فضیلت و خواص سوره طه برای ازدواج، محبت و حاجت + سوره طه صوتی

فضیلت و خواص سوره طه برای ازدواج، محبت و حاجت + سوره طه صوتی خواص سوره طه چیست؛ علت نامگذاری سوره طه، رموز سوره طه، فضیلت سوره طه برای ازدواج، محبت، رزق، برای دادگاه و بعد از نماز صبح و خواص سوره طه و یس را در سلام دنیا بخوانید.

طه، بیستمین سوره قرآن کریم است که بعد از هجرت پیامبر  از مکه به مدینه بر او نازل شد و سوره مکی محسوب می شود. تلاوت این سوره قرآن با خواص و فضیلت هایی نظیر براورده شدن حاجات بزرگ، ازدواج، افزایش رزق روزی و جلب محبت همراه است. از پیامبر اكرم صلی الله و علیه و آله و سلم نقل شده: «كسی كه سوره طه را تلاوت كند، در روز قیامت ثواب همه مهاجران و انصار به او اهدا می شود». برای آشنایی بیشتر با خواص و فضیلت سوره طه برای دادگاه، حاجت، ازدواج، بیماری، خواص سوره طه و یس، علت نامگذاری و رموز سوره طه تا پایان این مطلب سلام دنیا همراه ما باشید.

دانلود سوره طه صوتی با صدای استاد پرهیزکار

علت نامگذاری سوره طه

از آنجایی که سوره طه با حروف مُقَطّعه «طا» و «هاء» شروع می شود، علت نام گذاری این سوره را حروف ابتدایی این سوره دانسته اند. (صفوی، «سوره طه»، ص760). همچنین نام دیگر سوره طه «کلیم» است، که برگرفته از لقب حضرت موسی(ع) یعنی کلیم الله (هم سخن با خداوند) است؛ زیرا سوره طه در باب سرگذشت حضرت موسی و سخن گفتنش با خدا است.(خرمشاهی، «سوره طه»، ص1242)

علت نامگذاری سوره طه

سوره طه چند آیه دارد

سوره طه، بیستمین سوره قرآن است و 135 آیه دارد.


حتما بخوانید: خواص سوره جن برای رفع حاجت، ازدواج و روزی 


رموز سوره طه

 • اشاره به عظمت قرآن و بخشی از صفات جلال و جمال پروردگار.
 • تعیین وظیفه پیامبر اسلام (ص) و اینکه پیامبر نباید در رنج و سختی قرار بگیرد زیرا او دعوت کننده است.
 • پند و اندرزهایی بیدارکننده برای همه مؤمنان و مومنین.
 • داستان حضرت آدم و حوا در بهشت و ماجرای ابلیس که انها را وسوسه کرد و باعث هبوط آنها به زمین شد.
 • معاد و بخشی از ویژگی های عالم رستاخیز.
 • سرگذشت حضرت موسی(ع) و مبارزه او با فرعون، جادوگران و سامری در بیشتر از هشتاد آیه سوره طه.
 • دستور به رعایت اعتدال و میانه روی در همه کارها حتی در دعا و عبادت. (المیزان، ج14، ص118؛ تفسیر نمونه، ج13، ص154)

خواص سوره طه برای ازدواج

اگر فردی مجرّد باشد و خواهان زوجه ی صالحه باشد می تواند با نوشتن این آیات شریفه ی (١٣١ و ١٣٢) سوره طه و حمل کردن آن به لطف پرودگار به حاجت خود دست پیدا کند. (خواص الآیات، ص ٨٨

برای محقق شدن یک ازدواج موفق می‌توانید ختم سوره طه را به یکی از روش‌های زیر انجام دهید:

 • به مدت 40 روز روزی 1 مرتبه سوره طه را تلاوت کنید.
 • به مدت یک هفته روزی 3 مرتبه سوره طه را تلاوت کنید.
 • به مدت 21 روز، روزی 1 مرتبه سوره طه را تلاوت کنید.

خواص سوره طه برای ازدواج

خواص سوره طه برای محبت

تلاوت آیات 131 و 132 سوره طه برای محقق شدن ازدواج و رسیدن به معشوق توصیه فراوانی شده است. پس اگر به دنبال جلب محبت و بهره مندی از برکات سوره طه به این منظور هستید، این آیات را بخوانید. در قسمت زیر این آیات اورده شده است و به شما برای جلب محبت و دلتنگ کردن معشوق برای رسیدن به وصال کمک می کند.


حتما بخوانید: سوره و دعای معجزه آسای محبت


 • وَلَا تَمُدَّنَّ عَیْنَیْكَ إِلَىٰ مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِنْهُمْ زَهْرَةَ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا لِنَفْتِنَهُمْ فِیهِ ۚ وَرِزْقُ رَبِّكَ خَیْرٌ وَأَبْقَىٰ ﴿١٣١﴾

دیدگانت را به آنچه برخی از اصناف آنان را بهره مند کردیم مدوز، [آنچه به آنان داده ایم] شکوفه [بی میوه و زیور و زینت] دنیاست تا آنان را در آن بیازماییم، و رزق پروردگارت بهتر و پایدارتر است. (131)

 • وَأْمُرْ أَهْلَكَ بِالصَّلَاةِ وَاصْطَبِرْ عَلَیْهَا ۖ لَا نَسْأَلُكَ رِزْقًا ۖ نَحْنُ نَرْزُقُكَ ۗ وَالْعَاقِبَةُ لِلتَّقْوَىٰ ﴿١٣٢﴾

و خانواده ات را به نماز فرمان بده و خود نیز بر آن شکیبایی ورز؛ از تو رزقی نمی طلبیم، ما به تو روزی می دهیم و عاقبت نیک برای پرهیزکاری است

خواص سوره طه برای رزق

اگر به دنبال افزایش رزق و روزی هستید سوره ی «طه» را مدام تلاوت کنید. (خواص الآیات ص ٨٨) کسی که به دنبال روزی از جایی است که انتظارش را ندارد و دلها نسبت به وی مهربان و بر دشمنان پیروز شود، باید در زمان طلوع صبح یک بار این سوره ی مبارکه را تلاوت کند. (منتخب الختوم ص ٥٠٥)

خواص سوره طه بعد از نماز صبح

کسی که هر روز بعد از اذان صبح و قبل از طلوع آفتاب سوره مبارکه طه را بخواند در رزق او گشایش پیدا شود، و از جایی که انتظارش را ندارد خداوند روزی برایش مهیا کند.

خواص سوره طه و یس

پروردگار عالم دو هزار سال قبل از آفرینش حضرت آدم (ع) سوره طه و یس را قرائت فرمودند، زمانی که فرشتگان الهی این سوره ها را شنیدند گفتند: خوشا به حال امتی که این سوره‌ها بر آن‌ها نازل شده است و خوشا به حال کسانی که این سوره‌ها را حفظ کرده اند و خوشا به حال کسانی که بر تلاوت این سوره‌ها مداومت دارند. بهشتیان  فقط سوره‌های یس و طه را تلاوت می کنند.

خواص سوره طه و یس

خواص سوره طه برای دادگاه

اگر به منظور رفع مشکل دادگاه در موقع صبح قبل از شروع دادگاه سوره طه را به همراه هزار بار ذکر یونسیه بخوانید، حکم دادگاه به نفع شما خواهد شد.

ذکر یونسیه:

 • «لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ» (آیه 87، سوره انبیا)
  و بگویند خدایا همانطور که حضرت یونس از شکم نجات دادی منو هم نجات بده

فضیلت سوره طه

ترس از دزد

امام موسی کاظم (ع) فرمودند:اگر هرکس در سفر از ترس حمله دزدان و حیوانات وحشی دچار وحشت شود، برای رفع این مشکل در گردن حیوان آیه «لا تخاف درکاً و لا تخشی» سوره طه را بنویسد،به اذن خداوند متعال خطرات از او دور و او ایمن می‌شود.

درمان بیماری‌های دهان

برای رفع درد های دهانی آیات 1 تا 5 سوره طه را بنویسید و همراه خود داشته باشید.


حتما بخوانید: بهترین دعاها برای شفای انواع دردها


جهت برآورده شدن حاجات بزرگ

اگر به دنبال براورده شدن حاجات بزرگی هستید صد بار بگوید «طه» و یک بار سوره «قل هو الله احد» را تلاوت کنید و مجددا صد مرتبه بگوید «طه» و یک مرتبه سوره «قل هو الله » را بخوانید،این کار را هفت بار تکرار کنید، به محض اینکه خواندن هفت مرتبه «توحید» و هشتصد بار«طه» به اتمام رسید، بعد از آن 17 بار سوره «قل هو الله احد» را تا آخر قرائت کنید، پروردگار حاجت او را براورده به خیر می گرداند و بی شک خواسته او میسر خواهد شد. این یکی از مجربات و آزموده شده سوره طه است.

فضیلت سوره طه:جهت برآورده شدن حاجات بزرگ

گرفتن جواب مثبت در خواستگاری

از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده: « هر کس سوره (طه) را بنویسد و در پارچه سبزی قرار دهد و به خواستگاری برود،درخواست او رد نمی شود و حاجتش برآورده می شود ..»

آسان شدن ازدواج

از امام صادق علیه السلا روایت شده است: "هر کس که خواستگاری ندارد یا خواستگاریش رد می شود، سوره طه را بنویسد و بشوید و آب آن را روی صورت خود بریزد، خداوند ازدواج این فرد را آسان می گرداند."

کلام آخر:

در این مطلب شما را با خواص و فضیلت سوره مبارک طه آشنا کردیم، با تلاوت این سوره مکی از برکات و آثار ارزشمند آن ازجمله افزایش رزق و روزی، ازدواج آسان، دستیابی به حاجات بزرگ و رفع مشکلات و بیماری ها بهره مند شوید.


مطالب مرتبط:

خواص سوره یس، قلب قرآن چیست

خواص خواندن سوره حشر برای ازدواج و حاجت

از
100
رای