فضیلت و خواص سوره ضحی برای حاجت، محبت، ازدواج و بازگشت معشوق

فضیلت و خواص سوره ضحی برای حاجت، محبت، ازدواج و بازگشت معشوق خواص سوره ضحی برای حاجت، محبت، روزی، بازگشت معشوق، ازدواج، بارداری، فضیلت خواندن 11 مرتبه و 5 مرتبه سوره ضحی، روش ختم سوره ضحی و برکات سوره ضحی را در سلام دنیا بخوانید.

سوره ضحی نود و سومین سوره قرآن است این سوره در مکه بر پیامبر نازل شده و 11 آیه دارد. درباره شان سوره ضحی گفته شده است که مدتی وحی بر پیامبر نازل نشده بود و کافران به او طعنه می زدند که خداوند او را رها کرده، در همین زمان سوره ضحی بر او نازل شد. این سوره خواص و برکات زیادی دارد که در ادامه این مطلب سلام دنیا، خواص سوره ضحی برای حاجت، محبت، رزق و روزی، ازدواج و بازگشت معشوق ، خواص خواندن 11 مرتبه سوره ضحی، روش ختم سوره ضحی، فضیلت، برکات و فواید خواندن 5 مرتبه سوره ضحی، مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

خواص سوره ضحی

  • از حضرت سَرور کائنات (صلی اله علیه و آله) نقل شده است کسی که این سوره‌ی مبارکه را بخواند در دسته کسانی قرار خواهد داشت که خدا از آن‌ها راضی می‌شود و پیامبر (ص) او را شفاعت می کند و به تعداد هر یتیم و مسکین درخواست‌کننده ده حسنه برای او نوشته خواهد شد.
  • حضرت امام صادق (ع) فرمودند اگر فردی سوره‌های «وَالشَّمس»، «وَاللَّیل»، «وَالضُّحی» و «اَلَم نَشْرَحْ» را در روز یا شب فراوان تلاوت کند هر چیزی که در اطراف اوست حتی مو، پوست، گوشت، خون، رگ، عصب و استخوان در روز قیامت برای او شهادت خواهند داد و (به مضمون روایت) خداوند شهادت آنها را می‌پذیرد و به فضل و رحمتش خود وارد جنّات می‌کند تا هر چه که خواست را انتخاب کند، و می‌فرماید: گورا باد بنده‌ی مرا. 

حتما بخوانید: متن سوره ضحی با ترجمه و صوت


  • در روایات امده اگر کسی در شب بیست و سوم ماه رجب دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت بعد از خواندن سوره حمد 5 مرتبه سوره «ضحی» را بخواند، خدای متعال به تعداد حروف این سوره و به تعداد کافران به او درجه ای در بهشت می دهد.همچنین ثواب هفتاد حج و ثواب افرادی که در هزار تشییع جنازه حضور داشتند و کسی که از هزار مریض عیادت کرده و ثواب فردی که هزار حاجت مسلمانان را برآورده کرده نصیب او می شود.
  • به یاد آمدن امر فراموش شده، خواندن سوره مبارکه ضحی برای به به یاد اوردن امر امری که فراموش شده بسیار مجرب است.

خواص سوره ضحی

خواص سوره ضحی برای حاجت

درباره خواص سوره ضحی در «منتخب» و «زاد المتقین» آمده است.اگر فردی در شب های متبرک مانند شب جمعه 40 مرتبه پی درپی سوره‌ی مبارکه ضحی را بدون حرف زدن و با طهارت بخواند هر نیّتی که در دل او باشد و از همه مهمتر حاجتش به لطف خدای مهربان روا می‌گردد.

خواص سوره ضحی برای محبت

یکی از سوره های قرآنی پرفضیلت که برای ایجاد مهر و محبت میان زن و شوهر و بیقراری و عزیز و محبوب و گرامی شدن توصیه شده، خواندن سوره والضحی است. برای این منظور می بایست سوره و الضحی را 15 مرتبه بر روی نارنج بخواند به اسم هر کس که می خواهند و در آتش بیاندازد، آن فرد از عشق او بیقرار می گردد.


حتما بخوانید: سوره و دعای معجزه آسای محبت و عشق


خواص سوره ضحی برای روزی

خواندن 40 مرتبه سوره ضحی بدون تكلم و رو به قبله و با طهارت، در روز و شب هایی مانند شب جمعه برای براورده شدن هر نیتی مثل رزق و روزی مجرب است.

خواص سوره ضحی برای روزی

خواص سوره ضحی برای بازگشت معشوق

یکی از خواص سوره ضحی بازگشت غائب است. در صورتی که برای بازشگت معشوق یا آمدن گمشده ای این سوره را به اسم ان فرد بخوانید،ان فرد گمشده سالم به سوی انها باز میگردد.

خواص سوره ضحی برای ازدواج

ختم سوره ضحی برای باز شدن بخت و ازدواج بسیار موثر است.


حتما بخوانید: فضیلت و خواص سوره طه برای ازدواج و حاجت


خواص سوره ضحی در بارداری

مادران باردار باید بدانند که توجه به معنویات هم بر مادر و هم بر جنین تاثیر می گذارد. خواندن سوره های قران برای حفظ سلامت مادر و جنین در دوران بارداری تاثیرات مثبت زیادی دارد. اما اطلاعات دقیقی در مورد خواص سوره ضحی در بارداری در هیچ منبع و روایتی وجود ندارد.

خواص سوره ضحی در بارداری

خواندن 11 مرتبه سوره ضحی

در روایات آمده است که خواندن 11 مرتبه سوره ضحی برای حاضر شدن غایب بسیار مجرب است.

خواص آیه 5 سوره ضحی

همانطور که در بخش خواص سوره ضحی هم گفتیم اگر در شب بیست و سوم ماه رجب دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت بعد از خواندن سوره حمد 5 مرتبه سوره «ضحی» را بخواند، خدای متعال درجه ای در بهشت براساس تعداد حروف این سوره و به تعداد کافران عطا می کند. علاوه براین، خواندن 5 بار سوره ضحی ثوابی معادل ثواب هفتاد حج، ثواب هزار تشییع جنازه، ثواب عیادت از هزار مریض و ثواب براورده کردن حاجت هزار مسلمانان نصیب او خواهد شد.

ختم سوره ضحی

برای گرفتن ختم سوره ضحی باید 40 بار این سوره را با بدون حرف زدن و رو به قبله با توجه قلبی در روزها و شب های متبرکی مانند جمعه بخوانید. انشاالله خداوند متعال هر حاجتی که در دل دارید را به برکت این سوره پر فضیلت به شما عطا خواهد کرد.


حتما بخوانید: بهترین آیه قرآن برای استجابت دعا


فضیلت سوره ضحی

  • از حضرت امام صادق(ع) نقل شده است: اگر چیزی را در جایی قرار داده اید و آن موضع را فراموش کرده باشد خواندن این سوره‌ی پربرکت،گمشده را برایش آشکار می‌گردد.
  • همچنین در صورتی که کسی چیزی گم کرده باشد، با خواندن 7 مرتبه سوره‌ی مبارکه ضحی و خواندن این دعا:«یا مَظْهَرَ العَجائِبِ یا مُرادَ کُلِّ غائِبٍ یا جامِعَ الشَّتاتِ یا مَنْ مقالیدُ الاُمُورِ بِیَدِهِ رُدَّ عَلَیَّ ضایِعی وَ اجْمَع عَلَیَّ شَتاتی فَاِنَّهُ لاجامعَ اِلّا أنتَ».به‌ لطف و یاری خدا آن را  پیدا خواهد کرد.
  • از ائمّه‌هُدی صلوات‌الله‌علیهم نقل است: سوره ضحی با سوره‌ی «اَلَمنَشْرَحْ» برکات مشابه ای دارند بوده و در نماز واجب هر دو آنها در یک رکعت با هم خوانده می‌شوند.

فضیلت سوره ضحی

برکات سوره ضحی

در سوره مبارکه ضحی خداوند، بعد از ذکر قسم هایی به رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) خطاب می کند که: پروردگارت تو را رها نکرده و هرگز بر تو بغض نکرده است؛ و قطعاً آخرت برای تو از دنیا بهتر خواهد بود و در آخرت پروردگارت به تو آنقدر عطا می کند تا خرسند شوی. حضرت علی (علیه السلام) به نقل رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) در مورد این عطای خداوند فرمودند: از امتم شفاعت بسیار زیادی می کنم آنگاه خدای مهربان خطاب می کند: ای محمد، آیا راضی شدی؟ عرض می کنم: بلی پروردگارا راضی شدم.

سخن پایانی:

سوره پر فضیلت ضحی در مکه و بصورت یکجا بر پیامبر ص نازل شده است. خواندن این سوره برای براورده شدن حاجت، جلب محبت، افزایش رزق، بارداری، ازدواج و...بسیار مجرب است.


مطالب مرتبط: 

خواص سوره مزمل برای ازدواج و محبت

8 دعای سریع الاجابه قوی برای گرفتن حاجت با اثر عالی

از
127
رای