شرف الشمس 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق، اعمال و دعا شرف الشمس

شرف الشمس 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق، اعمال و دعا شرف الشمس شرف الشمس چه روزی است؛ تاریخ دقیق شرف الشمس سال 1402 در تقویم هجری، قمری ومیلادی کی هست و اعمال شرف الشمس و متن دعای شرف شمس چیست را در سلام دنیا بخوانید.

شرف الشمس در حقیقت یک اتفاق نجومی است اما در زمینه جواهرات و سنگ های قیمتی به نگین عقیق زرد رنگ هم اطلاق می شود که روی آن حرز یا دعای شرف الشمس حکاکی شده است. اما آیا می دانستید که زمان نوشتن دعای شرف الشمش محدود است و باید در ساعت مشخصی انجام شود؟ پس با ما همراه باشید تا در این مطلب سلام دنیا ؛ در خصوص اینکه شرف الشمس 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق و اعمال شرف الشمس در سال 1402 را به شما اطلاع دهیم.

شرف الشمس چه روزی است

بر اساس ستاره شناسی اسلامی اوج قدرت خورشید در برج حمل در 19 درجه رخ می دهد و  این زمان از زمان گذشته معادل 19 فروردین بوده‌ است، بنابراین این روز زمان دقیق شرف الشمس و همان ساعت حکاکی دعای شرف شمس است.


حتما بخوانید: خواص، مضرات و راز حکاکی شرف الشمس در 19 فروردین


تاریخ دقیق شرف الشمس سال 1402 کی و چند شنبه است

ساعت و تاریخ دقیق برای شروع حکاکی شرف الشمس در سال 1402 طبق تقویم نجومی دانشمندان معتبر و سرشناس کشور ساعت 04 و 04 دقیقه صبح روز شنبه 19 فروردین ماه که مصادف با روز 17 ماه رمضان 1444 قمری می باشد شروع می شود و پایان تاریخ شرف الشمس ساعت 4 و 12 دقیقه و 58 ثانیه روز یکشنبه 20 فروردین مصادف با روز 18 ماه رمضان 1444 می باشد.

تاریخ دقیق شرف الشمس سال 1402 کی و چند شنبه است

تاریخ شرف الشمس در تقویم هجری قمری

تاریخ شرف الشمس در تقویم هجری قمری برابر با 17 رمضان سال 1444 است.

تاریخ شرف الشمس در تقویم میلادی

تاریخ شرف الشمس در تقویم میلادی برابر است با 8 April سال 2023.

تاریخ شرف الشمس در تقویم میلادی

اعمال شرف الشمس چیست

 روز شرف الشمس اعمال و دعای خاصی دارد. از جمله آداب دعا در این روز این است که باید سوره شمس را تلاوت کنید و پس از پایان هر آیه بگویید:

یا شَمس الشُموس یا اَنیس النُفوس اَدرِکنی

بعد به نمک یا آب فوت کنید.


حتما بخوانید: خواص سوره شمس برای زنان، زیبایی و حاجت


دعای شرف شمس چیست

نوزدهم فروردین برای منجمان مسلمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنا به گفته آنها، این روز خاص بنا به محاسبات نجومی خوش یمن است و در ساعات خاصی از این روز از سال، خورشید در بهترین موقعیت خود در کهکشان خواهد بود. در این روز دعای شرف الشمس با آدابی خاص روی انگشتر عقیق زرد حک می‌شود تا بتوان از برکات آن بهره برد. دعای شرف الشمس عبارتی با این مضمون است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه ‍ ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

متن فارسی دعای شرف الشمس

خداوندا از تو می خواهم با عظمت و بزرگی خود ای قادر مطلق و الله و اعلی حضرت و معصومان و ارادتمندان او و معاشرت او و ارادتمندان او و وصی او و اوست. و بخصوص او، و عالی ترینها و عالی ترین جانشین او، بر مولای ما محمد و آل او صلوات فرست و حاجت من را برطرف کن.

سخن پایانی:

روز شرف شمس 1402 مانند هر سال آداب و شرایط خاصی دارد و حکاکی انگشتر باید در تاریخ دقیق آن که در این مطلب به آن اشاره کردیم انجام شود،در غیر این صورت نگین انگشتر فاقد اعتبار است.


مطالب مرتبط:

بهترین دعاها برای شفای انواع دردها و بیماری صعب العلاج و لاعلاج

دعا و سوره ای برای باز شدن شانساز
20
رای