خواص سوره جن برای رفع حاجت، ازدواج و روزی + فضیلت خواندن آن

خواص سوره جن برای رفع حاجت، ازدواج و روزی + فضیلت خواندن آن یکی از آثار و فضیلت های خواندن سوره جن ، پیامبر اکرم (ص) را در خواب ببیند و هر حاجتی داشته باشد به او داده خواهد شد. خواص سوره جن برای رفع حاجت، ازدواج و روزی در سلام دنیا ببینید.

سوره جن هفتاد و دومین سوره قرآن کریم است که 28 آیه دارد و از سوره‌های مکی است. سوره جن در سال دهم هجرت نازل شده و در ترتیب نزول چهلمین سوره از قرآن کریم است. در این پست از سایت سلام دنیا از خواص سوره جن و آثار و برکات خواندن سوره جن بیشتر می‌گوییم.

آثار و برکات سوره جن

روایات متعددی درباره فضیلت خواندن سوره جن آمده است، از جمله روایتی از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند: هر که سوره جن را قرائت کند خداوند به شمار همه جنیان و شیاطینی که رسول خدا (ص) را تصدیق یا تکذیب کرده اند، ثواب آزادی بنده به او عطا خواهد کرد. همچنین به نقل از امام صادق علیه السلام در روایتی آورده اند: هر کس سوره جن را زیاد قرائت کند در دنیا آزاری از جنیان به وی نمی رسد و نه چشم زخمی و نه سحر و نه مکری.

محتوای این سوره داستان چند نفر از طایفه جن است که پس از شنیدن آیاتی از قرآن ایمان می‌آورند. این سوره از توحید و یگانگی خدا و بندگی خالصانه و نفی پرستش غیر خداست می‌گوید. سوره جن با وجود کم بودن آیات آن شامل حقایق و موضوعات گسترده‌ای است که در شکل گیری و تحکیم بنیاد بینش اسلامی بر محور توحید و نبوت و معاد نقش اساسی دارد.

اما آثار و برکات سوره جن چیست؟ روایات متعددی در فضیلت خواندن این سوره آمده است، از جمله دفع مکر و شر جنینان و توصیه بسیاری به خواندن آن شده است. در ادامه به خواص این سوره می‌پردازیم.


حتما بخوانید: خواص سوره یس


آثار و برکات سوره جن

1. فضیلت سوره جن: ملاقات پیامبر اکرم (ص) در خواب

به روایت از رسول خدا صلی الله علیه و سلم آمده است که هر که به طور مداوم سوره جن را تلاوت کند، پیامبر اکرم (ص) را در خواب ببیند و هر حاجتی داشته باشد به او داده خواهد شد.

2. فضیلت سوره جن: برای دور شدن جنیان و ...

از امام صادق (ع) روایت شده است که قرائت سوره جن موجب دور شدن شیطان از آن محل شده و اگر کسی می‌خواهد به سراغ حاکم ستمگری برود با خواندن این سوره امنیت پیدا می‌کند. اگر کسی سرگردان است، با قرائت این سوره خداوند راه را بر او عیان می‌کند. همچنین مداومت بر خواندن آن باعث می‌شود در روزهای تنگی و سختی پروردگار درهای رحمت را به روی او باز کند.

3. فضیلت  و خواص سوره جن: افزایش درک و فهم

هر کسی که سوره جن را بخواند، بشوید (با زعفران و گلاب بنویسید و با آب بشویید) و بنوشد، هر چه بشنود بیاموزد و در هر مناظره و بحثی غالب گردد.

4. فضیلت سوره جن: آزاد شدن محبوس و زندانی

خواندن سوره جن اسیر را آزاد می‌کند.

5. فضیلت و خواص سوره جن: ادای قرض

اگر فرد قرض داری این سوره را به نیت ادای قرض بخواند، قرض او ادا خواهد شد و اگر شخص محزون و اندوهگین این سوره را بخواند، اندوهش به شادی تبدیل می‌گردد.


حتما بخوانید: سوره و دعای رزق و روزی و گشایش کار از امامان


سوره جن

خواص سوره جن برای ازدواج و رفع حاجت

خواص سوره جن برای ازدواج

به نقل از امام صادق (ع) روایت شده است که هر کسی که خواستگار ندارد یا به خواستگاری او جواب نمی‌دهند، سوره جن را بنویسد، آن را بشوید و آب آن را بر صورت خود بریزد، خداوند ازدواج او را آسان می‌کند.

خواص سوره جن برای خواسته و حاجت بزرگ

اگر شخصی خواسته و حاجتی بزرگ دارد صد بار بگوید "جن" و یک مرتبه سوره "توحید" را بخواند و باز صد مرتبه بگوید جن و یک بار سوره "توحید" را قرائت کند و این عمل را هفت مرتبه تکرار کند، سپس 17 بار سوره "توحید" (قل هو الله احد) را کامل بخواند و از خداوند حاجت خود را طلب کند. ان شاالله برآورده خواهد شد.

خواص سوره جن برای محبت

اگر همسر یا شخصی از نزدیکان خانه را ترک کرده یا از محبت او کم شده است، باید در یک سوم شب (یعنی بین ساعت 2 تا 6 صبح) در مکانی خلوت دو رکعت نماز بخواند و پس از آن 17 مرتبه سوره جن را در حال نشسته قرائت کند. شخص مورد نظر خیلی زود به شما برمی‌گردد.


حتما بخوانید: سوره و دعای معجزه آسای محبت، عشق


خواص سوره جن برای بازگشت معشوق

از دیگر دعاهایی که برای بازگشت معشوق نتیجه بخش است باید به قرائت سوره جن اشاره کرد. به این صورت که باید شش آیه ابتدایی سوره جن را به نیت خالص قرائت کند و در پایان، از نیت و حاجت خود با پروردگار بگویید. به امید خداوند معشوق به او باز خواهد گشت.

خواص سوره جن در علوم غریبه

از دیگر خواص سوره جن این است که مداومت بر قرائت آن در طی سالیان باعث به وجود آمدن هاله‌ و نوری در اطراف فرد شده که همه گروه‌ها و جنینان حتی شیطان به این نور علاقمند باشند به طوری که اگر علوم غریبه کاری به جن تحت امر خویش دستور دهند فرد را اذیت کند، آن جن از فرمان صاحب خود سرپیچی کرده و از اذیت کردن شخص دارنده نور قرائت سوره جن خودداری می‌کند.

خواص سوره جن مغربی (هفت بار خواندن سوره جن)

هر زمان دچار گرفتاری شدید با خواندن هفت بار، سوره جن مغربی و گفتن 30 مرتبه "تمهز" بعد از آن ، خواسته و حاجت شما برآورده می‌شود.

خواص سوره جن برای ثروت

از حضرت محمد نقل شده است که مداومت و تکرار بر قرائت سوره مبارکه جن باعث متمکن شدن شخص شده به طوری که حتی در سختی و تنگنا نیز دِینی از مردم بر او نماند و به یاری پروردگار ادا گردد.

سخن آخر

سوره جن یکی از سوره‌های مکی قرآن کریم است. محتوای این سوره همانطور که از نام آن پیداست درباره موجودی به نام "جن" است که هنوز دانش تجربی نتوانسته اطلاعاتی درباره آن پیدا کند. در این صوره به چند نفر از طایفه جن اشاره می‌شود که به پیامبر ایمان می‌آورند. مانند دیگر سوره‌های پر رمز و راز قرآن، خواص خواندن سوره جن نیز برکات و فضائلی به همراه دارد که در این متن به آنها اشاره‌ای کردیم. امیدارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

خواص سوره واقعه برای ازدواج و رزق و روزی + فضیلت خواندن آن

دعا و سوره ای برای باز شدن شانس به همراه جدول طلسم خوش شانسی

متن سوره مزمل با ترجمه ؛ خواص سوره مزمل برای ازدواج و محبت

از
356
رای