابر هر حسنه ده حسنه پاداش عطا می‌‌فرماید) به پاداش آن‌ها براى آن شخص، 12000 حسنه منظور می‌کنند که هر حسنه از آن در ارزش و گرانى قدر، مانند کوه احد و بزرگ‌تر از آن است.»

نماز جعفر طیار برای ازدواج

از زبان آیت الله بهجت نقل شده است که : هرکس این عمل را (نماز جعفر طیار) بجا آورد، به حول و قوه الهی، گشایشی در امر ازدواج خواهد بود. اما این بدان منظور نیست که شخصی با یکبار خواندن نماز جعفر طیار در کار ازدواجش گشایش می باید، این امکان وجود دارد که با خواندن بارها و بارها به این امر دست یابد و هرگز امید خود را به خدا نباید از دست دهد.


حتما بخوانید: آثار دعای پر فضیلت یستشیر برای ازدواج و حاجت 


نماز جعفر طیار برای حاجت

و همچنین آیت الله بهجت درباره حاجت روا شدن فرموده اند که «نماز جعفر را به‌ترتیب و دعایی که در کتاب زادالمعاد آمده است بخوانید» و «بعد از نماز و ادعیۀ آن به سجده روید و با چشم گریان اگرچه با قطرۀ اشکی که چشم تَر شود اشک بریزید و حاجتتان را بخواهید». در همین خصوص علامه مجلسی رحمه‌الله فرموده اند: «پس از نوافل یومیه، نمازی مانند این نماز به‌لحاظ سند و زیادی ثواب نیست».

سخن آخر

در فضل نماز جعفر طیار روایت است از پیامبر اکرم (ص) که با خواندن این نماز خداوند گناهان بزرگ و کوچک، قدیم و جدید و گناه عمدی و اشتباهی تو را می‌بخشد. ثواب نماز جعفر طیار را می‌توان به مردگان و شهدا تقدیم کرد ، با اینکار نه تنها از ثواب شما کم نمی شود بلکه چندین برابر خواهد شد.


مطالب مرتبط:

سوره و دعای رزق و روزی و گشایش کار از امامان و قرآن کریم

دعا و سوره ای برای باز شدن شانس


 

از
54
رای